سواد فقط خواندن و نوشتن نیست

زندگی كردن را به فرزند خود بیاموزید

زندگی كردن را به فرزند خود بیاموزید یکی از اصلی ترین رسالت های والدین نسبت به فرزندانشان،   ایجاد شرایط مناسب برای دریافت مهارت های مهم زندگی به آنها است؛ مهارت هایی که یادگیری آن نیاز به آموزش دارد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، بطور قطع یکی از اصلی ترین رسالت های والدین نسبت به فرزندانشان، ایجاد شرایط مناسب برای دریافت مهارت های مهم زندگی به آنها است. مهارت هایی که به کمک آن بتوانند جهت زندگی در آینده پیش رو آماده شده و در مواجهه با چالش ها، ناهنجاری ها و لطمه ها بتوانند به بهترین شکل ممکن رفتار اصولی از خود داشته باشند.

شاید تا چند سال قبل تحصیل در یک مدرسه خوب و انجام تکالیف بمنظور موفقیت تحصیلی و اصطلاح "باسواد شدن" بچه ها یکی از دغدغه های اصلی پدر و مادرها بود اما در وضعیت کنونی و زمان فعلی آیا یادگیری مهارت خواندن و نوشتن به تنهایی می تواند موفقیت کودکان را در آینده تضمین کند؟ مسلماً پاسخ به این پرسش " خیر" است و شرایط ایجاب می کند که دانش آموزان در کنار سواد خواندن و نوشتن بتوانند از دیگر مهارت های لازم در زندگی هم بهره مند باشند.
کودکان بیش از هرچیز برای موفقیت و شادکامی نیاز دارند مهارت "زندگی کردن" در وضعیت جامعه کنونی را بیاموزند. موضوعی که در دروس مدرسه تقریباً نادیده گرفته شده و نیاز هست به صورت مکمل به دانش آموزان آموزش داده شود. شاید بنا بر این است که بگفته سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو)، مفهوم کلمه "سواد" و تعریف از فرد باسواد، در هر زمان و شرایطی می تواند متفاوت باشد. در زمان حاضر "سواد" تنها بر مهارت خواندن و نوشتن دلالت ندارد و مهارت های اولیه دیگری را نیز شامل می شود.
آشنایی با ۵ مهارت ضروری برای دانش آموزان
اصلی ترین مهارت هایی که یونسکو در زمان حاضر بعنوان سواد از آن یاد می کند، شامل ۵ حوزه "سواد مالی"، "سواد ارتباطی"، "سواد عاطفی"، "سواد تربیتی " و "سواد رسانه" است که شامل موارد ذیل می گردد:
سواد عاطفی: توانایی برقراری روابط عاطفی با خانواده و دوستان و … به نحو شایسته
سواد اجتماعی: توانایی برقراری ارتباط و تعامل با تمامی اعضای جامعه (آداب معاشرت و روابط اجتماعی مناسب)
سواد مالی: توانایی مدیریت اقتصادی (درآمد، هزینه، پس انداز، سرمایه گذاری و…)
سواد رسانه ای: شناسایی مزیت و معایب رسانه و همین طور توانایی راه اندازی کسب وکار رسانه ای
سواد تربیتی: توانایی تربیت فرزندان به نحو شایسته

واقعیت مجازی، ابزاری مؤثر برای آموزش مهارت ها
با توجه به رشد تکنولوژی امروزه همه ما بیشتر کارهای روزمره خودرا تحت تأثیر اینترنت انجام می دهیم. دنیای آموزش نیز از حالت سنتی فاصله گرفته و به سمت آموزش مجازی حرکت کرده است. آموزش مجازی می تواند ابزاری مؤثر برای یادگیری مهارت ها به دانش آموزان باشد که این امر هم اکنون در" کاخ سرخ" بعنوان نخستین اپلیکیشن واقعیت مجازی در دنیا تعریف شده و در اختیار جمع کثیری از دانش آموزان قرار دارد. این اپلیکیشن توسط سامانه رشد خوش نظر طراحی و تهیه شده و با هدف آموزش مهارت های زندگی در اختیار کودکان ۷ تا ۱۳ قرار دارد. بر طبق این اپلیکیشن دانش آموزان در قالب ۹ ترم مشغول به فراگیری سوادهایی می شود که بعنوان مهارت در آینده به آنها احتیاج دارد ولی در وضعیت فعلی در مدارس هیچیک از آنها به او آموزش داده نمی گردد.

کاخ سرخ چیست؟
عرفان خوش نظر بنیانگذار و تولیدکننده کاخ سرخ و مدیرعامل سامانه رشد خوش نظر در این زمینه توضیح می دهد: در این اپلیکیشن دانش آموز به مدت ۹ ماه مشغول به فراگیری سوادهایی می شود که برای دستبابی به موفقیت در آینده، به آنها احتیاج دارد. این اپلیکیشن بر روی تلفن همراه نصب شده و سپس با بهره گیری از عینک سه بعدی (VR) محیط متفاوت و جذابی پیش روی دانش آموز قرار می گیرد. این برنامه آموزشی قابلیت استفاده بدون عینک واقعیت مجازی را نیز دارد و می توان بر روی تلفن همراه از آن بهره برد.
آموزش بوسیله بازی (گیمفیکیشن)
هیچ چیزی بیشتر از یک بازی برای دانش آموز جذاب نیست و همین مساله سبب می شود تا آموزش بوسیله بازی (گیمفیکیشن) بسیار مورد توجه آنها قرار بگیرد. استفاده از بازی سبب می شود که دانش آموز با شکست و پیروزی روبرو شده و ضمن انجام بازی، با آموزش های مختلف در قالب سوادهای شش گانه روبرو شوند. به واقع امروزه VR دریچه جدیدی از آموزش را به سمت دانش آموزان باز کرده است و تحقیقات به عمل آمده ثابت کرده که اپلیکیشن های واقعیت مجازی می توانند به شکل مؤثری در پرورش نیروهای حرفه ای مورد استفاده قرار بگیرند.

آموزش زبان انگلیسی، ریاضی و کامپیوتر به صورت رایگان
در کاخ سرخ در کنار آموزش سوادهای شش گانه کاخ زبان انگلیسی، کاخ ریاضی و کاخ کامپیوتر نیز بعنوان هدیه به دانش آموزان داده می شود. در کاخ زبان قواعد آموزشی زبان انگلیسی به صورت ساده به دانش آموزان، آموزش داده می شود. در کاخ ریاضی دانش آموزان با کاربرد ریاضی در زندگی آشنا شده و در کاخ کامپیوتر نیز توانایی استفاده از مهارت های هفت گانه کامپیوتر، اینترنت و … را فرا می گیرند. لازم به ذکر است که کلیه سرفصل ها و محتوای دروس توسط تیم کارشناس و متخصص وابسته به هر یک از سوادها طراحی و تدوین شده است.
گارانتی بازگشت وجه بدون شرط
دوره کاخ سرخ به صورت کامل از طرف سامانه رشد خوش نظر گارانتی بدون قید و شرط دارد به این معنا که بعد از مشاهده کامل دوره در صورت نارضایتی والدین کل هزینه پرداختی بدون قید و شرط بازگشت داده خواهد شد.
پشتیبان های کاخ سرخ با شما تماس می گیرند
جهت دریافت اطلاعات بیشتر و آشنایی با سامانه رشد خوش نظر و همین طور کاخ سرخ بعنوان نخستین اپلیکیشن آموزش بوسیله واقعیت مجازی به آدرس پیج اینستاگرامی به آدرس http: //instagram.com/erfankhoshnazar.ir مراجعه نمائید در نخستین فرصت تیم پشتیبانی کاخ سرخ با شما تماس خواهند گرفت.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/12/06
21:45:54
0.0 / 5
746
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها