زمان دقیق افتتاح آزادراه تهران- شمال اعلام گردید

زمان دقیق افتتاح آزادراه تهران- شمال اعلام گردید به گزارش رصد كالا ایرنا نوشت: تهران- ایرنا- قطعه یك آزادراه تهران- شمال ۱۰ اسفندماه با حضور رئیس جمهوری به صورت رسمی افتتاح می شود.


آزادراه تهران- شمال روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته زیر عبور آزمایشی رفت تا هم ثبت پلاك های خودروهایی كه طی این دو روز از آزادراه عبور كردند آزمایش شود و هم این منطقه یكبار پیش از بهره برداری رسمی برای رفع نقصها احتمالی بررسی شود. قطعه ای كه بزودی مورد افتتاح رسمی قرار می گیرد از بزرگراه همت بعد از تقاطع آزادگان شروع می شود و در راه ۳۲ كیلومتری تا سه راهی شهرستانك در جاده قدیم كندوان ادامه دارد. مسافران شمال سپس وارد جاده قدیم كندوان می شوند و در منطقه مرزن آباد به منطقه چهار آزادراه تهران – شمال می رسند و برای ادامه سفر به شمال از این قطعه كه سال ها پیش افتتاح شده است استفاده می نمایند. پرداخت عوارض در آزادراه تهران – شمال الكترونیكی انجام می شود اما هنوز رقم نهایی آن مشخص نمی باشد.
از ماه های گذشته رقم ۳۵ تا ۱۰۰ هزار تومان برای عوارضی آزادراه از منابع غیررسمی اعلام شده بود كه درنهایت مشخص شد نرخ عوارض آزادراه كمتر از ۵۰ هزار تومان خواهد بود. نكته ای كه تابحال در مورد پرداخت عوارض این آزادراه قطعی شده، شناور بودن آن است؛ بدین مفهوم كه بسته به ساعت و روز عبور، خودرو ها مشمول پرداخت عوارض بیشتری از نرخ پایه خواهند بود. پیشبینی می شود كه در هر شبانه روز حدود ۱۲ هزار تردد در این آزاد راه انجام شده و در خوش بینانه ترین حالت ۵ درصد مردم از آن استفاده مستمر داشته باشند و ۲۰ درصد هم به شكل عبوری از آن استفاده كنند؛ بنابراین تصمیم بر شناور بودن نرخ عوارضی این آزادراه است. قطعه یك آزادراه تهران - شمال تلفیقی از پل، تونل و دیوارهای حایل به طول ۲۸ كیلومتر است و طولانی ترین تونل این قطعه به نام تونل «تالون» در این منطقه واقع شده است كه ۵ كیلومتر طول دارد. افتتاح منطقه یك این آزادراه تأثیر بسزایی در كاهش طول مسافرت به شمال كشور دارد و فاصله تهران تا چالوس را ۶۲ كیلومتر كوتاه تر می كند كه معادل كاهش ۱.۵ تا ۲ ساعت زمان سفر است. تا سال ۱۳۹۳منطقه یك آزادراه حدود ۱۷ درصد رشد داشت اما با تلاش دولت تدبیر و امید این پروژه پس از ۲۴ سالی كه از زمان كلنگ زنی آن می گذرد تا دو هفته دیگر زیر بار عبور می رود. ۲۲۳۲۲۳

1398/11/27
15:16:25
5.0 / 5
4315
تگهای خبر: خودرو , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها