مدیرعامل بانك قرض الحسنه مهر ایران خبر داد:

پرداخت ۹۰۰ هزار فقره تسهیلات در دوران كرونا

پرداخت ۹۰۰ هزار فقره تسهیلات در دوران كرونا مدیرعامل بانك قرض الحسنه مهر ایران اظهار داشت: در دوران شیوع بیماری كرونا بیش از 900 هزار فقره تسهیلات به ارزش 95 هزار میلیارد ریال پرداخت كرده است.به گزارش رصد کالا به نقل از مهر، مرتضی اکبری اضافه کرد: تنها از شروع اسفند سال ۱۳۹۸ تا نیمه تیرماه سال جاری که کشور با شیوع بیماری کرونا مواجه بود، این بانک بیش از ۹۰۰ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۹۵ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است. برمبنای برنامه ریزی های صورت گرفته تسهیلات پرداختی بانک امسال نیز به سه میلیون فقره می رسد.
وی همین طور اظهار داشت: بانک مهر ایران از سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ به ترتیب ۷۵۱ هزار، یک میلیون و ۲۳۰ هزار و دو میلیون و ۲۷۹ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۸۲ هزار، ۱۳۰ هزار و ۲۲۰ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است. تعداد تسهیلات پرداختی از طرف بانک مهر ایران، در سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به ترتیب ۶۳ و ۸۳ درصد نسبت به سال پیش از خود افزایش یافته است. مبلغ تسهیلات پرداختی نیز در این دو سال به ترتیب ۵۹ و ۷۲ درصد نسبت به سال قبل از خود با افزایش روبرو بوده است.
اکبری تصریح کرد: این بانک تمام منابع خودرا برمبنای عقد قرض الحسنه جذب کرده و برمبنای همین عقد نیز تسهیلات خودرا پرداخت می کند. این بانک تنها ۵ درصد منابع قرض الحسنه کشور را در اختیار دارد، اما ۲۵ درصد تسهیلات قرض الحسنه را پرداخت می کند.
مدیرعامل بانک مهر ایران اظهار داشت: این بانک حالا نزدیک به ۹ میلیون نفر مشتری دارد که نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از این تعداد در سال ۱۳۹۸ به جمع مشتریان بانک اضافه شده اند. تنها در سه ماه ابتدایی سال جاری نزدیک به ۴۰۰ هزار نفر، مشتری بانک مهر ایران شده اند. تعداد مشتریان بانک مهر ایران در سه سال قبل بطور متوسط حدود ۴۰ درصد در هر سال افزایش داشته است.
وی در ارتباط با اقدامات انجام شده از طرف بانک مهر ایران برای تسهیل پروسه پرداخت تسهیلات اظهار داشت: امکان درخواست تسهیلات به صورت آنلاین را فراهم گشته است. مشتریان بانک مهر ایران برای دریافت تسهیلات تنها یک دفعه نیاز به مراجعه به شعبه دارند و آن هم هنگام معرفی ضامن و ارائه مدارک است. همین طور حذف ضامن برای پرداخت تسهیلات و ارائه تسهیلات برمبنای اعتبارسنجی مشتریان نیز بطور آزمایشی در حال انجام می باشد.
مدیرعامل بانک مهر ایران در آخر یادآوری کرد: این بانک همین طور فراتر از وظایف خود و در چارچوب مسئولیت اجتماعی، اخیراً با تخصیص قسمتی از بودجه تبلیغاتی خود، ۵۰۰ هزار خانه روستایی در سطح سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و ایلام را تحت پوشش بیمه حوادث درآورد که این کار نیز تقدیر مسئولان مختلف کشوری و استانی همچون معاون پارلمانی رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، استاندار سیستان و بلوچستان و … را به دنبال داشت.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/04/16
20:49:23
5.0 / 5
2726
تگهای خبر: ارز , بانك , بودجه , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها