چه كسانی باید رمز دوم پویا را فعال كنند؟

چه كسانی باید رمز دوم پویا را فعال كنند؟ رصد كالا: هر چند تبلیغاتی عام درباب فعال سازی رمز پویا برای تمام دارندگان حساب های بانكی ارسال می شود اما بررسی ها نشان میدهد مخاطب این پیامك همه دارندگان كارت بانكی نیستند.


به گزارش رصد كالا به نقل از خبر آنلاین، در مرحله اول رمز پویا باید توسط كسانی فعال شوند كه خرید اینترنتی دارند چونكه برای كارهای دیگر نظیر استفاده از خود پرداز و كارتخوان و... نیازی به داشتن رمز پویا نیست. هم اكنون بالغ بر ۳۰۰ میلیون كارت بانكی در كشور و بررسی ها نشان میدهد به صورت میانگین هر فرد بالای ۱۸ سال ایرانی حدود ۶ كارت بانكی دارد اما ضرورتی برای فعال سازی رمز پویا برای تمامی سیصد میلیون كارت بانكی صادره وجود ندارد. اغلب دارندگان كارت بانكی نیز تنها از یك كارت برای خرید اینترنتی بهره می برند بدین جهت لزوم دارد در این مرحله نیز رمز پویا تنها برای یك كارت بانكی فعال شود و تمامی كارت های بانكی در این فرآیند دارای رمز پویا نشوند.
در كنار رمز پویا مراقبت ویژه برای كارت هایی كه خرید اینترنتی با آنها صورت می گیرد ضروری می باشد. خیلی از كلاهبرداران از ابزار تخفیف بمنظور تحریك خریدار برای ورود به درگاه جعلی بهره می برند از طرف دیگر در خیلی از موارد سفارش می شود كه موجودی كارت بانكی كه خرید اینترنتی توسط آن صورت می گیرد نباید بسیار بالا باشد. مشروح گزارش درباره رمز پویا را می توانید (اینجا) بخوانید. 223225


منبع:

1398/10/17
16:42:23
5.0 / 5
4290
تگهای خبر: بانك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها