جلوگیری از تضییع بیش از 173 میلیارد تومان دارایی شهرداری با ورود سازمان بازرسی

جلوگیری از تضییع بیش از 173 میلیارد تومان دارایی شهرداری با ورود سازمان بازرسی رصد كالا: با ورود سازمان بازرسی كل كشور و ارسال گزارش هشداری از تضییع حقوق شهرداری در فروش قدرالسهم خود در پروژه مشاركتی تجاری-مسكونی خلیج فارس به میزان حداقل 173 میلیارد تومان جلوگیری شد.به گزارش رصد کالا به نقل از ایسنا، سازمان بازرسی کل کشور، اعلام نمود:

در راستای نظارت بر معاملات شهرداری تهران و برمبنای بررسی های هیئت بازرسی سازمان مستقر در سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران ابهامات و ایراداتی در نحوه ارزیابی و واگذاری پروژه مشارکتی مسکونی-تجاری خلیج فارس واقع در منطقه ۲۰ تهران مشاهده شد که طی گزارشی هشداری به شهرداری تهران، بر ضرورت اصلاح نقصها و انجام کارشناسی مجدد تاکید شد.

پیرو کارشناسی مجدد پروژه توسط هیئت کارشناسی ۷ نفره، ارزش پروژه به مبلغ ۷.۷۶۵.۸۹۱.۷۰۰.۰۰۰ ریال یعنی حدود ۴۵ درصد بیشتر از کارشناسی قبلی اعلام گردید. علاوه بر ایراد در پروسه ارزیابی، طبق قرارداد مشارکتی بابت هر ماه تاخیر غیرمجاز می بایست معادل ۰.۴ درصد از قدرالسهم شریک کسر و به قدرالسهم سازمان سرمایه گذاری اضافه می شد که این مساله در صلح نامه مغفول مانده و یا لحاظ نشده بود. بر این اساس تاخیر ۱۰۱۴ روز منجر به افزایش ۱۳.۵۲ درصدی سهم شهرداری در پروژه شد.

در مجموع سهم شهرداری تهران در پروژه بیش از ۱۷۳۰میلیارد ریال افزایش یافت.

منبع:

1399/08/11
14:20:02
5.0 / 5
1703
تگهای خبر: ارز , سرمایه گذاری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها