گزارش رسمی از كاهش قیمت مسكن

گزارش رسمی از كاهش قیمت مسكن رصد كالا: گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی نشان داده است كه بااینكه میزان معاملات مسكن در شهریور ماه نسبت به مرداد ماه كاهش 15 درصدی داشته اما كاهش قیمت تنها 1، 6 درصد بوده است.


به گزارش خبرانلاین، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی یك روز بعد از گزارش مركز آمار(گزارش مركز آمار مربوط به فصل بهار بود) جزئیاتی از معاملات مسكن تهران در شهریورماه را اعلام نمود كه برمبنای آن بااینكه تعداد معاملات در ماه یاد شده نسبت به شهریورماه پارینه ۷۲، ۹ درصد كاهش داشته است اما متوسط قیمت مسكن تنها ۱، ۶ درصد افت نشان داد. این افت تعداد معاملات شاید در نوع خود بی سابقه باشد اما پیش بینی هایی كه گفته می شد قیمت مسكن افت شدیدی پیدا خواهدنمود را بی اثر كرد. نكته ای كه در گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی به آن به خوبی اشاره شده این است كه افت معاملات مسكن در شهریور ماه نسبت به ماه قبل بطور متوسط در هر متر ۲۸۱ هزار تومان بوده است.
*افت ۱۵ درصدی معاملات مسكن در شهریور نسبت به مرداد ماه قبل بر طبق این گزارش، در شهریورماه سال جاری تعداد معاملات مسكن نسبت به ماه مشابه سال قبل كه ۱۰ هزار و ۵۳۷ فقره بود، معادل ۷۲.۹ درصد كاهش داشته است. همین طور نسبت به ماه پیش از آن (مرداد ۹۸) كه ۳ هزار و ۳۶۸ فقره معامله مسكن به ثبت رسیده، معادل ۱۵.۲ درصد كاهش را نشان داده است. *متوسط افت ۲۸۱ هزار تومان در هر متر مربع نسبت به مرداد ماه دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی همین طور گزارش داده كه متوسط قیمت هر متر واحد مسكونی در شهریورماه امسال در تهران را ۱۲ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان اعلام نموده كه ادامه روند نزولی قیمت مسكن از شروع تابستان را به دنبال دارد؛ ضمن اینكه در شهریورماه امسال نسبت به شهریور سال قبل كه متوسط هر متر مربع واحد مسكونی، ۸ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان بود، نرخ مسكن ۳۷.۳ درصد رشد داشته است؛ اما نسبت به ماه پیش از آن (مرداد امسال) كه متوسط هر متر واحد مسكونی ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار و ۳۰۰ تومان بود، كاهش ۱.۶ درصدی به ثبت رسیده است. گرانترین منطقه تهران مانند ماه های گذشته در شهریورماه امسال، منطقه یك پایتخت با متری ۲۴ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان بود كه حدودا معادل متوسط قیمت مسكن در فروردین ماه امسال بشمار می رود. از طرف دیگر، در رتبه دوم نیز منطقه ۳ با میانگین هر متر ۲۲ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۶۰۰ تومان قرار گرفته است. ارزانترین منطقه تهران در شهریورماه امسال، منطقه ۱۸ با متوسط هر متر مربع ۵ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان بود كه در رتبه دوم، منطقه ۱۹ با میانگین هر متر ۵ میلیون و ۸۰۳ هزار و ۶۰۰ تومان ایستاده است. بیشترین تعداد معاملات در منطقه ۵ با ۴۰۴ فقره معامله و میانگین هر متر ۱۵ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۷۰۰ تومان در این منطقه به ثبت رسید كه نسبت به ماههای اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد امسال، قیمت مسكن در منطقه ۵ كمتر شده است؛ اما تعداد معاملات در این منطقه نسبت به ماه گذشته افزایش داشته است. كمترین تعداد معاملات مسكن در منطقه ۱۹ و ۲۲ به ترتیب با ۲۳ و ۲۴ فقره معامله به ثبت رسید كه در هر دو مورد، نسبت به ماههای گذشته روند نزولی داشته است. ۲۲۳۲۲۷

1398/07/03
14:27:40
5.0 / 5
4271
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها