ربات ها راه رفتن را خودشان یاد می گیرند

ربات ها راه رفتن را خودشان یاد می گیرند رصد كالا: پژوهشگران گوگل الگوریتمی توسعه دادند كه به ربات آموزش می دهد خودش راه رفتن یاد بگیرد.


به گزارش رصد كالا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شكی نیست كه در آینده ای نه چندان دور ربات ها نقش بسیار مهمی در زندگی ما ایفا خواهند كرد اما از نكات حائز اهمیت این مساله این است كه عملكرد آنها به نحوی باشد كه مفید باشند.
همچنان استفاده از ربات ها با چالش هایی هم راه است كه از میان آنها می توان به رفت و آمد ربات ها بدون دخالت انسان اشاره نمود ولی علم و فناوری به اندازه ای پیشرفت كرده كه الگوریتم ها به یك ربات اجازه می دهند كه راه رفتن و طریقه حركت را بیاموزند. البته باید اذعان كرد این پروسه پیچیده بوده و به ورودی انسانی زیادی نیاز دارد. مثلا یك مشكل این است كه ممكنست ربات بیفتد.
در این راستا، پژوهشگران گوگل توانستند پروسه یادگیری ربات ها را به روشی ساده تر تبدیل كنند. پژوهشگران گوگل با تغییر در الگوریتم های موجود، موفق شدند به یك ربات چهار پا آموزش دهند كه راه رفتن به جلو و عقب را یاد بگیرد و چرخش كند.
تمامی این پروسه یادگیری در عرض تنها چند ساعت و توسط خود ربات انجام شد. البته در مرحله اول، پژوهشگران این كارها را با الگوسازی محیطی انجام دادند.
پیش از اینكه ربات بیاموزد راه برود، الگوریتم ها در یك ربات مجازی و در یك محیط مجازی آزمایش شد تا به ربات واقعی صدمه ای وارد نشود.
بعد از آن پژوهشگران به آموزش ربات در محیط واقعی پرداختند و از آنجائیكه در دنیای واقعی موانع طبیعی وجود دارد، ربات می تواند سریع تر با محیط و پله ها و زمین های ناهموار سازگار شود.
با سیستم ساخت پژوهشگران گوگل، ربات توانست از روش آزمون و خطا استفاده نماید تا در نهایت یاد بگیرد بدون نیاز به دخالت انسان در سطوح مختلف حركت نماید. به این ترتیب، ربات ها عملكرد مناسب تری دارند و كارآمدتر می شوند.
منبع:

1398/12/14
13:28:09
5.0 / 5
3835
تگهای خبر: آموزش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها