راهنمای مراحل و مدارك و قوانین ثبت برند در تهران

راهنمای مراحل و مدارك و قوانین ثبت برند در تهران رصد کالا: اگر تاکنون مبادرت به ثبت شرکت در تهران نکرده اید، می توانید با مطالعه نوشته ی ثبت شرکت در تهران به صورت کامل با قوانین، مدارک، هزینه ها و مراحل در رابطه با ثبت شرکت درتهران آشنا شوید.به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، مرکز مالکیت معنوی مرجع رسمی ثبت برند در تهران است. این مرکز زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمام آئین نامه ها، بخشنامه ها، مقررات و قوانین ثبت برند از راه همین سازمان اطلاع رسانی می شود. همه‌ی شرکتهای ثبت برند در تهران هم با نظارت این سازمان مشغول به فعالیت هستند. در این مقاله، روال ثبت قانونی برند در تهران به صورت کامل توضیح داده شده است.
اگر تاکنون مبادرت به ثبت شرکت در تهران نکرده اید، می توانید با مطالعه نوشته ی «ثبت شرکت در تهران» به صورت کامل با قوانین، مدارک، هزینه ها و مراحل در رابطه با ثبت شرکت در کلان شهر تهران آشنا شوید.
مدارک لازم جهت ثبت برند در تهران برای اشخاص حقیقی * تصویر شناسنامه و کارت ملی * کپی مجوز فعالیت (که می تواند جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب و یا هر گونه گواهی فعالیت از نهادهای قانونی در شهر تهران باشد.) * عرضه کارت بازرگانی (برای ثبت برند لاتین)
مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در تهران برای اشخاص حقوقی * کپی شناسنامه و کارت ملی * کپی روزنامه رسمی تاسیس یا آخرین تغییرات شرکت * عرضه کارت بازرگانی (برای ثبت برند لاتین) * کپی مجوز فعالیت (که می تواند جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب و یا هر گونه گواهی فعالیت از سوی نهادهای قانونی در تهران باشد.)
مراحل مورد نیاز برای ثبت نام و نشان تجاری
برای ثبت برند در تهران باید به وبسایت مرکز مالکیت معنوی قوه قضائیه کشور رجوع نمایید و مراحل زیر را گام به گام طی کنید: * مشخصات مالک برند در تهران را وارد نمایید. * اطلاعات در ارتباط با محصولات و خدمات خویش را تکمیل فرمایید. * مدارک مورد نیاز برای ثبت برند تجاری را آپلود کنید. * هزینه ثبت برند در تهران را پرداخت نمایید. * در پایان، شماره اظهارنامه خویش را برای پیگیری های بعدی یادداشت کنید.
پس از بررسی کارشناسان این مرکز، اگر مدارک شما کاستی یا اشتباهی نداشته باشند، از شما درخواست می شود نسخه برابر اصل شده مدارک خویش را به این اداره بفرستید. سپس گواهی چاپ آگهی اول شما در روزنامه رسمی صادر می شود. بعد از انتشار آگهی و نبود هیچ ادعایی در این حوزه، گواهینامه ثبت برند شما صادر خواهد شد.
مدت زمان ثبت برند در تهران
اولین اقدام برای ثبت قانونی برند در تهران، استعلام نام برند است. با این کار، از ثبت نشدن برند مشابه اطمینان پیدا می کنید. این اقدام همینطور سبب می شود که روند ثبت برند در تهران زمان کمتری ببرد. چونکه اگر نام پیشنهادی تکراری باشد، مرکز مالکیت معنوی آنرا عودت خواهد داد. از زمانی که اظهارنامه به این مرکز ارسال می شود، ۳۰ تا ۴۵ روز کاری جهت صدور آگهی تقاضا زمان لازم است. سپس آگهی اول در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و از عموم تقاضا می شود که در مهلتی یک ماهه اگر با برند مورد نظر ارتباط یا تعارضی دارند، آنرا اعلام نمایند. بعد از این بازه‌ی زمانی، حدود چهار هفته‌ی دیگر زمان می برد تا گواهی ثبت برند صادر شود و با آگهی دوم در روزنامه رسمی این فرایند به پایان برسد. ازاین رو به صورت کلی مدت زمان لازم برای ثبت برند در تهران نزدیک به ۳ ماه است.
هزینه ثبت برند در تهران
هزینه ثبت برند در تهران به تعداد محصولات، مجوزهای لازم و طبقات درخواستی بستگی دارد. منظور از طبقه، نوع خدمات یا کالاهایی است که هر شخص حقیقی یا حقوقی برای برند خود در نظر می گیرد. به صورت مثال، کمترین هزینه ثبت برند مواد غذایی در سال ۱۳۹۹ در سامانه موسسه آسان ثبت ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال (دو میلیون و پانصد هزار تومان) است. این مبلغ با احتساب کلیه هزینه ها و واریزی های دولتی و قانونی محاسبه شده است و با افزایش طبقات برند، به ازای هر طبقه مبلغ دویست هزار تومان به آن اضافه می شود. گفتنی است که هزینه ثبت برند لاتین با هزینه ثبت برند فارسی تفاوتی ندارد.
ثبت آنلاین برند (نام و نشان تجاری) در تهران
ثبت برند در تهران نیازمند تخصص و تجربه است و کارشناسان حقوقی بهترین راهنمایان برای پیمودن این مسیر هستند. از طرفی، با فراهم شدن امکان ثبت آنلاین برند در تهران در برخی موسسه های مجاز مثل آسان ثبت، دیگر نیازی به رجوع حضوری متقاضیان هم وجود ندارد. تمام مدارک لازم برای این کار را می توان به صورت اینترنتی تکمیل کرد و ارسال نمود. کارشناسان این مجموعه هم با شماره تماس ۴۳۴۹۸ پاسخگوی هر گونه پرسش شما در این حوزه هستند. داشتن برند معتبر به شما امکان می دهد بتوانید تبلیغات مؤثرتری انجام دهید. همینطور ثبت قانونی برند در تهران امکان سوءاستفاده احتمالی رقیبان شما را در بازار از بین می برد و برای حفظ منافع مادی و معنوی شما لازم و ضروری می باشد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/10/10
15:38:14
5.0 / 5
1172
تگهای خبر: بازار , تخصص , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها