وقتی فشار خون بالا سقوط می كند

وقتی فشار خون بالا سقوط می كند به گزارش رصد كالا فشار خون بالا یا پرفشاری خون (Hypertension) كه گاهی به آن پرفشاری شریانی گفته می شود، یك بیماری مزمن است كه در آن فشار خون در شریان ها بالا می رود.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، فشار خون یكی از بیماری های پرخطر عصر كنونی است. فشار خون بالا یا پرفشاری خون (Hypertension) كه گاهی به آن پرفشاری شریانی گفته می شود، یك بیماری مزمن است كه در آن فشار خون در شریان ها بالا می رود. به دنبال این افزایش فشار، قلب باید برای حفظ گردش خون در رگ های خونی شدیدتر از حالت طبیعی فعالیت كند. شامل دو مقیاس سیستولی و دیاستولی است كه وابسته به انقباض (سیستول) یا استراحت (دیاستول) ماهیچه قلب بین ضربان ها است. در حالت استراحت، فشار خون طبیعیِ سیستولی (حداكثر فشار خون) بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ میلی متر جیوه و فشار خون طبیعی دیاستولی (حداقل فشار خون) بین ۶۰ تا ۹۰ میلی متر جیوه است.
در صورتی كه فشار خون برابر یا بیشتر از ۱۴۰ بر روی ۹۰ میلی متر جیوه باشد، فرد از فشار خون بالا رنج می برد. نزدیك به ۵۰ درصد از مبتلایان به فشار خون از بیماری خود آگاه نیستند و خیلی از بیماران به صورت تصادفی از فشار خون خود با خبر می شوند و این اتفاق زمانی رخ می دهد كه فشار خون به صورت ناگهانی بالا می رود و حالتی پدید آید كه بیمار باید تحت مراقبت های فوری پزشكی قرار بگیرد.
علائمی كه غالباً به ندرت مشاهده می شوند شامل سرگیجه، سردرد و خونریزی بینی هستند. علایم فشار خون بالا عموماً محدود هستند و گاهی هیچ نشانه ای از این بیماری در فرد دیده نمی گردد. خیلی از افراد بدون آنكه بدانند، سال ها گرفتار این عارضه هستند. فشار خون بالا اگر كنترل نشود، به سرخرگ ها صدمه می رساند و همینطور عاملی خطرناك برای بروز سكته قلبی و مغزی و بیماری های قلبی و عروقی است. ازاین رو بهترین راه تشخیص آزمایش است.
دلایل ابتلاء به فشار خون بالا:
· سن: هرچه سن افراد افزایش یابد، میزان ابتلاء به فشار خون بیشتر می شود.
· سابقه خانوادگی و موروثی: این بیماری ریشه ی وراثت دارد. در صورتیكه اقوام نزدیك فرد، مبتلا به بیماری فشار خون باشند، احتمال ابتلای شخص به این عارضه هم بیشتر است.
· چاقی و وزن زیاد: افرادی كه دارای اضافه وزن می باشند، بیشتر در معرض ابتلاء به این بیماری قرار دارند.
· جنسیت: طبق تحقیقات جدید میزان شیوع این بیماری در بین مردان بالغ بیشتر از زنان می باشد.
· مصرف بیش از اندازه نمك: افرادی كه عادت به مصرف زیاد نمك دارند بیشتر در معرض ابتلاء به این بیماری قرار دارند.
· استرس: فشار عصبی و استرس های روزانه هم می تواند عامل مهمی در ابتلاء به فشار خون بالا باشد.
· مصرف غذاهای پرچرب: رژیم غذایی ناسالم و پرچرب یكی از اصلی ترین علل ابتلاء به این بیماری می باشد كه سبك زندگی ماشینی امروزه و كاهش فعالیت بدنی هم مزید بر علت شده و سالانه افراد زیادی را به این بیماری مبتلا می كند.
عوارض احتمالی فشار خون بالا:
· سكته مغزی و صدمه به مغز
· سكته قلبی و نارسایی قلب
· ایجاد لخته های خونی
· آنوریسم (بزرگ شدن دیواره سرخرگ)
· بیماری كلیوی
· ضخیم شدن، تنگ شدن یا پاره شدن رگ های خونی چشم
· سندرم متابولیكی
· مشكلات عملكرد مغز و حافظه
فشار خون و حملات قلبی
اگر فشار خون بالا تحت درمان قرار نگیرد، می تواند سبب افزایش احتمال حمله قلبی شود. رسوب چربی، كلسترول و دیگر مواد درون سرخرگ ها پلاك نامیده می شود. با سپری شدن زمان، پلاك ها سخت شده و باعث تنگ شدن سرخرگ ها می شوند. تنگ شدن سرخرگ ها به مفهوم این است كه برای راندن خون در شبكه ی رگ های خونی به فشار بیشتری نیاز است. وقتی پلاك تشكیل شده در دیواره سرخرگ، از دیواره جدا می شود، یك لخته خون در اطراف پلاك ایجاد می شود كه احتمال مسدود شدن جریان خون و بروز سكته را بدنبال دارد.
چگونه فشار خون را درمان كنیم؟
با توجه به آنچه گفته شد پایین آوردن چربی خون و پاك سازی جدار عروق از پلاك ها و كاهش استرس، تحت نظر پزشك و تجویز داروهای مختلف می تواند به درمان فشارخون كمك نماید. داروهای تجویز شده امكان دارد شیمیایی و یا گیاهی باشند.
یكی از داروهای مفید و مؤثر در پیشگیری و درمان فشارخون، آلیوم-اس دینه ایران است كه محصولی كاملاً گیاهی است و از پودر سیر تحت نظر متخصصین مجتمع صنایع دینه ایران تهیه شده است، قرص گیاهی آلیوم-اس دینه با بوی كنترل شده و بدون نگرانی از باقی ماندن بوی سیر همراه با كلیه فواید سیر و تاثیر درمانی اعجاب انگیز آن در دسترس مصرف كنندگان قرار دارد.
آشنایی با قرص گیاهی آلیوم-اس دینه:
این محصول كاملاً گیاهی از ۴۰۰ میلی گرم پودر سیر با نام علمی Allium sativum استاندارد شده ( معادل ۱۱۰۰ میكروگرم آلیسین) تهیه و برای كاهش فشار خون و تنظیم آن توسط پزشكان تجویز می گردد. سیر استفاده شده در قرص آلیوم-اس سبب جلوگیری از تغییرات عروق خونی وابسته به سن و تصلب شرایین می شود.
مصرف آلیوم-اس برای كاهش چربی خون و جلوگیری از ترومبوز هم مؤثر است. از موارد مصرف دیگر آلیوم اس می توان به درمان عفونت های تنفسی اشاره نمود.
اثرات درمانی و فارماكولوژی قرص گیاهی آلیوم اس (قرص سیر) دینه:
آلیوم - اس بعنوان پایین آورنده چربی خون، گشاد كننده عروق و كاهنده فشار خون، ضد انعقاد و آنتی آترومی (ضد گرفتگی دیواره سرخرگ ها)، آنتی اكسیدان، آنتی ویروس و بازدارنده رشد تومورها به كار برده می شود. این اثرات عمدتاً وابسته به آلیسین و مشتقات آن است.
این دارو از راه مهار لیپوژنز اندوژن و افزایش تجزیه و دفع چربی ها از دستگاه گوارش، سبب كاهش چربی خون شده و با پایین آوردن مقدار رسوب كلسترول در دیواره رگ های خونی و وازودیلاتاسیون عروق محیطی می تواند فشار خون مینیمم را در افراد مسن كم كند.
آلیسین و الیگوسولفیدهای موجود در سیر، اثرات آنتی پلاكتی خویش را از راه مهار آزادسازی آدنوزین دی فسفات، كلاژن و بتاترومبوگلوبولین اعمال می كنند.
آلیوم-اس رادیكال های آزاد ناشی از دود سیگار را می كاهد. اثرات آنتی اكسیدان یك میلی گرم از پودر سیر قابل مقایسه با ۳۰ نانومول ویتامین C یا ۶/۳ نانومول ویتامین E است.
مطالعات نشان داده اند كه این دارو بعنوان یك آنتی بیوتیك طبیعی با فعالیت ضد میكروبی ضد طیف وسیعی از باكتری ها، قارچ ها و حتی ویروس ها عمل می كند.
نحوه استفاده از قرص گیاهی آلیوم اس (قرص سیر):
هرچند كه مصرف هرنوع دارویی بهتر است با نظر و مشورت پزشك صورت گیرد اما روش استفاده از این قرص به صورت كلی:
برای درمان فشار خون بالا، بزرگسالان باید ۲ الی ۳ بار در روز هر بار ۱ عدد پس از صرف غذا (معادل ۳ تا ۵ میلی گرم آلیسین در روز) مصرف كنند.
برای پیشگیری روزانه یك قرص به صورت دراز مدت مصرف شود.
نكات مهم در مورد مصرف قرص گیاهی آلیوم اس:
· حداقل ۱۰ روز پیش از شروع عمل جراحی مصرف این قرص متوقف شود.
· آلیوم اس با وارفارین و سایر داروهای ضد انعقاد خون، ضد پلاكت، ترومبولیتیك، هپارین با وزن مولكولی پایین و ایندومتاسین تداخل دارویی دارد و در صورت مصرف همزمان این داروها باید با پزشك مشورت شود.
· این قرص در دوران حاملگی و شیردهی منع مصرف دارد.
· مصرف قرص گیاهی آلیوم اس دینه در مقادیر سفارش شده هیچ نوع عارضه جانبی ایجاد نمی كند ولی در افراد حساس امكان دارد آنافیلاكسی، سردرد، سرگیجه، درد عضلانی و به ندرت عوارض گوارشی و تهوع ظاهر شود.
قابل تهیه در كلیه داروخانه های كشور
www. dinehiran.ir
info@dinehiran.ir
صدای مشتری: ۰۲۱۶۱۰۱۸ داخلی ۳
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/02/04
14:04:15
5.0 / 5
3450
تگهای خبر: تخصص , دستگاه , متخصص , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها