معاون حقوقی قوه قضاییه:

نتوانسته ایم ادبیات دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل نماییم

نتوانسته ایم ادبیات دفاع مقدس را به نسل جوان منتقل نماییم به گزارش رصد كالا البرز معاون حقوقی قوه قضاییه اظهار داشت: جای تاسف دارد كه وقتی واژه مسئولیت در خانواده ها مطرح می شود اعضای خانواده یاد دزدی ها و اختلاس های برخی آقایان می افتند.حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق روز یکشنبه ششم مهرماه در همایش «قانونمداری و آرمان های دفاع مقدس» که در سالن جلسات دادگستری البرز برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: باید اعتراف نماییم پس از ۴۰ سال نتوانستیم ادبیات دفاع مقدس را آن طور که باید و شاید به نسل جدید منتقل نماییم.

به گزارش رصد کالا به نقل از ایسنا، معاون حقوقی دستگاه قضایی افزود: دوران دفاع مقدس یک دانشگاه تمام عیار برای نسل های آینده انقلاب است و بر ما واجب است سیره زندگی و ادبیات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را به نسل سوم و چهارم انقلاب منتقل نماییم.

وی با اعلان اینکه آرمان های دفاع مقدس واژه هایی است که باید برای نسل جوان مدلول شود، توضیح داد: گاهی واژه های از راه اصلی منحرف شده و راه دیگری برای ادامه مسیر پیدا می کند.

وی با اعلان اینکه ایثار امروز به شکل دیگه ای در جامعه قابل مشاهده می باشد، افزود: امروز مدافعان سلامت در جبهه مقدم سلامت ایستاده اند و وقتی چندین ماه است خانواده خودرا ندیده اند یعنی در راه بسیج در حرکت هستند.

این مسئول با تاکید بر نقش بسیج در جامعه اظهار نمود: کسی که به صورت تمام و کمال از ولایت فقیه تبعیت می کند بسیجی واقعی است و مدار حرکت یک بسیجی باید فرامین رهبری باشد.

معاون حقوقی دستگاه قضایی با اشاره به مفهوم کلمه حزب الله تصریح کرد: کسی که به قانون عمل می کند حزب اللهی واقعی است؛ خود قانون نیز کلمه مقدسی است، قانون نماد مردم سالاری دینی است.

وی بیان کرد: قانون وسیله ای برای حفظ منافع عمومی است، وسیله ای است برای رفع تزاحم میان خواست ها و حقوق آحاد مردم ؛ در واقع قانون برای مقابله با سلطه جویی و خود محوری تعریف شده است.

این مقام مسئول در ادامه به قانون مداری رزمندگان در طول دفاع مقدس که یکی از آنها آراستگی ظاهر رزمندگان بود اشاره نمود و تصریح کرد: شهید صیاد همچون فرماندهان وقت شناس بود و از او می توانیم در مبحث وقت شناسی درس بگیریم، همین طور مسئولیت پذیری از دیگر صفات افراد در هشت سال دفاع مقدس بود.

وی ضمن محکوم کردن اقداماتی همچون سوء استفاده بعضی از جایگاه مدیریتی خود و اختلاس و دزدی ها، اظهار نمود: جای تاسف دارد که وقتی واژه مسئولیت در خانواده ها مطرح می شود اعضای خانواده یاد دزدی ها و اختلاس های برخی آقایان می افتند، اما این ها دلیل بر این نیست که ما هم می توانیم دزدی و اختلاس داشته باشیم.

معاون حقوقی دستگاه قضایی با اعلان اینکه هر چه مقام بالاتر باشد مسئولیت سنگین تر بر دوش افراد خواهد بود، اضافه کرد: در زمان جنگ امکانات، خوراکی، غذا، چادر و پتو به اندازه و مساوی میان رزمندگان و فرماندهان توزیع می شد. امروز اگر در مدیریت کشور پس از ۴۰ سال بتوانند ۱۰ درصد از مسئولیت پذیری زمان جنگ را داشتند هیچ یک از این مشکلات را نخواهیم داشت.

این مسئول با اشاره به اینکه حساسیت نسبت به بیت المال از دیگر صفات رزمندگان و فرماندهان زمان جنگ بوده است، افزود: این در حالی است بعضی از موارد برای نسل جوان خنده دار است.

وی، افزود: نمی توانیم مثل آن روزها باشیم اما ادبیات عوض شده است و سیره زندگی ما همچون آن روزها نیست، ما امروز به وظیفه خود عمل نکرده ایم.

این مسئول با اعلان اینکه متاسفانه وضعیت معیشتی مردم به شکلی در آمده است که شرایط برای بازگو کردن رفتارهای هشت سال دفاع مقدس نیست، اظهار داشت: در روز قیامت همه در مقابل خانواده معظم شهدا شرمنده ایم، چونکه حق آنها از جانب نظام و مردم رعایت نشده است.

وی اضافه کرد: این روزها همه ارزش ها عوض شده است و یادمان رفته است که هر چه داریم از شهدا و ایثارگران داریم، گاهی به نام آزادی و گاهی به نام چیزهای دیگر به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارزش های نظام را زیر سوال می بریم.

معاون حقوقی دستگاه قضایی با اشاره به اینکه این میزها به کسی وفا نمی کند، اظهار نمود: تمام نهادها در جای خود مسئول هستند و با تا سرحد توان وقت بگذارند و فعالیت ها را به درستی پیش ببرند.

این مسئول تصریح کرد: برای مثال در حوزه وکالت امروز برخی اصلا صلاحیت وکالت ندارد، ما به هیچ وجه مایل نیستیم که در حوزه کانون وکلا دخالت نماییم اما حق نظارتی که قانون برای ما در نظر گرفته است را حتما انجام خواهیم داد.

منبع:

1399/07/06
13:25:34
5.0 / 5
1788
تگهای خبر: ارز , توزیع , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها