مقام مسئول در شبكه بانكی:

افزایش سقف سن بنا از ۱۵ به ۲۰ سال برای وام مسكن به شعب ابلاغ گردید

افزایش سقف سن بنا از ۱۵ به ۲۰ سال برای وام مسكن به شعب ابلاغ گردید رصد كالا: مدیر طرح و برنامه بانك عامل بخش مسكن از ابلاغ بخشنامه افزایش سن واحد مسكونی مشمول دریافت تسهیلات خرید مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم به كلیه شعب این بانك آگاهی داد.به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، محمد حسن مرادی در برنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر درباره افزایش سقف سن واحد مسکونی در تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم اظهار داشت: هفته گذشته بانک مرکزی با پیشنهاد بانک عامل بخش مسکن در خصوص افزایش سقف سن بنا از ۱۵ به ۲۰ سال موافقت نمود.
وی اضافه کرد: علت این پیشنهاد بانک تخصصی بخش مسکن این بود که هم تعداد واحدهای مسکونی زیر ۲۰ سال بیشتر بود و هم قیمت این واحدها نسبت به واحدهای با سن کمتر از ۱۵ سال کمتر است که با قدرت خرید مردم سازگار تر است.
مدیر طرح و برنامه بانک عامل بخش مسکن با اعلان اینکه این دستورالعمل به تمام شعب بانک مذکور ابلاغ گردیده، اظهار داشت: ملاک ما برای تشخیص سن ساختمان، تاریخ صدور پروانه ساخت است و تاریخ صدور اختتام کار ملاک نیست.
مرادی اشاره کرد: بعضی از سپرده گذاران با احتساب سن اختتام کار وارد پروسه خرید مسکن می شوند که به مشکل بر می خورند. بدین سبب واحدهای مسکونی با پروانه صادره در ۷۹ به پس از این پس ملاک بانک عامل بخش مسکن برای اعطای تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم است.
به گفته این مقام مسئول در شبکه بانکی، سقف تسهیلات فعلاً ۸۰ میلیون تومان در تهران، ۶۰ میلیون تومان در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و ۴۰ میلیون تومان در سایر شهرهاست. برای زوجین نیز دو برابر ارقام مذکور تسهیلات پرداخت خواهد شد.
وی اضافه کرد: متقاضیان افتتاح صندوق پس انداز مسکن یکم در تهران با سپرده گذاری ۱۳.۵ میلیون تومان برای سه سال یا ۴۰ میلیون تومان برای یک سال می توانند تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی دریافت نمایند که نرخ سود آن در بافت فرسوده ۶ و سایر بافت های شهری ۸ درصد است.


منبع:

1399/05/25
21:55:53
5.0 / 5
2225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها