پاسخ شركت ملی پالایش و پخش به رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی

پاسخ شركت ملی پالایش و پخش به رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی به گزارش رصد كالا در حالیكه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از افزایش مصرف بنزین اطلاع داده است، سخنگوی شركت ملی پخش فراورده های نفتی اظهار داشت: تابحال آماری از میزان مصرف بنزین عرضه نشده و برای اعلام آمار دقیق حداقل به یك ماه زمان نیاز است.به گزارش رصد كالا به نقل از خبر آنلاین، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا درباره اثر اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در میزان مصرف اظهار داشت: قبل از این مصرف روزانه بنزین در كشور ۹۴ میلیون لیتر بود در صورتیكه طی دو روز گذشته این مصرف افزایش یافته و به ۱۰۵ میلیون لیتر در روز رسیده است.
بامداد جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه بندی شد و برای هر خودرو سهمیه ای معادل ۶۰ لیتر در ماه تعیین شد. بر طبق این گزارش قیمت بنزین سهمیه ای برابر با ۱۵۰۰ تومان در هر لیتر و قیمت بنزین به صورت آزاد ۳۰۰۰ تومان است. پیشتر مدیرعامل شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اینباره از كاهش ۲۰ درصدی مصرف بنزین در روز جمعه ۲۴ آبان نسبت به جمعه هفته پیش ( ۱۷ آبان) اطلاع داد و اظهار داشت: پیشبینی ما این است كه با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در بازه زمانی سه تا چهار ماهه، شاهد كاهش ۸ تا ۱۰ درصدی مصرف سوخت در كشور باشیم.

فاطمه كاهی، سخنگوی شركت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره آخرین وضعیت میزان مصرف بنزین در كشور به ایسنا گفته است: شركت ملی پخش فراورده های نفتی هنوز آمار مستندی را عرضه نداده و برای این مورد احتیاج به یك بازه زمانی یك ماهه است تا بتوان این مدت را با مدت مشابه سال قبل مقایسه و سپس آمار دقیقی را عرضه داد.
بر پایه طرح مدیریت مصرف سوخت كشور، قیمت بنزین سهمیه بندی برای وسایل نقلیه لیتری ۱۵۰۰ تومان و قیمت آزاد آن لیتری ۳۰۰۰ تومان است. كنترل مصرف سوخت با عنایت به میانگین بالای مصرف سوخت در كشور، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم بخصوص اقشار ضعیف و كم درآمد به صورت مستقیم و هم كاهش آلودگی هوا در كلانشهرها و شهرها همچون اهداف اجرای این طرح اعلام شده است.
۲۲۳۲۲۳

1398/09/04
14:53:32
5.0 / 5
4588
تگهای خبر: ارز , خودرو , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها