قاضی زاده در گفت و گو با رصد كالا:

ورود مجلس به قرارداد ویلموتس به معنای دخالت در كار فدراسیون فوتبال نیست

ورود مجلس به قرارداد ویلموتس به معنای دخالت در كار فدراسیون فوتبال نیست به گزارش رصد كالا یك عضو فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی تاكید كرد كه ورود مجلس و قوه قضاییه به قرارداد ویلموتس سرمربی سابق تیم فوتبال ایران به معنای دخالت در كار فدراسیون فوتبال نیست.


احسان قاضی زاده در گفتگو با ایسنا با اشاره به ورود مجلس و قوه قضاییه به قرارداد ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: درباره قرارداد ویلموتس روند رسیدگی در مجلس و دستگاه قضایی طی شده است که بطور قطع این رسیدگی ها در مجلس ادامه دار خواهد بود. از بُعد نظارتی معتقدیم تخلفات عدیده ای در قرارداد رخ داده است.
وی اضافه کرد: قرارداد منعقد شده با ویلموتس قرارداد بدی بوده که در آن منافع مردم نادیده گرفته شده و به آن خسارت زده شده است. ما بعنوان منتخبان مردم که مشروعیت خویش را از آرای آنها داریم وظیفه دفاع از حقوق مردم را داشته و با همین نگاه رسیدگی به مبحث قرارداد سرمربی سابق تیم فوتبال ادامه پیدا خواهد نمود.
این نماینده مجلس با اشاره به جلسه شنبه هفته آینده کمیسیون اصل ۹۰ برای پیگیری مبحث قرارداد ویلموتس اظهار داشت: تعدادی از افراد مرتبط روز شنبه هفته آینده برای حضور در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ دعوت شده تا مبحث در مجلس پیگیری شود. امیدواریم دستگاه قضایی هم محکم این مورد را مورد پیگیری قرار دهد. ما در بررسی های خود به دنبال این هستیم که بر چه اساس و فرمتی چنین قراردادی با ویلموتس منعقد شده است. این ها همه فارغ از رأیی است که فیفا درباره پرداخت غرامت برای ایران صادر کرده است.
قاضی زاده با اشاره به برخورد کشورهای دیگر با تخلفات رخ داده در فدراسیون های فوتبال شان اظهار داشت: در فدراسیون های مختلف جهان حداقل در یک سال قبل شاهد برخوردهایی به علت مبارزه با فساد و پولشویی، سوءاستفاده، تبانی و موضوعات در رابطه با مسائل مالی و حتی اعمال منافی عفت بودیم. نمونه آنرا می توان در دو فدراسیون فوتبال عراق و افغانستان دید که سیستم های قضایی و نظارتی آنها با دو رئیس فدراسیون برخورد قاطع داشتند. در کشورهای اروپایی توسط مقامات قضایی اعلام جرم صورت گرفته و پلیس و مقامات انتظامی هم ورودهای زیادی به موارد مختلف به علت وقوع جرایم رخ داده داشته اند. در هیچ کدام از این اتفاقات مبحث به معنای دخالت در تصمیمات فوتبالی تعبیر نشده است. در کشور ما هم بررسی پرونده ویلموتس به معنای دخالت در تصمیمات فوتبالی نیست که مثلا چه کسی رئیس فدراسیون فوتبال می شود و چه کسی مقرر است چه سمتی داشته باشد. ما در تصیمات فوتبالی دخالت نداریم بلکه ماهیت کار ما فسادزایی پیرامون قرارداد ویلموتس است.
وی اضافه کرد: این رویکرد می تواند در موضوعات مختلف به خصوص در حوزه تخلفات مالی مطرح شود؛ چون که قرارداد منعقد شده ذیل نام جمهوری اسلامی ایران بوده و بر مبنای قوانین کشور این حق برای نهادهای نظارتی برای ورود به این پرونده وجود دارد. البته که طبق نامه رسمی فیفا اطلاعاتی از داخل ایران به آنها داده شده که منجر به مکاتبه فیفا درباره ورود به پرونده ویلموتس شده است. این اطلاعات را به صورت غلط و دروغ منتقل کردند بنابراین باید فدراسیون فوتبال پاسخ دقیق، متقن و قانع کننده ای به فیفا درباره بررسی های صورت گرفته عرضه کند و یادآور شود که این اتفاق در سایر کشورهای دنیا هم رخ می دهد.
این عضو فراکسیون ورزش تاکید کرد: اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در دایره افترا قرار گرفتند. پس پذیرفته نیست که آنها بخواهند خویش را مبرا کرده و یا از پاسخگویی در مراجع نظارتی فرار کنند و همینطور بخواهند شرایطی را بوجود آورده که فوتبال کشور را با تابو تعلیق مواجه کنند؛ بنابراین بطور قطع این نوع اقدامات نه تنها به شرایط آنها کمک نمی کند بلکه باب پیگیری ها و پرونده های جدیدی را باز می کند. امیدواریم در یک فضای عقلانی و منطقی و در دوره ای که حضور دارند بتوانند آنچنان مدیریتی داشته باشند که اقدامات شان ضربه به آینده جوانان نزند.
وی درباره اینکه چه کسی اطلاعات غلط را در اختیار فیفا قرار داده است اظهار داشت: این باید توسط دستگاه های امنیتی و نظارتی مورد پیگیری قرار گیرد ما هم در اینباره ورود می نماییم تا مشخص شود منتقل کنندگان اطلاعات غلط و بدون تبیین و ناصواب چه افرادی هستند که اطلاعات نادرستی را منتقل کردند.
وی در جمع بندی اظهار نمود: در همه جای دنیا دستگاه قضایی مستقل از دولت ها و پارلمان ها هم بعنوان منتخب مردم کاری به دولت ها نداشته و نقش نظارتی را در همه امور و مسائل دنبال می کند؛ پس اینکه مجلس و قوه قضاییه به پرونده ویلموتس ورود کرده است هیچ ارتباطی با دخالت دولت در کار فدراسیون فوتبال ندارد. دخالت زمانی است که ما در تصمیمات و انتصابات فدراسیون ورود کرده باشیم که مجلس و قوه قضاییه هیچ وقت دخالتی در تصمیمات و انتصابات فدراسیون نداشته، ندارد و نخواهد داشت؛ بنابراین باردیگر تاکید می کنم که ورود مجلس و قوه قضاییه به پرونده ویلموتس به معنای دخالت در کار فدراسیون فوتبال نیست و ما رسیدگی هایمان را ادامه خواهیم داد.
منبع:

1399/06/14
10:54:03
5.0 / 5
1797
تگهای خبر: ارز , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها