از آموزش حسابداری تا شغل حسابداری

از آموزش حسابداری تا شغل حسابداری مشكلات مالی در موسسات و شركت ها از علل نیاز شدید به نیروهای حسابدار است، همین مساله سبب شده است كه رشته حسابداری به یكی از شغل های پر متقاضی تبدیل گردد.به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، حسابداری به زبان ساده به مفهوم فهم عملیات مالی سازمان و مهارت انجام ساز و کارهای مالی است. حسابداری را می توان در سه گروه اصلی همچون اطلاعات حسابداری مدیریتی، اطلاعات حسابداری عملیاتی و اطلاعات حسابداری مالی دسته بندی کرد.
در مجموع شاید تعریف های مختلفی در مورد حسابداری شنیده باشید، اما نکته حائز اهمیت در مورد حسابداری، لزوم وجود بخش حسابداری در سازمان های بزرگ و کوچک می باشد.
آموزش حسابداری
امروزه شرکت ها امور مالی خویش را در نرم افزارهای تخصصی مالی و حسابداری ثبت می کنند. به همین دلیل آموزش حسابداری و مهارت کار با نرم افزارهای مالی و حسابداری یکی از مسائل مهم برای کارشناسان، دانشجویان و فارغ التحصیلان این حوزه ها است. البته این روزها خیلی از دانشجویان حوزه های مدیریت، اقتصاد و صنایع هم علاقه مند به یادگیری کار با نرم افزارهای حسابداری هستند تا به وابسته آموزش حسابداری در سازمان ها بعنوان کارشناس حسابدار یا کمک حسابدار استخدام شوند.
موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم با هدف تقویت مهارت ها و ایجاد فرصت های بیشتر برای علاقه مندان به یادگیری مفاهیم و نرم افزارهای حسابداری، مبادرت به عرضه خدمات آموزشی کیفی نموده است تا افراد را جهت ورود به بازار کار همراهی نماید.

بازارکار حسابداری
فرصت های شغلی گسترده ای در بازارکار رشته حسابداری وجود دارد. مشکلات مالی در موسسات و شرکت ها از علل نیاز شدید به نیروهای حسابدار است. همین مساله سبب شده است که رشته حسابداری به یکی از شغل های پر متقاضی تبدیل گردد. وجود حسابدار در یک شرکت از بدو تاسیس تا زمان آخر دادن به فعالیتهای آن شرکت لازم و ضروری می باشد.
انجام امور مالیاتی شرکت ها هم یکی از زیر شاخه های رشته گسترده حسابداری در بازار کار است. تمامی شرکت ها از موسسات کوچک تا کارخانه های بزرگ جهت تهیه اظهارنامه های مالیاتی خود به نیروی حسابداری نیاز دارند. محاسبه مالیات بر مبنای تعیین مقدار سود شرکت ها صورت می پذیرد که تعیین محاسبه سود توسط یک حسابدار آشنا به امور مالی و مالیاتی مقدور است.
موسسه به منظور پاسخگویی به نیاز استخدام کارجویان، دوره هایی را با عنوان بسته های ویژه بازارکار حسابداری با سه عنوان بسته پرورش کمک حسابدار، بسته پرورش کارشناس حسابدار و بسته حسابدار بهای تمام شده طراحی نموده است.
موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم در تلاش است تا با اتصال کارجو به کارفرما، روند جذب و استخدام را هم برای افراد متخصص و آشنا به مهارت نرم افزارهای حسابداری و هم برای شرکت های جویای افراد حرفه ای تسهیل کند.
فراگیران بسته های ویژه بازارکار، بعد از اتمام موفقیت آمیز دوره با ثبت رزومه خود بر روی سایت به مشتریان شرکت همکاران سیستم که شامل جامعه ای ۶۱۰۰۰ نفری هستند جهت انجام مصاحبه شغلی معرفی می گردند. فراگیران با گذراندن دوره های جامع بازارکار حسابداری، فوت و فن کار را بعنوان یک کارشناس حسابدار و یا کمک حسابدار یاد می گیرند و برای خودشان فرصت شغلی معتبری می سازند.
آموزش حسابداری از طریق دور
منظور از آموزش حسابداری از راه دور همان آموزش غیرحضوری است. در این نوع از آموزش دیگر لازم نیست که افراد در ساعت و مکان خاصی در کلاس های حضوری شرکت نمایند.
با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، این روزها کلاس های غیرحضوری به علت صرفه جویی در زمان و هزینه و به جهت حفظ سلامتی افراد مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است. در همین راستا موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم در تلاش بوده تا تمامی دوره ها و سرفصل های آموزشی خویش را در چارچوب آموزش های الکترونیکی و آنلاین هم برای علاقمندان به یادگیری در حوزه حسابداری و مالی را فراهم آورد.
آموزش های غیرحضوری موسسه قابل دسترسی برای تمامی علاقه مندان به آموزش های حسابداری در سرتاسر دنیاست. افراد می توانند بدون هیچ محدودیتی از شهر و کشور محل زندگی خود در دوره های غیرحضوری شرکت کنند.

گستردگی رشته حسابداری
همانطور که اشاره کردیم رشته حسابداری دارای گستردگی بسیاری است. فارغ التحصیلان و علاقه مندان به این رشته می توانند در هر یک از شاخه هایی که در ادامه ذکر شده است، مشغول به کار شوند.
حسابداری مالی: افراد امکان فعالیت در کلیه شرکت ها و موسسات غیرانتفاعی و تجاری را خواهند داشت.
حسابداری مالیاتی: افراد فعال در این رشته می توانند در ادارات دارایی فعالیت داشته باشند.
حسابداری صنعتی: امکان فعالیت در شرکت های تولیدی و واحدهای صنعتی برای افراد در این رشته وجود دارد.
حسابداری بانک: در این رشته افراد می توانند در تمامی شعبه های بانک و سرپرستی آن مشغول به کار شوند.
حسابداری بیمه: در این رشته افراد امکان فعالیت در کلیه موسسات بیمه را خواهند داشت.
حسابداری دولتی: در این رشته افراد می توانند در همه اداره های دولتی و سازمان ها، بعنوان حسابدار مشغول به کار شوند.
تمامی موارد نام برده شده از زیرشاخه های رشته حسابداری می باشد که افراد با عنایت به علاقه مندی خود می توانند در هر یک از این شاخه ها مشغول به کار شوند.
دسته بندی شغل حسابداری
* کمک حسابدار
* کارشناس حسابدار
* حسابدار تمام وقت
* حسابدار پاره وقت
* سرپرست حسابداری
* مدیرمالی
* حسابدار مستقل
* شرکت خدمات حسابداری
* مشاوره مالیاتی
* خدمات مالیاتی
* کنترل داخلی واحد حسابداری
* وکیل مالیاتی
* مدرس حسابداری
نحوه پیشرفت در شغل حسابداری
پیشرفت در هر شغلی و به خصوص شغل حسابداری در گرو مطالعه به روز در مورد آن حوزه است. موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم با هدف تقویت دانش و مهارت آموزی فراگیران محصولات آموزشی متنوع حسابداری را به علاقه مندان بازارکار حسابداری عرضه می کند.
اگر علاقمند به آموزش حسابداری و تقویت مهارت های خود می باشید به سایت education.systemgroup.net رجوع فرمایید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/05/13
12:05:41
5.0 / 5
2049
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها