تمدید مهلت دریافت وام جدید كرونا تا ۱۵ اسفند

تمدید مهلت دریافت وام جدید كرونا تا ۱۵ اسفند رصد کالا: در صورتیکه قبل از این مهلت ثبت نام متقاضیان دریافت وام کرونا برای برحی از بنگاههای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان تا اختتام دی و بهمن ماه اعلام شده بود، ستاد ملی مقابله با کرونا مهلت دریافت تسهیلات کرونائی برای هر سه بخش را تا نیمه اسفند ماه تمدید کرد.


به گزارش رصد کالا به نقل از خبر آنلاین، برمبنای اعلام معاونت اقتصادی ریاست جمهوری با عنایت به آنکه هنوز تمام منابع جذب نشده و از سویی امکان رفتن به بانکها به علت تداوم محدودیتهای ترددی در دی ماه وجود نداشته، فرصت مراجعه صاحبان بنگاهها و کسب و کارهای حوزه گردشگری، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان به بانکها برای دریافت تسهیلات کرونائی تا نیمه اسفند ماه تمدید شده است. نهاوندیان به متقاضیان دریافت وام کرونا در هر سه بخش تصریح کرد که حتما برای دریافت وام در مهلت مذکور مراجعه کنند. شرایط و خاصیت های استفاده از تسهیلات کرونا طبق آئین نامه های مختلف به تصویب رسیده و بانک مرکزی نیز بخشنامه های لازم را به بانکها ابلاغ کرده است. پرداخت تسهیلات جدید کرونا در مرحله دوم با رویکرد بنگاه محوری شروع شده و بر این اساس معاون اقتصادی رئیس جمهور اعلام نموده که در مرحله دوم، تسهیلات بنگاه محور به حوزه های صاحب اولویت پرداخت شده است. بگفته ویٰٰ، تسهیلات در حوزه فرهنگ و هنر با تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامل حال ناشران، مراکز نمایشی و سینمایی و تولیدکنندگان رسانه ای شده است و در بخش گردشگری نیز به جهت آنکه این دسته مشاغل هم در عید سال ۹۹ و هم در عید سال قبل به علت وقوع حادثه سیل در مناطق مختلف کشور عملا امکان کسب درآمد پیدا نکردند با تشخیص وزارت میراث فرهنگی و گردشگری پرداخت تسهیلات مذکور صورت گرفته است.
حوزه ورزش و جوانان یکی دیگر از سه بخش مورد نظر برای دریافت تسهیلات جدید کرونا معرفی شده بود که بر این اساس قسمتی از تسهیلات مذکور به صاحبان بنگاههای این بخش همچون اماکن ورزشی، پارکهای آبی و باشگاههای سوارکاری پرداخت شده است. در ادامه حمایت دولت از صاحبان مشاغل و کسب وکارهای شدیدا لطمه دیده از کرونا، ستاد مقابله با کرونا پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین و کسب و کارهای حوزه گردشگری، ورزشی و فرهنگ و هنر را تصویب کرد. در فاز نخست پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا افراد متقاضی برای دریافت وام ثبت نام کردند و نزدیک به ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به کسب و کارهای لطمه دیده از کرونا در کشور در ۱۴ رسته و بیش از ۸۵۰ زیررسته پرداخت گردید. در مرحله دوم پرداخت وام کرونا، سه حوزه گردشگری و صنایع دستی، فرهنگ و هنر و ورزش و جوانان مورد توجه قرار گرفت و رقمی در حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به این بخشها پرداخت خواهد شد که طبق مصوبات ستاد ملی کرونا ۲۰۰۰ میلیارد تومان به بخش گردشگری، ۱۷۰۰ میلیارد تومان به بخش فرهنگ و هنر و ۸۰۰ میلیارد تومان به بخش ورزش اختصاص پیدا کرده است. پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا با نرخ ۱۲درصد بوده و متقاضیان برای بهره مندی از این تسهیلات ابتدا باید بوسیله ثبت نام در سامانه کارای وزارت کار مراحل ثبت نام خودرا دنبال و بعد از تایید سامانه و معرفی به بانک، تسهیلات درخواستی را بوسیله شعب بانک دریافت نمایند. پیش از این موعد مراجعه بنگاههای مشمول دریافت تسهیلات کرونائی تا اختتام دی و بهمن اعلام شده بود که ستادملی مقابله با کرونا با تمدید فرصت ثبت نام متقاضیان تا نیمه اسفند ماه موافقت نمود. 223229


منبع:

1399/11/19
21:59:03
0.0 / 5
919
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها