دلداری های عاشورایی یك شهید هنرمند به مادرش

دلداری های عاشورایی یك شهید هنرمند به مادرش به گزارش رصد كالا غلامرضا همزمان با تحصیل و آغاز جنگ تحمیلی عضو پایگاه «مقاومت كربلا»ی برازجان شد و بعد از دو سال خدمت در بسیج او را بعنوان فرمانده‎ پایگاه مقاومت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) برازجان انتخاب كردند.به گزارش رصد کالا به نقل از ایسنا، فاطمه فانوسی، مادر شهید هنرمند «غلامرضا کشتکار» با اشاره به اینکه پسرش در زمان جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق ضد ایران به جبهه ‎رفت و سخت ترین کارها را در جبهه بر عهده می‎گرفت روایت کرد: اگر از او می‎پرسیدم: «در جبهه چه می کنی؟» می‎گفت که «من راننده هستم و به رزمنده‎ها سر می‎زنم» در صورتیکه در یکی از سخت ترین واحد‎های ‎تخصصی جبهه یعنی در واحد تخریب فعالیت می کرد. البته او رانندگی هم می‎کرد حتّی با ماشین، مهّمات جابه‎جا می‎کرد و در هنگام شهادتش در ماشین شان مهّمات بود که مورد هدف بالگرد رژیم بعثی عراق قرار گرفت که خود و سه نفر از همرزمانش به شهادت رسیدند.

غلامرضا همزمان با تحصیل و آغاز جنگ تحمیلی عضو پایگاه «مقاومت کربلا»ی برازجان شد و بعد از دو سال خدمت در بسیج او را بعنوان فرمانده‎ پایگاه مقاومت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) برازجان انتخاب کردند. در این مدّت چند بار در جبهه‎های نبرد حضور پیدا کرده و در چندین عملیات حضور داشت و یک مرتبه هم مجروح شده بود

علاقه زیادی به غلامرضا داشتم؛ بچّه‎ها به من می‎گفتند «تو غلامرضا را خیلی دوست داری». من هم می‎گفتم «او بیشتر اوقات در جبهه است، من خیلی نگرانش هستم که نکند در جبهه برای او اتّفاقی بیفتد». با این حرفم از خدا می‎ترسیدم و پیش خود می‎گفتم «اگر در راه خدا کشته شود شهید است ولی اگر مانعش شوم، امکان دارد در پشت جبهه اتّفاقی برایش بیفتد، چگونه پاسخگوی پروردگار باشم؟» بر این عقیده بود که آدم یک روز متولّد می‎شود و یک روز می میرد، پس بهتر است که در راه خدا به شهادت برسد.

غلامرضا می اظهار داشت: «مادر! ما در زمان امام حسین(علیه السلام) نبودیم تا در رکابش بجنگیم ولی امروز باید به ندای نایبش امام خمینی (رحمة الله علیه) لبیک بگوییم». او هر جا کار می‎کرد مردم دوستش داشتند. وقتی در آموزش و پرورش استخدام شد و به دیلم رفت، به او می‎گفتند که کار کردن در آنجا خیلی دشوار می باشد و موفّق نمی‎شوی، امّا به علت شایستگی‎هایش در حوزه‎ مدیریّتی بعنوان معاون پرورشی اداره ‎آموزش و پرورش بندر دیلم انتخاب گردید و با سرعت در دل مردم آن دیار جای گرفت و وقتی هم به شهادت رسید، مردم دیلم خیلی متأثّر شدند و در مراسم تشییعش شرکت کردند.


غلامرضا بعد از انتقال به دیلم در مدّت کوتاهی با برخوردهای متواضعانه و ارشادهای هدایت گرایانه‎ خود در دل‎ دانش آموزان، کارمندان و مردم شهر جای گرفت. وی که استعداد فوق‎العاده‎ای در امور هنری و نمایشی داشت، نمایش‎ هایی را‎ در شهرهای دیلم و برازجان در جبهه‎های کردستان و خوزستان به روی صحنه برد.

منبع:

1399/06/09
14:41:34
5.0 / 5
2211
تگهای خبر: آموزش , تخصص , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها