خبر خوش وزیر راه و شهرسازی برای رانندگان بدون مسكن

خبر خوش وزیر راه و شهرسازی برای رانندگان بدون مسكن رصد کالا: امروز تفاهم نامه همکاری راه اندازی واحدهای مسکونی برای رانندگان بخش حمل و نقل عمومی برون شهری با حضور وزیر راه و شهرسازی به امضا رسید.


به گزارش رصد کالا به نقل از خبر آنلاین، برمبنای بررسی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای حدود ۲۲۶ هزار راننده فاقد مسکن و دارای فرم "ج" سبز هستند که محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت در برنامه سه ساله با تخصیص یارانه و همین طور دیگر حمایت ها رانندگان و کمک رانندگان فاقد مسکن صاحب خانه می شوند. در این خصوص امروز ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۹ مراسم امضای تفاهمنامه همکاری راه اندازی واحدهای مسکونی برای رانندگان بخش حمل و نقل عمومی برون شهری به امضا رسید. محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی - در حاشیه این مراسم اظهار نمود: در یک برنامه سه ساله مقرر است مسکن این افراد تامین گردد. روش کار به این نحو است که در شهرهای کوچک به این افراد زمین واگذار می شود تا خود آنها نسبت به راه اندازی مسکن اقدام نمایند. بخش دیگر که در شهرهای بزرگ و کلانشهرها هستند در قالب پروژه های طرح اقدام ملی مسکن از محل ظرفیت های موجود به پروژه معرفی می گردند و در غیر این صورت با تعریف پروژه های جدید این امکان فراهم خواهد شد تا آنها بتوانند ثبت نام کنند و در پروژه طرح اقدام ملی مسکن، مشارکت داشته باشند.
وی توضیح داد: همین طور با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی هماهنگی شده تا برای دهک های پایین درآمدی رانندگان همانند اقشار کارگر و بازنشسته طرح اقدام ملی مسکن، یارانه راه اندازی مسکن، تخصیص یابد. یارانه های راه اندازی مسکن خصوصاً به رانندگان کمکی که فاقد وسیله هستند و وضعیت معیشتی آنها متفاوت و سخت تر است تعلق می گیرد. سازو کارها به نحوی خواهد بود کمک رانندگان بتوانند از فرصت خانه دار شدن بهره مند شوند. طرح اقدام ملی مسکن با هدف راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی از شهریور ماه سال قبل کلنگ زنی شده است. این پروژه در قالب های مختلفی همچون ثبت نام، مشارکت، خودمالکی و تفاهم نامه با دستگاههای دولتی پیش می رود که بخش تفاهمنامه مازاد بر ۴۰۰ هزار واحد است. در این بخش تا حالا تفاهم نامه هایی با وزارت آموزش و پرورش، وزارت کار، وزارت دفاع، وزارت ارشاد و سازمان راهداری برای تامین مسکن کارکنان این دستگاهها به امضا رسیده است. ۲۲۳۲۲۹


منبع:

1399/11/14
22:39:59
0.0 / 5
716
تگهای خبر: آموزش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها