آمریكا با تحریم مدیرعامل فولاد مباركه به دنبال فلج كردن پیشرفت صنعتی ایران

آمریكا با تحریم مدیرعامل فولاد مباركه به دنبال فلج كردن پیشرفت صنعتی ایران به گزارش رصد کالا عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: دولت آمریکا به بهانه اینکه هر صنعتی که در بخش نظامی کاربرد داشته باشد تحریم می کنند صنعت فولاد ایران را تحریم کرده اما آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران است.


آمریکا پس از چند تحریم صنعت فولاد ایران و شرکت فولاد مبارکه اینبار مدیرعامل این شرکت حمیدرضا عظیمیان را مورد هدف قرار داده است تا دشمنی خویش را با پیشرفت های صنعتی ایران به صورت علنی نمایان تر کند، چونکه تنها چند روز بیشتر به پایان کار دولت ترامپ باقی نمانده و آمریکا با تحریم مدیرعامل فولاد مبارکه به دنبال فلج کردن پیشرفت صنعتی ایران است. عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج ضمن اشاره به تحریم های اخیر آمریکا ضد صنعت فولاد ایران، اظهار داشت: دولت آمریکا به بهانه اینکه هر صنعتی که در بخش نظامی کاربرد داشته باشد تحریم می کنند؛ صنعت فولاد ایران را تحریم کرده اما هدف اصلی این است که صنعت رو به پیشرفت صنعت کشور را فلج کنند.
آرمان خالقی با اشاره به اینکه پس از رفتن ترامپ بازهم امکان دارد تحریم های آمریکا در بخش صنعت ایران وجود داشته باشد، اضافه کرد: تمام این تحریم ها و سنگ اندازی ها در دولت بعدی آمریکا باردیگر تصمیم گیری خواهد شد و باید تا یک مقطع زمانی دیگر برای مشخص شدن روند فعالیت ها صبر کرد.
او با تکیه بر اینکه این تحریم های آمریکا فقط کار را از نظر نقل و انتقال مالی سخت تر کرده است، خاطرنشان کرد: شاید این تحریم ها هزینه های بیشتری را برای مبادلات مالی بین المللی و... بوجود آورده و طرف های تجاری ایران را هم تحت تأثیر این تحریم ها قرار داده، اما در بخش تولید و دستیابی به تولیدات جدید تاثیری نداشته است. در واقع در شرایط کنونی این تحریم ها تنها منجر شده که مواد اولیه با قیمت بالاتری در اختیار شرکتهای تولیدی قرار بگیرد.
خالقی با اشاره به اینکه امکان مبالات تجاری با کشورهای که تجارت بالایی با آمریکا ندارند هنوز هم وجود دارد و این نقاط کماکان امکان صادرات دارند، خاطرنشان کرد: هم اکنون در بعضی محصولات تولیدی ایران قدرت رقابت پذیری بالایی وجود دارد و شرکتهای کوچک و متوسطی که مبادلات مالی با آمریکا ندارند چندان به مبحث تحریم ها توجه نمی کنند. ازاین رو می توان اظهار داشت که تحریم های دولت آمریکا نتوانسته به اهداف خود برسد و صادرات ایران همچنان ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، در ایام اخیر دولت ترامپ تحریم های جدیدی را ضد مدیرعامل عامل چند شرکت بزرگ ایران همچون فولاد مبارکه وضع کرده است که خیلی از فعالان حوزه صنعت فولاد معتقدند این تحریم ها ناشی از عصبانیت دولت ترامپ از ناتوانی آنها در فلج کردن صنعت فولاد ایران بوده است؛ در واقع شرکت فولاد مبارکه در چند سال گذشته روند رو به رشد خوبی داشته و توانسته چند پروژه جدید همچون نورد ۲ را کلید بزند که پروژه مهمی در صنعت فولاد کشور به حساب می آید، چونکه اجرای آن می تواند صنعت ایران را به سمت خودکفایی کامل سوق دهد و صنعت خودرو، لوازم خانگی و... که تابحال بخشی از ورق مورد نیاز خویش را از راه واردات تأمین می کردند به صورت کامل به بازار داخلی متکی کند.
۲۱۲۱


منبع:

1399/11/05
01:03:29
0.0 / 5
1121
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها