راهنمای كامل اجرا و قیمت رابیتس كاری

راهنمای كامل اجرا و قیمت رابیتس كاری رصد كالا: رابیتس نوعی سقف كاذب است كه با كمك تورهای فلزی مشبك از جنس گالوانیزه و با زیرسازی ای شامل نبشی و میلگردی (كه با جوش به هم اتصال دارند) ایجاد می شود.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، سازه ای كه از اجرای رابیتس كاری حاصل می شود، معمولاً از میلگرد و نبشی و رویه ی آن از تورهای گالوانیزه و گچ است. در گذشته از مصاح متفاوتی همچون نی در ساخت ساهزه ها استفاده می شد اما با گذشت زمان این مصالح جای خودرا به فولاد دادند. سازه های تزئینی نیز از این قائده مستثنی نبودند و رابیتس جای خودرا در ساخت اینگونه سازه ها باز كرد. در این مقاله اهتمام داریم مراحل اجرای رابیتس كاری را بطور كامل توضیح دهیم و عوامل تأثیرگذار بر قیمت رابیتس كاری را مشخص نماییم.كاربردهای رابیتس
رابیتس در سقف های كاذب، گچ كاری و گچ بری، پوشاندن تیرآهن و بتن سیمانی، دكوراسیون و نمای آشپزخانه های اپن و همین طور ساخت حجم هایی برای نورمخفی دور سالن استفاده می شود. سقف كاذب رابیتس بهترین و پركاربردترین نوع سقف كاذب است. در این سقف از میلگرد و نبشی و رویه آن متشكل از تورهای گالوانیزه و گچ استفاده شده است. سقف كاذب رابیتس مزایای فراوانی دارد كه می توان به سریع اجرا شدن، در دسترس بودن مصالح، طرح پذیری بالا و نیروی متخصص فراوان اشاره نمود.
مراحل رابیتس كاری
اجرای سقف رابیتس در سه مرحله انجام می شود
مرحله ی اول: نصب میلگردهای آویز
بار اصلی سقف كاذب بر عهده میلگردهاست. بدین سبب مرحله نخست نصب میلگردهاست. دو حالت وجود دارد یا میلگردها از قبل درون سقف اصلی كار گذاشته شده اند و یا اینكه زمان رابیتس بندی به سقف جوش داده می شوند.
اگر میلگردها از قبل درون سقف وجود داشته باشد، هنگام اجرای رابیتس، قسمتی از میلگردها از سقف بیرون می زند و رابیتس روی آنها سوار شود.

مرحله ی دوم: نصب توری رابیتس
در این مرحله توری رابیتس روی میلگردها قرار می گیرد و محكم می شوند. برای محكم كردن توری می توان از روش جوش دادن بهره برد ولی بهتر است از سیم های گالوانیزه كه معروف به سیم رابیتس بندی هستند، استفاده نمود. سیم رابیتس بندی كمك می نماید تا توری فولادی به زیرسازی انجام شده در مرحله اول متصل شود … موقع خرید رابیتس، نوع ورقه فولادی را با عنایت به فاصله میلگردها از هم انتخاب می كنند. قیمت رابیتس و كاربرد آن برمبنای وزن، تعداد ستون ها و تعداد چشمه های بین ستون ها متفاوت هستند.
مرحله ی سوم: گچ كاری رابیتس
بعد از نصب رابیتس نوبت به گچ كاری می رسد. اول توری فلزی را باید با گچ سفید پر كرد تا جایی كه توری دیگر دیده نشود. سپس با ملاتی كه شامل سیمان، پودر و خاك سنگ است پوشیده شده و در آخرین مرحله ملات سیمان مثل لایه ای روی آن قرار می گیرد و روكش با دقت ایجاد می شود تا سطح یكدست باشد. دمای مناسب گچ كاری بالای پنج درجه سانتی گراد است.تأثیر قیمت رابیتس كاری در بودجه كلی پروژه
قیمت رابیتس به عوامل مختلفی بستگی دارد. با عنایت به مصالحی كه استفاده شده مثل میلگرد، نبشی و گچ و همین طور هزینه های جوشكاری، گچ كشی و طراحی قیمت هر متر رابیتس بندی متفاوت خواهد بود. از جانب دیگر قیمت پایه مواد اولیه با عنایت به برند و كیفیت آنها فرق دارد. یكی از راه های ساده برای محاسبه میزان مصرف رابیتس برمبنای ابعاد رابیتس و مساحت فضاست.تفاوت رابیتس و كناف
درك تفاوت های رابیتس و كناف در كنار شباهت هایشان می تواند در انتخاب این دو محصول كمك زیادی كند.
در ادامه تفاوت های این دو محصول را بیان می كنیم:
زمان اجرا
مراحل رابیتس كاری بطور خلاصه در سه مرحله ی مجزا انجام می شود:
۱. جوشكاری
۲. بستن صفحات رابیتس
۳. گچ كاری
زمان اجرای كار با استفاده از رابیتس كاری بیشتر از زمان اجرای همان كار با كناف است.
تفاوت قیمت رابیتس كاری و كناف
هزینه های كناف و رابیتس كاری، خیلی به هم نزدیك است اما در رابیتس كاری جوشكاری، برق كاری، حمل و نقل مصالح ساختمانی و… هر كدامشان زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. در صورتیكه در كناف این همه زمان صرف انجام این كارها نمی گردد. به عبارت دیگر در رابیتس كاری زمان زیادی هزینه می شود.
وزن بار مرده
از نظر وزن، كناف بمراتب سبك تر از رابیتس است. برای درك سبكی این مساله كافی ست این را در نظر بگیریم كه هر متر مربع اجرای طرح با كناف ۱۱ كیلو گرم است، در صورتیكه وزن هر مترمربع رابیتس با گچ كاری ۴۵ كیلوگرم می باشد.
ترمیم پذیری و سهولت در تغییرات
ساختمان ها به مرور فرسوده می شوند و نیاز به تعمیرات خواه ناخواه احساس می شود. ممكنست لوله های ساختمانی از محل عبور كرده باشند و نیاز باشد كه آن محل را تعمیر نماییم. در رابیتس كاری این كار به آسانی قابل انجام نیست و باید آن محل را تخریب كرد ولی در كناف با آسانی بیشتری قابل باز و بسته كردن، تعمیر و دسترسی است.
مقاومت
رابیتس در مقابل زلزله بسیار مقاوم است ولی به سبب سنگینی وزن سازه در وقوع زلزله خودش موجب افزایش فشار و خطرهای شدیدتری می شود. ولی در كناف علاوه بر مقاوم بودن در مقابل زلزله بار مرده ای ندارد و خیلی سبك است.
در نهایت برای كسب اطلاعات درباره آهن آلاتمی توانید به سایت آهن آنلاین ( www.ahanonline.com ) بازگشت كنید و از مشاوره كارشناسان این شركت بهره ببرید تا بتوانید محصول مناسب خود برای رابیتس كاری را انتخاب و خریداری كنید.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1398/10/13
20:17:45
5.0 / 5
4925
تگهای خبر: بودجه , تخصص , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها