راهنمای خرید بهترین هدفون و هندزفری

راهنمای خرید بهترین هدفون و هندزفری در صورتیکه شما هم قصد خرید هدفون و هندزفری را دارید برای شناخت انواع آن و توجه به نکات مهم هنگام خرید در این مطلب با ما همراه باشید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، هدفون و هندزفری وسایلی هستند که افراد از آنها برای گوش دادن به موسیقی، رادیو و انجام مکالمه استفاده می نمایند. در انواع مختلف و مطابق با هر نوع سلیقه ای تولید می شوند و هرکدام خاصیت های خاصی دارند. امروزه در اثر پیشرفت ارتباطات این وسیله بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. چون هم سبک هستند و هم علاوه بر پخش صوت امکان برقراری ارتباط صوتی و حتی تصویری را فراهم می کنند. در صورتیکه شما هم قصد خرید این وسیله را دارید برای شناخت انواع آن و توجه به نکات مهم هنگام خرید در این مطلب با ما همراه باشید.
انواع هدفون و هندزفری
هدفون و هندزفری بلوتوثی انواع بسیار متنوعی دارند و از نظر نحوه ی اتصال و قرارگیری به چند نوع تقسیم می شوند؛
براساس نحوه ی اتصال
همانطور که از اسمشان پیداست اتصال آنها به گوشی یا دستگاه صوتی توسط سیم، رابط USB، جک ۵/۳ و یا ۳/۶ میلیمتری انجام می شود. سرعت انتقال داده و کیفیت سیگنال های صوتی در این نوع زیاد است و صدا با تأخیر به گوش کاربر نمی رسد. البته کیفیت سیم ها تأثیر زیادی روی موارد اشاره شده دارد. این نوع خود در دو مدل با سیم ثابت و جداشدنی وجود دارد و تفاوت آن هنگام ایجاد مشکل در سیم احساس می شود.
بی سیم: این نوع برای اتصال به سیم نیاز ندارند و بوسیله بلوتوث، وایرلس و NFC به منبع صوتی متصل می شوند. استفاده از فناوری بلوتوث رایج تر است و کارایی بیشتری دارد. از مزیت این نوع می توان به برد بالای آن اشاره نمود. بطوریکه می توانید گوشی یا دستگاه صوتی را با فاصله ای حدود ۱۰ متر از خود قرار دهید. البته میزان برد این وسیله رابطه ی مستقیمی با نسخه ی بلوتوث دارد. هرچه از نسخه های جدیدتر و پیشرفته تر استفاده کنید پوشش فاصله ی آن نیز بیشتر می شود. هندزفری و هدفون بلوتوثی بیشتر در باشگاه ها، هنگام ورزش یا رانندگی مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز نیست که گوشی تلفن را در دستتان نگه دارید یا در جیبتان بگذارید. این نوع یک مشکل جزئی دارد که ممکنست صدا در حد صدم ثانیه تأخیر داشته باشد. البته با بهره گیری از نسخه های پیشرفته بلوتوث این مشکل رفع می شود. با بهره گیری از باتری قابل شارژ کار می کند و هرچقدر شارژ شدن باتری آن مدت زیادی طول بکشد عمر دستگاه بیشتر می شود.

از لحاظ قرارگیری
داخل گوش: کوچک ترین انواع ایرفون ها هستند و سری نرم آنها درون گوش کاربر قرار می گیرد و مانع ورود نویز و صدای محیط اطراف می شود. از مزایای این نوع هندزفری می توان به سبک و قابل حمل بودن آن اشاره نمود. اگر می خواهید در هنگام حرکت و فعالیت بدنی به موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید یا بدون در دست نگهداشتن تلفن همراه خود ارتباط صوتی برقرار کنید این نوع برای شما مناسب خواهد بود. چون هم وزن کمی دارد و هم بطور کامل داخل لاله ی گوش قرار می گیرد و از ورود صدای اضافی به گوش و خروج صدا به بیرون جلوگیری می کند.
روی گوش: اندازه ی این هدفون ها نسبت به ایرفون های داخل گوشی بزرگ تر است و روی لاله ی گوش قرار می گیرند. درایورهای بزرگ تری دارند و کیفیت صدای خروجی آنها رضایت بخش است. این نوع به سبب قرارگیری روی گوش و ایجاد حرارت کمتر به سیستم شنوایی لطمه نمی رساند اما در طولانی مدت می تواند لاله ی گوش را آزار بدهد. اگرچه صدا را بطور مستقیم به داخل کانال گوش می رساند اما نمی تواند به خوبی از نفوذ صدای بیرون به داخل گوش و همین طور نشت صدای در حال پخش پیشگیری کند.
دور گوش: قسمت گوشی آن اندازه ی بزرگ تری دارد و تمام گوش را پوشش می دهد و به بهترین نحو از ورود صداهای مزاحم و نویز جلوگیری می کند. درایورهای آن نسبت به انواع دیگر بزرگ تر و قدرتمندتر هستند و موجب ایجاد سطح صدای بالاتر و عمیق تری می شوند. همین طور با فاصله ی مناسبی از پرده ی گوش قرار می گیرند که علاوه بر عدم لطمه به گوش، صدای موسیقی مانند استودیوها پخش می شود و کاربر در وضعیت راحت تری صدا را می شنود. از مزایای آن می توان به کیفیت بالای صدا اشاره نمود.
پشت گردن: بدنه ی این وسیله دور گردن قرار می گیرد و برای افرادی که روی آرایش موهای خود حساس هستند مناسب می باشد. قسمت گوشیهای آن نیز با سیم یا دستک های ثابت به بدنه متصل شده و داخل گوش قرار می گیرد. همین طور به سبب این که پشت گردن و حتی زیر یقه ی لباس قرار می گیرند دیده نمی شوند و بقیه ی افراد متوجه وجود آن نخواهند شد. از این وسیله هنگام کارهای پرتحرک می توان استفاده نمود.

نکات مهم هنگام خرید هدفون و هندزفری
برای خرید لوازم جانبی موبایل مانند این وسایل ابتدا باید نوع نیاز و میزان بودجه ی خودرا مشخص کرده و سپس باتوجه به مشخصات و خاصیت های هرکدام بهترین نوع را انتخاب و خریداری نمائید. در ادامه به چند مورد از نکاتی که هنگام خرید این وسایل باید به آنها توجه داشته باشید اشاره می نماییم.
نوع نیاز: پیش از هر کاری باید مشخص کنید که از این وسیله برای چه کاری و در چه محیطی استفاده خواهید کرد. چون مقاومت بدنه، میزان پخش صدا، نوع صدا و … در انواع مختلف آن یکسان نیست و به نوع استفاده بستگی دارد. برای مثال انواعی که برای گوش دادن به موسیقی در هنگام ورزش به کار می رود برای موارد آموزشی مناسب نمی باشد.
داشتن یا نداشتن سیم: این مورد کاملاً به سلیقه ی کاربر بستگی دارد که از انواع بی سیم یا مجهز به جک استفاده نماید. درصورتی که با فناوری روز پیش می روید بهتر است که از انواع بی سیم استفاده کنید. البته محیط مورد استفاده و انتظار شما از این وسیله در انتخاب این مورد تأثیر زیادی دارد.
نوع سیم: هندزفری های سیمی دارای دو نوع سیم مسطح و معمولی هستند که نوع مسطح کمتر گره می خورد و استفاده از آن راحت است. انواع معمولی نیز خود در دو نوع عادی و بافته شده وجود دارد که نوع عادی معمولاً در بسته بندی گوشیهای موبایل دیده می شود و هیچ مقاومتی در مقابل گره خوردگی ندارد. اما انواع بافته شده ضخامت بیشتری دارند و امکان گره خوردن آنها کمتر است.
طول سیم: این وسیله با طول سیم نیم متر و یک متر تولید می شود که انتخاب آن به استفاده ی شما بستگی دارد. معمولاً افزایش طول روی کیفیت صدا تأثیر خوبی ندارد و موجب کاهش آن می شود.
نوع پورت: این وسیله از سه طریق USB-C، جک و پورت لایتینگ (مخصوص اپل) به منبع صدا وصل می شود. انتخاب نوع پورت به نوع منبع صدا و نحوه ی برقراری ارتباط با آن بستگی دارد.
میکروفون: ایرفون ها علاوه بر امکان پخش صدا قابلیت برقراری مکالمه را نیز دارند و این کار ازطریق میکروفون انجام می شود. اگر قصد دارید با این وسیله صحبت کنید باید به سراغ انواع دارای میکروفون بروید.
مقاومت در مقابل آب: این خاصیت برای ورزشکاران اهمیت زیادی دارد و این امکان را به کاربر می دهد تا حتی در عمق مشخصی از آب نیز از آن استفاده نماید. همین طور انواع ضد آب در مقابل تعریق هم مقاوم هستند و در ورزش های طولانی مدت لطمه نمی بینند.
عایق بندی صدا: انواعی که دارای عایق صدا هستند محیطی ایزوله برای گوش دادن به موسیقی یا صداهای دیگر را فراهم می کنند و مانع از نفوذ صدا به درون گوش و همین طور خروج آن به محیط بیرون می شوند. انواع دور گوش و داخل گوش از این توانایی برخوردار می باشند.
تکنولوژی حذف نویز: داشتن این خاصیت موجب می شود که در هنگام برقراری تماس یا گوش دادن به موسیقی، صدای محیط اطراف را کمتر بشنوید. این تکنولوژی با ضبط صدای محیط و ایجاد موج معکوس در هدفون نویزهای موجود را حذف می کند.
قیمت: پس از بررسی مشخصات باید به قیمت این وسیله و متناسب بودن آن با بودجه ی خود دقت کنید. همیشه گران بودن به مدلول باکیفیت بودن نیست اما خاصیت های معرفی شده در تعیین قیمت این وسایل نقش بسیاری دارند.
جهت خرید لوازم جانبی گوشی موبایل می توانید به فروشگاه اینترنتی سبز موبایل SabzMobile.com مراجعه کنید. سبز موبایل یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی خرید موبایل و لوازم جانبی آن در کشور است که کارهای خودرا از سال ۱۳۹۲ آغاز نموده است. کاربران در این سایت می توانند با فیلترینگ قوی و کاربرپسند در کوتاه ترین زمان ممکن به هر آنچه در حوزه موبایل، تبلت، گجت می خواهند برسند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1400/01/26
22:23:08
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها