بلبرینگ تماس زاویه ای همه چیز را به حركت در می آورد

بلبرینگ تماس زاویه ای همه چیز را به حركت در می آورد بلبرینگ با ساچمه های گرد خود موجب به حركت درآمدن هرگونه وسیله و دستگاه دوار می شود و بلبرینگ ها برمبنای كاربرد به نواع مختلفی تقسیم می شوند.به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، بلبرینگ ها (Ball Bearing) که یاتاقان توپی هم به آن می گویند از خانواده یاتاقان ها هستند و انواع مختلفی دارند. بلبرینگ ها همچون بلبرینگ تماس زاویه ای، قطعات بسیار کاربردی هستند که در وسایل مکانیکی و اجسام سنگین کمک می کنند تا این وسایل به آسانی و نرمی به حرکت و چرخش در بیایند و با چرخش نرم بلبرینگ ها، از ساییده شدن اجسام جلوگیری می شود.
صفر تا صد بلبرینگ ها
شرکت بیینگ لند به معرفی ۳ نمونه از بلبرینگ ها ی پر کاربرد می پردازد که شامل بلبرینگ تماس زاویه ای (مخصوص تحمل بارهای محوری)، بلبرینگ خود تنظیم و ب لبرینگ کف گرد (جهت تقویت بار محوری) است.
آنها موجب کاهش اصطکاک شده و نقش بسزایی دارند. با ما همراه باشید تا در ادامه با سه نمونه از مدلهای بلبرینگ آشنا شوید. بلبرینگ یکی از این ابزارهاست که کاربردهای فراوانی در صنعت و مکانیک داشته است.
بلبرینگ تماس زاویه ای، یک قطعه تمام عیار این نوع از بلبرینگ ها دارای حلقه ای داخلی و بیرونی هستند که با ساختن زاویه ای نسبت به یکدیگر، تحمل بارهای محوری و شعاعی را فراهم می کنند. بدیهی است که هرچقدر زاویه تماس به وجود آمده در بلبرینگ بزرگ تر باشد، تحمل بار بیشتر خواهد شد. بلبرینگ تماس زاویه ای در موقعیت هایی که می بایست تا حد امکان چرخش و حرکت در دستگاه آهسته و به نرمی بوده و عملکرد آن بی صدا صورت بگیرد به کار می آید. بلبرینگ تماس زاویه ای برای بارهای سبک تا متوسط مناسب می باشد. آنها از قبل مونتاژ می شوند و ابزار به صورت یکجا به روی چرخ نصب می شود.
زاویه های بلبرینگ تماس زاویه ای به صورت ۱۵ تا ۴۰ درجه است. بلبرینگ های تماس زاویه ای خود دارای ۳ زیر شاخه است؛
* بلبرینگ تک ردیفه
* بلبرینگ دو ردیفه
* بلبرینگ چهار نقطه ای هستند.
* بلبرینگ های تک ردیف قادر به تحمل بارهای محوری نیستند و بیشتر بارهای شعاعی را تحمل می کنند. بدین جهت آنها را به صورت جفتی در کنار هم قرار می دهند. در دو سری B۷۲ و B۷۳ تولید می شوند. ترتیب قرار گیری آنها نیز به ۳ شکل انجام می شود؛
* پشت سر هم: دو بلیرینگ در یک راستا بوده و تحمل بار بر عهده هردوی آنهاست.
* پشت به پشت هم: دو بلبرینگ در دو راستا بوده و تحمل بار بر عهده هردوی آنهاست.
* رو در روی هم: دو بلبرینگ در دو راستا بوده و در هر راستا تحمل بار بر عهده یکی از آنهاست.
* بلبرینگ های دو ردیفه هم برای بارهای شعاعی و هم بارهای محوری طراحی شده اند و از توانایی و قابلیت تحمل بار بالایی برخوردار می باشند. پهنای آنها کمتر است و لقی محور در آنها بسیار پایین است.
* علت نامگذاری برای بلبرینگ چهار نقطه ای به این دلیل است که شیار رینگ های داخلی و خارجی با ساچمه ها در چهار نقطه با یکدیگر تماس دارند. بلبرینگ تماس زاویه ای چهار نقطه ای از یک حلقه داخلی دو تکه تشکیل شده اند و ساچمه های فراوانی را در خود دارند که موجب می شود تحمل بار آن بیشتر شود. قفسه های این نوع از بلبرینگ ها به صورت فیبری، فلزی، پلی آمید و برنجی طراحی و تولید می شوند. ظرفیت تحمل بار محوری در آنها در دو جهت است.

بلبرینگ خود تنظیم و عملکرد عالی آن
این نوع از بلبرینگ ها مانند بلبرینگ های کروی غلتان یا یاطاقان CARB خود تنظیم هستند. عملکرد عالی با سرعت بالا داشته و بیش از هر نوع بلبرینگ غلتان دیگری اصطکاک کمتری تولید می کنند که این امر سبب می شود حتی در سرعت های بالا خنک تر عمل کنند. دو شیار دایره ای در رینگ داخلی و یک شیار منحنی شکل در شیار خارجی وجود دارد. قطر داخلی بلبرینگ های خود تنظیم بین ۶۰ تا ۹۰ میلی متر است. بلبرینگ های خود تنظیم به صورت ساده، با کاسه نمد و بلبرینگ بوش بلند تهیه و تولید می شوند. دستگاه و ادوات کشاورزی، هواکش ها همچون مواردی است که در آنها از بلبرینگ های خود تنظیم استفاده می شود. توانایی تحمل بار محوری در بلبرینگ خود تنظیم پایین است. بلبرینگ های خود تنظیم می توانند سر و صدا و سطح لرزش را کاهش دهند. بعنوان مثال، در فن ها.

بلبرینگ کف گرد برای سرعت بالا
اگر در سرعت های بالا برای حرکت دادن چرخ دنده ها به ابزار کارآمدی نیاز دارید، بلبرینگ های کف گرد مناسب شما هستند. بلبرینگ های کف گرد نوع خاصی از بلبرینگ دوار هستند که مانند دیگر نمونه های بلبرینگ دوار، چرخش بین قطعات را ممکن می سازند. بلبرینگ کف گرد همین طور برای تقویت بار محوری زیاد طراحی شده اند (به موازات شفت). بلبرینگ های کف گرد مدلهای مختلفی دارند که برای تحمل ظرفیت های بالای بار محوری مورد استفاده قرار می گیرند. همچون معایب بلبرینگ های کف گرد استیل، وزن و اصطکاک بیشتر، بودن در معرض خوردگی می باشد و نسبت به بلبرینگ های پلاستیکی سر و صدای بالا تولید می کنند. آنها به هیچ عنوان قادر نیستند نیروهای شعاعی را تحمل کنند و مختص بارهای محوری طراحی شده اند. به همین خاطر نسبت به بلبرینگ های شعاعی مثل بلبرینگ شیار عمیق طول عمر بیشتری دارند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/07/10
19:19:22
5.0 / 5
1810
تگهای خبر: تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها