اطمینان در مسافرت با بیمه مسافرتی

اطمینان در مسافرت با بیمه مسافرتی رصد كالا: وقتی تصمیم می گیریم كه به خارج از كشور مسافرت نماییم، فارغ از اینكه سفر ما دانشجویی، تفریحی، كاری و یا دیدار اعضای خانواده باشد، یكی از بزرگترین دغدغه ها در مسافرت این است كه چقدر باید هزینه كنیم؟هزینه های سفر از زمان گرفت ویزا و رزرو تور و بلیط هواپیما و هتل، آغاز می شود و هر چه بیشتر سفر خودرا بررسی می نماییم هزینه های جدیدی هم پدیدار می شوند. اینكه چقدر باید بابت حمل و نقل و تاكسی بپردازیم، یا هزینه های خوراك چقدر است و همچنین هزینه هایی كه برای تفریح باید پرداخت كه این هزینه ها از بلیط موزه ها و اماكن تفریحی شروع می شوند و در ادامه به بازی ها یا تفریحات مختلف می رسند.
اما یكی از نگرانی های ما در سفر این است كه اگر خدای نكرده اتفاقی در مسافرت افتاد یا به بیماری مبتلا شدیم، هزینه های درمان را چطور پرداخت خواهیم كرد؟ وقتی اوضاع نگران كننده تر می شود كه بدانیم هزینه های درمان در كشورهای دیگر به سبب تفاوت نرخ ارز بسیار بسیار بالاتر از آن چیزی هست كه بتوانیم فكرش را بكنیم. حال راهكار چیست؟
دو چاره وجود دارد. یا باید مبلغی ارزی را به صورت نقد برای مشكلات ناشی از درمان با یا خطرات غیرمنتظره با خود به همراه ببریم، كه واقعاً برای ما هزینه بر خواهد بود و ریسك سرقت و همچنین نرخ تسعیر ارز را به همراه خواهد داشت.
راهكار دوم این است كه از بیمه مسافرتی استفاده نمائیم. بیمه مسافرتی با حق بیمه بسیار ناچیز همه نگرانی های ما را در مورد این اتفاقات پیش بینی نشده برطرف خواهدنمود. در صورتیكه در مسافرت گرفتار بیماری یا حادثه شویم، هزینه های درمانی را پرداخت می كند. اگر چمدان ما دیرتر از خودمان به مقصد رسید یا اصلاً چمدان گم شد، مبلغی كمك هزینه به ما پرداخت خواهدنمود. اگر در طول سفر به سبب عدم شناخت از قوانین كشور مقصد، گرفتار مشكلات حقوقی شویم، كمك هزینه دریافت خواهیم كرد. تماسهای ضروری برای ما برقرار خواهند كرد اگر گرفتار اتفاقات غیرمنتظره شویم. و حتی در صورت طولانی شدن روند درمان، هزینه یك نفر همراه را به آن كشور از ایران پرداخت می كند تا بیمار تنها نباشد. جالب تر از همه این است كه همه این خدمات را در همان كشور مقصد دریافت خواهید نمود و پرداخت خسارت در مقصد صورت خواهد گرفت. بدین سبب نیازی به همراه بردن مبلغ ارزی زیاد بابت نگرانی های ناشی از خطرات قریب الوقوع در حین سفر نیست.
همچنین بیمه سامان اعلام نموده است كه باتوجه به شیوع بیماری كرونا و نگرانی های مسافران، بدون پرداخت هزینه اضافی، در بیمه مسافرتی سامان هزینه های ناشی از بیماری كرونا پوشش داده شده است.
حق بیمه مربوط به بیمه مسافرتی باتوجه به سن شخص، مدت مسافرت و كشور مقصد تعیین شده است و پوشش های متنوعی هست كه در صورت تمایل می توانید به پورتال خرید آنلاین بیمه مسافرتی بازگشت نمایید و ضمن كسب اطلاع از این طرح ها، در صورت تمایل مبادرت به خرید بیمه سفر نمایید.
2121


منبع:

1398/11/28
13:45:46
5.0 / 5
4269
تگهای خبر: ارز , خدمات , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها