چگونه پیانو یاد بگیریم؟

چگونه پیانو یاد بگیریم؟ رصد کالا: پیانو های آکوستیک، دیواری یا اسپینت، استودیو، گرند و دیجیتال همچون گزینه های انتخابی برای کسانی است که به دنبال یادگیری و نواختن پیانو می باشند.به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، پیانویی که اکشن مکانیکی داشته باشد و کنترل صدای کامل، صدایی غنی و باکیفیت را در اختیار شما قرار دهد، بدون شک بهترین گزینه برای یادگیری و نوازندگی پیانو می باشد. ازاین رو وقتی کلاویه ها را فشار می دهید، احساس لرزش کوچکی که به علت ضربه زدن همر (چکش) به سیم های فلزی است را احساس خواهید کرد. طنین صدای زیبای آن در کنار طراحی و ظاهر فوق العاده این پیانوها قطعا نظر هر نوازنده یا سازآموزی را به خود جلب می کند. همچون تجربه های فوق العاده دیگر این است که به صورت مثال وقتی یکی از قطعات Chopin، Josef Lhevinne یا Andre Watts را می نوازید، کیفیت صدایی مشابه با این نوازنده های افسانه ای را تجربه خواهید کرد. قیمت پیانو و خرید آن از دغدغه هایی می باشد که در ساز کالا به حل آن پرداخته ایم بنابراین همراه ما باشید.
پیانوهای دیجیتال
پیانوهای دیجیتال هم مزایای مخصوص به خویش را دارند و احساس نوازندگی مشابهی با پیانو آکوستیک را برای نوازنده فراهم می آورد. همچون مزایای این دسته از پیانوها میتوان به افکت های مختلف، طراحی جمع و جور تر، امکان استفاده از نمونه صداهای مختلف و گزینه های انتخابی ویژه ای مانند نوازندگی تلفیقی و آپشن های آموزشی آنها اشاره نمود که به نوبه خود کیفیت آموزش افراد مبتدی و نوازندگی افراد حرفه ای را بالا می برد. همینطور امکان ضبط، پلی بک، استفاده از هدفون، پورت های ورودی و خروجی مختلف دیگر، امکانات مفیدی در اختیار نوازندگان مختلف قرار می دهد. اگر به دنبال پاسخی برای سوال چگونه پیانو یاد بگیریم می باشید، می توانید از نکات آموزشی https: //sazkala.com/ استفاده کنید.
روش های یادگیری مختلف پیانو
روش های خود آموزی
پیروی برنامه های درسی استاندارد که به صورت آنلاین یا آفلاین عرضه می شوند.
مطالعه نظریه موسیقی و استفاده از کلاویه های پیانو به منظور یادگیری.
نوازندگی با استفاده از شنیدن.
روش های سنتی یادگیری پیانو
گذراندن دوره های خصوصی همراه با استاد مستقل.
گذراندن دوره های خصوصی در آموزشگاه های معتبر.
روش های امروزی
ثبت نام در دوره های آنلاین استاندارد.
فیلم ها و آموزش های ویدیویی که می توانید از آموزش پیانو سازکالا به صورت مجانی استفاده کنید.
استفاده از نرم افزارها و برنامه های مخصوص آموزش پیانو.
مسیر آموزش خویش را به درستی انتخاب کنید
از جمله روش های آموزشی اصلی میتوان به متدهای آموزش Alfred، مبانی پیانو Bastien توسط Kjos، سری ماجراهای پیانو Faber و روش سوزوکی اشاره نمود.


مطالعه نظریه موسیقی و به کارگیری موارد آموخته شده برای نواختن بر روی کلاویه ها
برای اینکه قطعه ای را بنوازید، ابتدا باید عناصر نوشتاری و ساختار موسیقی را به صورت کامل بشناسید. نظریه موسیقی شامل عناصر اصلی، زمان ها، نت نویسی، ساختار آکورد، الگوهای ریتمیک، نمادهای مهم، عبارات و اختصارات می باشد.

نوازندگی با شنیدن
این روش یادگیری پیانو تنها افرادی که تمرین مکرر و زیادی دارند را راضی نگه می دارد و احتمال از یاد بردن خیلی از بخش های آموزش در این روش بسیار زیاد است. این روش یک گزینه مقرون به صرفه بدون احتیاج به کتاب یا استاد خصوصی می باشد اما بزرگترین نقطه ضعف آن نبود هیچگونه منبع قابل اطمینان برای تکرار تمرین ها و حتی بالا بردن سواد موسیقیایی می باشد.
نقاط قوت روش یادگیری با شنیدن
مقرون به صرفه.
قابل انعطاف پذیر (نواختن در هر ژانری که دوست دارید)
یادگیری در خانه.
نقاط ضعف روش یادگیری با شنیدن
هیچ بازخوردی در این روش وجود ندارد که بدانید آموزش شما به نحوه درستی انجام می شود یا خیر
عدم وجود تعامل
بدون انگیره خارجی
شرکت در کلاس نیمه خصوصی یا استفاده از یک استاد
اگر به دنبال آموزش تخصصی و دقیق می گردید، بهترین روش استفاده از یک استاد حرفه ای به منظور آموزش و قطعه نوازی می باشد. اساتید به صورت استاندارد از یک برنامه درسی معتبر مانند Bastien، Alfred، Faber و Suzuki استفاده می نمایند چونکه می توانند سرعت یادگیری و تمرین های روزانه شما را مانیتور کنند. این اساتید همینطور با ترکیب برنامه درسی استاندارد و منابع تکمیلی به سوالات شما در حین آموزش پاسخ می دهند. مربیان بر مبنای انگیزه، پیشرفت و سطح نوازندگی شما برنامه درسی مخصوص آماده کرده تا روز به روز پیشرفت شما را دنبال کنند. علاوه بر این مربیان مستر کلاس گروهی و برنامه های جمعی می سازند تا هنرجویان اطلاعات و مطالب آموخته شده را با یکدیگر به اشتراک گذارند.
نقاط قوت کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی آموزش پیانو
بازخورد و تعامل مثبت
برنامه درسی متناسب با پیشرفت هنرجو
توانایی پرسش و پاسخ
انگیزه بالا برای تمرین و ادامه فرایند یادگیری
معلم می تواند روش صحیح نواختن، قرارگیری دست ها، انگشتان، نت خوانی و … را آموزش دهد.
نقاط ضعف کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی آموزش پیانو
گران قیمت بودن برخی دوره های خاص
برنامه ای که با زمان هر کس انعطاف پذیری ندارد.
پیدا کردن یک استاد و آموزشگاه حرفه ای امکان دارد کار سختی باشد.
استفاده از روش های نوین آموزش پیانو
استفاده از نرم افزارهای آموزش پیانو مانند Yamaha Smart Pianist که برای پیانوهای دیجیتال یاماها در نظر گرفته شده می تواند یک روش عالی برای آموزش پیانو در نظر گرفته شود. این برنامه چه کاری انجام می دهد؟. اول و مهم ترین بخش این نرم افزار این است که به عنوان یک کنترلر عمل می کند. با استفاده از طرح های ساده، واضح، صداهای لایه گذاری شده ( پیانو و سازهای زهی )، تقسیم صفحه کلاویه و امکان استفاده از تنظیمات مختلف با چند کلیک همچون خصوصیت های مناسب این نزم افزار است. کاربری راحت این نرم افزار کارایی آن برای هر نوع نوازنده ای آسان می کند. حال که صدای مد نظر خویش را پیدا کردید، پس از لایه گذاری و جداسازی به احتمال زیاد به دنبال به دنبال ذخیره این تنظیمات خواهید بود که این برنامه به سادگی تمامی تغییرات اعمال شده توسط کاربر را ذخیره می کند، ازاین رو هز مان که دوست دارید قادر خواهید بود تا تنظیمات را بازخوانی کنید. یکی از خصوصیت های فوق العاده این نرم افزار این است که می توانید آهنگ های مورد علاقه ی خویش را بر روی گوشی هوشمند خود ذخیره کرده و این نرم افزار با آنالیز آهنگ، آکوردها را جهت تکرار و تمرین شما در اخیتارتان قرار دهد. این نرم افزار آهنگ انتخابی شما را از راه اسپیکرها پخش کرده و شما قادر خواهید بود تا پارامترهایی مانند سرعت و ترانسپوزیشن را تغییر دهید. یکی دیگر از نرم افزارهای شناخته شده در زمینه آموزش پیانو با ۷ سال سابقه، پلتفرم Playground Sessions است که یکی از معتبرترین نرم افزارهای یادگیری پیانو به حساب می آید.
نقاط قوت استفاده از نرم افزار به منظور یادگیری پیانو
آموزش سریع
امکان نواختن قطعات مشهور در زمان کمتر
امکان دریافت آکوردهای آهنگ های انتخابی
کاربری آسان و سریع
یادگیری با استفاده از ویدئوهای آموزشی
یادگیری کیبوردنوازی یا پیانو از راه کلاس های آنلاین شباه زیادی با یکدیگر دارند، اما به علت تفاوت در نیروی لازم برای فشار دادن کلاویه ها و متفاوت بودن اکشن و جنس کلاویه های زیر دست نوازندگان کیبورد و پیانو، آموزش آنها مقداری متفاوت با یکدیگر خواهد بود. برای اطمینان، خیلی از گزینه های مجانی برای یادگیری مهارت های پیانو در YouTube یافت می شوند. دقت داشته باشید که جلسات تمزین شما به صورت متوالی و یکپارچه باشد تا اختلالی در یادگیری شما ایجاد نشود. به عنوان مثال بعضی از اساتید موسیقی نظیر Mantius Cazaubon همینطور مجموعه ای از کلاس های آموزشی متمرکز را در پیج Udemy با هزینه ای کمتر از ۱۸ دلار برای هر کلاس را عرضه کرده اند. فراتر از این پیج، گزینه های دیگری مانند یادگیری پیانو در ۲۱ روز ( Piano in 21 Days ) هم وجود دارند که هدف آنها بیشتر بداهه نوازی و استفاده از آکورد برای پخش آهنگ های محبوب است.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/02/14
13:46:30
5.0 / 5
772
تگهای خبر: آموزش , تخصص , خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها