آنچه درباره موسسه اعتباری نور باید بدانیم؛

ماموریت های مالی موسسه نور

ماموریت های مالی موسسه نور رصد كالا: موسسه اعتباری نور درسال ۱۳۹۱ با نگاهی ویژه و نگاهی تازه درجهت توجه به نقش فعال موسسات خصوصی و غیردولتی دربانكداری كشور و بهره گیری از تفكرات و تجربیات كارشناسان امور بانكداری سازماندهی شد.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی موسسه اعتباری نور، این موسسه با هدف خدمت رسانی به مردم، بعنوان اولین مجموعه اعتباری - اجتماعی و با سرمایه گذاری اجتماعی در ایران و از ادغام سه شركت تعاونی اعتباری پیشگامان كویر یزد، كارسازان آینده و ریحانه گستر مشیز تشكیل و سازماندهی شد كه هر یك از این شركت های تعاونی پیش از ادغام در سایه فعالیت های مالی و اعتباری به امور خیریه و عام المنفعه هم مشغول بوده اند.
موسسه اعتباری نور بعنوان یكی از چهار موسسه ای است كه به صورت رسمی و با مجوز بانك مركزی در كشور فعالیت می كند.
برای تعیین چشم‏ انداز هر سازمانی، لازم است نخست فلسفه وجودی آن سازمان را شناخت. مأموریت یا فلسفه وجودی موسسه اعتباری نور در حوزه تأمین خدمات مالی، حمایت و بستر‏سازی برای تولید سرمایه‏ های اجتماعی در جهت توسعه ظرفیت های مولد اقتصادی است.
بر این اساس حداكثرسازی سود صرفا اولویت موسسه نبوده و سودآوری فعالیت های آن صرفا برای پایداری و تداوم فعالیت های حمایتی مؤسسه مد نظر است. عرضه خدمات مالی به تمامی اقشار جامعه طبق قوانین و مقررات جاری كشور از اولویت های موسسه اعتباری نور است.
در این میان نمایندگان مجلس هم اظهارنظرهای متفاوتی در این رابطه داشته و اذعان داشته اند كه این موسسه، اكنون ضوابط را رعایت كرده و در چارچوب اهداف نظام بانكی در حال حركت است؛ به خصوص اینكه سرپرستی چند موسسه غیرمجاز را به عهده گرفته و اكنون مسیر را به گونه ای پیش برده است كه بعنوان یك موسسه شناخته شده، در حال طی راه است؛ شاید حتی بتوان انتظار داشت كه با رعایت ضوابط، در آینده این موسسه به بانك هم تبدیل شود.
جبار كوچكی زاده، نماینده مجلس در این رابطه می گوید: اگر همكاری موسسات و بانك هایی كه كفالت سایر موسسات را بر عهده گرفتند، نبود بطور قطع مشكلات بیشتر می شد؛ پس همكاری این موسسات سبب شد تا روند ساماندهی موسسات غیرمجاز سریع تر به سرانجام رسد؛ پس به صراحت می توان اظهار داشت كه موسسات شناسنامه دار، بعنوان بازوهای بانك مركزی عمل كردند و این امر قابل تقدیر است.
وی با برشمردن اقدامات موثر ساماندهی موسسات اعتباری اعلام نمود: بعنوان نمونه یكی از این موسسات، موسسه اعتباری نور بوده كه با موسسات دارای قدمت كه با یكدیگر تجمیع شده اند، در آینده بعنوان موسسه (بانك) قدرتمندی در عرصه بازار پولی كشور نقش ایفا می كند.
نماینده مردم رشت خاطرنشان كرد: موسسه اعتباری نوراز جمله موسساتی است كه تاكنون همه الزامات بانك مركزی را رعایت كرده؛ پس تقویت چنین موسساتی كه دارای سابقه طولانی در این عرصه هستند سبب حمایت از فعالیت های مولد اقتصادی منجر به رشد و توسعه اقتصادی وبه كارگیری منابع بانكی در مسیر درست وبرای هدایت سیاستهای بانكی در جهت تولید واشتغالزایی خواهد بود.

1396/09/18
01:00:46
5.0 / 5
4615
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها