طراحی داخلی دفتر نسپ در سائوپائولو برزیل

طراحی داخلی دفتر نسپ در سائوپائولو برزیل رصد كالا طراحی داخلی دفتر نسپ در سائوپائولو برزیل


در ادامه روند شناخت پروژه های برتر طراحی داخلی و بازسازی ساختمان در دنیای معماری در این مقاله در شركت بازسازی ساختمان هیرادانا می خواهیم دكوراسیون اداری و بازسازی ساختمان یكی از موفق ترین طراحی داخلی اداری و طراحی نما در سال 2017، در شهر سائوپائولو برزیل بپردازیم.
این فضا در متراژی به مساحت 500 متر مربع توانسته است یك محیط جذاب و منحصر به فرد را ایجاد كند تا در چشم بیننده جذاب بنظر برسد.
این دفتر كه در زمینه ی حفاظت از محیط زیست فعالیت میكند، در تلاش است فرهنگ برزیل را به رخ بكشد. كشوری كه در حال توسعه است اما هویت، قدرت و روح پر رونق آنرا نشان میدهد.

این پروژه در صدد است تا فضاها را به روشی مصنوعی و مجازی نمایش دهد و بافت ها، تصاویر، صداها و عطرها موجب میشود اندیشه ها و ارزش های این دفتر به معرض نمایش گذاشته شود. برای همین در طراحی این دفتر سه مفهوم معماری در آن برجسته و روشن میشود: خط، انعكاس و زمان.
خط در این محیط آغاز كننده همه چیز است. یك عنصر ساده اما قابل تغییر و منعطف. هم ریتم دارد و هم نظم. این خطوط در ابعاد و مقیاس ها خودش را نشان میدهد. خطوط منظم سیستم سقف كه كاملا منحصر به فرد است. چیدمان و انتخاب مبلمان و ابعاد آنها در مقیاس با فضای كلی دفتر و حضور پرده هایی كه چه در پشت پنجره و چه در دكوراسیون داخلی اداری به وجود آمده اند. این خط نماد اندیشه، زندگی و اتحاد است.
انعكاس كه نمادی از پاكی و حقیقت است به وضوح خودش را در این دفتر نشان میدهد. این انعكاس حس كنجكاوی افراد را تحریك میكند. با انتخاب مناسب سیستم های روشنایی و كار گذاشتن چراغ های سقفی در موقعیت هایی درست، بازتاب و انعكاسی زیبا در سطحی وسیع در این دفتر را به وجود می آید. استفاده از سرامیك هایی در ابعاد بزرگ و در رنگی مناسب در به وجود آمدن این انعكاس ها می افزاید. هم چنین وجود شیشه هایی سرتاسری و قدی دورتادور این دفتر، نور طبیعی خورشید را درون این فضا وارد میكند و در برخورد با عناصر و اشیا انعكاس هایی درخشان را به وجود می آورد و این انعكاس ها نیز با هم تركیب میشوند و بر زیبایی كار می افزایند.

تحقق زمان در یك عنصر معماری ضروری می باشد. با استفاده از نور و تصاویر، حركت و سرعت روز های مختلف به وجود می آید. در مورد زمان نیز لازم است به یاد داشته باشیم كه برای ساختن آینده باید به ریشه ها، حافظه ی تاریخی، عاطفی و احساس تعلق نگاه نماییم. گذشته در این دفتر بصورت ایده آل ها و ایده ها خودش را نشان میدهد. طراحی مبلمان این دفتر نیز با الهام از روشی كلاسیك و با ایده ای مدرن، ظرافت و سادگی گذشته و با نگاهی به مدرن گرایی و جسارت همراه می باشد.
از ایده های جذاب این طراحی داخلی اداری، طراحی پرده های موازی و نازك در گوشه ای از دفتر است كه با قرار دادن ویدیو پروژكتورهایی در سقف، تصاویر و فیلم ها بر روی این پرده ها به نمایش در می آید و پیام ها، تصاویر و ایده ها به شكلی رویایی و لطیف به رهگذران منتقل میشود. این تصاویر در كنار پخش موسیقی در فضا، حضور بوها و عطر هایی ملایم و دل نشین، فضایی پر از لذت و جذابیت را برای افراد به ارمغان می آورد.
در كنار این پرده های نمایش، حلقه هایی نورانی آویزان از سقف بر این حس رویا گونه تاكید میكنند.

این فضا به دور از مبلمان اضافی با حضور یك سالن وسیع و نورانی، توانسته است فضایی منحصر به فرد را برای گفتگو و بحث و تبادل نظر بین بازگشت كنندگان و افراد شاغل در این دفتر به وجود آورد. در كنار این فضا و دورتادور این محیط با قرار دادن گلدان هایی علاوه بر تاكید بر عملكرد این فضا در زمینه محیط زیست، طراوت و تازگی را به این دفتر بخشیده است.
2121


منبع:

1398/07/16
15:17:41
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: ارز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها