عقبایی:

عده ای نمی خواهند قیمت مسكن پایین بیاید

عده ای نمی خواهند قیمت مسكن پایین بیاید به گزارش رصد كالا تسنیم نوشت: نایب رییس اتحادیه املاك با انتقاد از اظهارنظرهای غیرواقعی درباره عدم كاهش قیمت مسكن اظهار داشت: برخی انبوه سازان و دست اندركاران بازار در زمین سوداگران بازی می كنند.


حسام عقبایی در پاسخ به این پرسش كه دلیل این كه بتازگی برخی دست اندركاران بازار مسكن و عده ای از انبوه سازان مدعی شده اند قیمت مسكن كاهش نیافته چه چیزی است، اظهار نمود: طی ماه های اخیر شاهد یك كاهش قیمت ۳۰ درصدی قیمت مسكن در مناطق جنوبی شهر تهران و شهرهای اطراف پایتخت و ۴۰ درصدی در واحدهای بزرگ متراژ هستیم. وی با تاكید بر این كه این امر در آمارهای مسكن كاملا روشن و بدیهی است، اضافه كرد: بعنوان مثال واحد مسكونی در مناطق شمالی تهران كه مترمربعی ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان معامله می شد، امروز به حدود ۳۵ میلیون تومان كاهش یافته است. یعنی رشد منفی حدود ۴۰ درصدی. وی افزود: همین طور آپارتمانی كه در مناطق جنوب تهران ۷۰۰ میلیون تومان بود امروز به حدود ۵۵۰ میلیون تومان كاهش یافته است. نایب رییس اتحادیه مشاروان املاك با تاكید بر این كه با وجود كاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت ها همچنان در بازار مشتیری وجود ندارد، اظهار داشت: هم اكنون یك ركود عمیق غیرتورمی بر بازار مسكن حاكم شده است. عقبایی با بیان این كه طی روزهای اخیر متاسفانه شنیده ایم عده ای مدعی شده اند كاهش قیمت مسكن در كشور محقق نشده است، اضافه كرد: این گونه بنظر می رسد بعضی از انبوه سازان و دست اندركاران بازار مسكن در زمین سوداگران بازی می كنند. این دوستان باید دقت كنند كه برمبنای آمار و ارقام قیمت مسكن در كشور به خصوص شهرهای بزرگ كاهش چشمگیری داشته است. ویبا بیان این كه كاهش قیمت در سراسر كشور ملموس است، اظهار نمود: هم اكنون با عدم تناسب عرضه و تقاضا در بازار مسكن روبرو می باشیم كه به تعلل برخی انبوه سازان برمی گردد.
*انتقاد از اظهارنظرهای غیرتخصصی وی با یادآوری این كه قسمتی از بازار مسكن تحت تاثیر فضای روانی نشات گرفته از اظهارات مسئولان و دست اندركاران این حوزه قرار دارد، اضافه كرد: وقتی قیمت مسكن در جنوب تهران و جنوب شهرهای بزرگ ۳۰ درصد و ۴۰ درصد در مناطق شمالی تهران و شهرهای بزرگ كاهش یافته، بازی برخی انبوه سازان و عده ای دیگر كه اطلاعات علمی، تخصصی و تكنیكال در حوزه قیمت و بازار املاك ندارند، بازی كردن در زمین سوداگران است. وی اشاره كرد: این گونه بنظر می رسد كه این افراد نمی خواهند قیمت در بازار مسكن شكسته شود و نمی خواهند قیمت مسكن به نرخ های واقعی و حقیقی نزدیك شود. نایب رییس اتحادیه مشاوران املاك با تاكید مجدد بر این كه ریزش قیمت مسكن در بازار امری مشهود و بدیهی است، اظهار داشت: آمار مربوط به كاهش ۳۰ و ۴۰ درصدی قیمت مسكن برمبنای رصد اتفاقات كف بازار اعلام شده، است، برخی انبوه سازان با آن كه تخصص آنها "تولید" است و عده ای دیگر نیز كه در بازار مسكن حضور دارند متاسفانه بدون اشراف به اتفاقات بازار مسكن اظهارنظر كرده كه به سوداگری كمك می نماید. عقبایی بیان كرد: در وضعیتی كه قیمت در بازار مسكن كاهش یافته است، انبوه سازان و سازندگان مسكن را باید ترغیب نماییم تا قیمت مسكن را بیشتر كاهش دهند. در واقع آنها باید به سود كمتر قانع باشند. ۲۲۶۲۲۶


منبع:

1398/08/17
17:27:11
5.0 / 5
4638
تگهای خبر: بازار , تخصص , تورم , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها