توضیح مدیرعامل ایران خودرو درباره قیمت خودرو

توضیح مدیرعامل ایران خودرو درباره قیمت خودرو به گزارش رصد كالا مدیرعامل ایران خودرو در جمع نمایندگان رسانه های گروهی اظهار داشت: یك ریال به قیمت خودرو های تحویلی ما اضافه نشده است و كماكان خودروهاد برپایه قیمت های ستاد تنظیم بازار به مشتریان تحویل داده می شود.


به گزارش رصد كالا به نقل از خبر آنلاین، فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو در حاشیه افتتاح خط تولید پلیمرهای عقب سمند و رانا اظهار داشت: اخبار خوبی از شركت آذین تنه به گوش ما می رسد. ادامه حیات ما به نوع و فعالیت قطعه سازی وصل است. وی ادامه داد: ما در برهه های مختلف مشكلاتی را داشتیم، اما همدلی موجب شد كه بتوانیم از این فضا خارج شویم. رمز موفقیت امروز، وحدت بوده و حفظ این وحدت كار ساده ای نیست و باید به آن بها داد تا مشكلی پیش نیاید. وی با بیان این كه نقشه راه محصولات ایران خودرو در شرف نهایی شدن است، اشاره كرد: این نقشه راه، نقشه راه آینده قطعه سازی را نیز مشخص می كند. شاخص ها نشان میدهد كه پیوند خوبی با قطعه سازی وجود دارد. مدیرعامل ایران خودرو عنوان كرد: ما باید بدانیم توجه به پتانسیل های داخلی، یكی از نقاط قوت در مجموعه كشور است. هر چقدر محصولاتی كه عمق ساخت داخل بیشتری دارند، توجه بیشتری به آنها خواهد شد. هدف اصلی این است كه خودرا به عمق ۱۰۰ درصدی ساخت داخل برسانیم. مقیمی با بیان این كه وضعیت تولید بسیار مناسب می باشد، اظهار داشت: تولید امروز با تولید روز گذشته متفاوت است و تفاوت در این است كه محصول سی كی دی نداریم. وی ادامه داد: صنعت خودرو صنعت پیشرو است كه وقتی به حركت می افتد، صنایع دیگر نیز به فعالیت می افتند.
وی در پاسخ به این پرسش كه بازار خودرو و اختلاف قیمت ها بین كارخانه و بازار زیاد شده و این كه چرا خودروسازان تمایل به تحویل خودرو ندارند، اظهار داشت: ما در سه ماه گذشته بیشتر از ۱۵۰ هزار هودرو تحویل مردم دادیم كه بی سابقه بوده است. مقیمی اضافه كرد: عددی كه اعلام شد، معادل آن چیزی است كه ۶ ماه اول سال تحویل مردم داده شده است. پس شائبه ای ایجاد نمی گردد كه نمی خواهیم خودرو تحویل مردم دهیم. وی ادامه دهد: در برهه از زمان سیستم حمل و نقل توان این كه خودرو را تحویل دهند، وجود نداشت، بدین سبب از مردم خواستیم كه بیایند درب كارخانه خودرو خودرا تحویل گیرند. بدین سبب این كه می گویند خودروساز تمایلی به تحویل خودرو ندارد، درست نیست. مدیرعامل ایران خودرو اظهار داشت: نگرانی ما، این است كه اول خودرو های مردم را تحویل دهیم. یك ریال به قیمت خودروسازی اضافه نشده و بر طبق قیمت های ستاد تنظیم بازار قیمت ها را تحویل می دهیم. مقیمی اظهار داشت: هر بازار یك دوره پیك داریم كه بهمن و اسفند هم پیك خرید خودرو است. وی ادامه داد: دستگاه های نظارتی روی سایت های فروس حاضر هستند و به هیچ عنوان رانتی برای كسی وجود ندارد. واقعا ما برای هیچ كسی رانت قایل نیستیم، اما وقتی تقاضا ایجاد می شود، به تبع صف هم ایجاد می شود. مدیرعامل ایران خودرو عنوان كرد: ما باید اقداماتی را انجام دهیم كه بتوانیم تقاضا را كنترل نماییم و تقاضای كاذب مدیریت داشته باشد. مقیمی اضافه كرد: در ارتباط با كسانی در فضای مجازی و سایت ها فعالیت دارد، دستگاه های امنیتی دارند بررسی می كنند كه آیا خودرو های با این قیمت ها به فروش می رسد یا خیر. وی اشاره كرد: جلسه ای با وزیر صنعت داشته ایم در ارتباط با مدیریت در تقاضای خودرو داشتیم و امروز هم این جلسه جمع بندی خواهیم داشت. به جمع بندی كه رسیدیم، نتایج جلسات را وزیر اعلان خواهدنمود. نمایندگی هایی كه تخلف كنند، مجوز آنها باطل خواهد شد. مصطفی نكونظر، مدیرعامل شركت آذین تنه نیز در این مراسم گفت: شركت در زمینه سیستم ترمز خودرو های سنگین و از سال ۷۳ در زمینه سیستم ترمز خودرو های سبك نیز ادامه فعالیت داده است. با شركت ایران خودرو، ایران خودرو دیزل و سایپا همكاری داریم. وی ادامه داد: برای خودرو ۳۲۲ ایران خودرو شركت به صورت انحصاری برای سیستم ترمز كار می كند. نكونظر همین طور در زمینه تامین مواد اولیه و وابستگی به واردات عنوان كرد: قبلا تا ۴۵ درصد قطعات به صورت وارداتی بود، اما در حد ۱۰ درصد وارداتی و بقیه را خودكفا شدیم. بیشتر از كشورهای اروپایی و بعد چین واردات صورت می گیرد. وی درباره وضعیت واردات از چین و لغو پروازها از چین به سبب ویروس كرونا، اظهار داشت: واردات از چین خیلی محدود است و بیشتر مواد اولیه كه پلیمری هستند و در كشور تولید نمی شوند، از كشورهای اروپایی تامین می شود. نكونظر با بیان این كه هم اكنون ما مشكل مالی نداریم، اشاره كرد: خطی كه امروز تولید می شود، برای نخستین بار در ایران سیستم ترمز عقب خورو به صورت دیسكی در این شركت افتتاح می شود و برای خودرو های رانا، اما و پژو ای ال ایكس استفاده می شود. وی اظهار داشت: آغاز تولید همیشه یك تعداد كمتری است ولی برای هزار دست در روز برنامه ریزی شده است. نكونظر متذكر شد: بیشتر تاكیدات روی تامین خودروساز است، البته تعهد به بازار هم داریم كه مشتریان كسری نداشته باشند، اما با تولیداتی كه انجام می دیم، اهتمام می نماییم خودروساز مشكلی نداشته باشد. ۲۲۳۲۲۳

1398/11/16
23:41:13
5.0 / 5
4173
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها