خودرو های كف پاركینگ ایران خودرو صفر می شود

خودرو های كف پاركینگ ایران خودرو صفر می شود به گزارش رصد كالا مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از افزایش تولید اطلاع داد و اظهار داشت: تا دو ماه آینده به تیراژ تولید روزانه حداقل ۲ هزار دستگاه خودرو دست می یابیم و با پشتیبانی سازندگان و قطعه سازان، تعداد خودرو های كف پاركینگ بر مبنای زمان بندی بزودی به صفر می رسد.


به گزارش رصد كالا به نقل از خبر آنلاین و به نقل از ایران خودرو، «فرشاد مقیمی» با تشریح سیاست ها و برنامه های این گروه در تعامل با شبكه تامین، اعلام نمود: عقد اخوت با هیچ یك از قطعه سازان نداریم. خط قرمز همكاری با قطعه سازان، تامین بموقع با هزینه های مناسب و با كیفیت قطعات است. وی محور برگزاری نشست با شبكه تامین را ایجاد اتحاد و همدلی در صنعت خودرو برشمرد و اضافه كرد: با هماهنگی بین قطعه سازان با محوریت تشكل های تخصصی از یك سو و قطعه سازان با گروه صنعتی ایران خودرو بعنوان خودروساز شماره یك كشور از جانب دیگر، به دنبال تحقق اهداف و برنامه های تولید خواهیم بود. وی تاكیدكرد: باید با هم عهد ببندیم تخریب قطعه ساز ضد قطعه ساز، خودروساز و انجمن ها و برعكس ممنوع باشد، همه با وحدت كلمه برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید گام برداشته و احترام متقابل به حقوق یكدیگر بخصوص حقوق مصرف كننده را در اولویت قرار دهیم. مدیرعامل ایران خودرو با تاكید بر پرداخت نظام مند و شفاف به قطعه سازان و پیشگیری از رانت و تبعیض، اظهار داشت: باید پرداخت ها برپایه نگاهی سیستماتیك صورت گیرد و كمیته های تخصصی برپایه شاخصهای ارزیابی بر عملكرد قطعه سازان نظارت خواهند كرد تا پرداخت ها برپایه آن صورت گیرد. وی تصریح كرد: با همت و یاری تامین كنندگان در كمتر از دو ماه آینده به تیراژ تولید روزانه دستكم دو هزار دستگاه خودرو خواهیم رسید. مقیمی بیان داشت: هدف این است كه خودرو ها با عبور مستقیم از خط تولید، به دست مشتریان برسد و با همكاری قطعه سازان، از انباشت سرمایه قطعه ساز و خودروساز در پاركینگ ها جلوگیری خواهیم كرد. وی افزود: با پشتیبانی سازندگان، خودرو های كف پاركینگ هم برپایه برنامه زمان بندی بزودی به صفر خواهد رسید.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: علاوه بر ایجاد تنوع در روش های تامین مالی، به دنبال پرداخت نظام مند هستیم تا برنامه های خودكفایی تولید در گروه صنعتی ایران خودرو را محقق نماییم. وی، برنامه توسعه محصولات جدید و توسعه صادرات را از مقوله های مهم در فعالیت های ایران خودرو برشمرد و اضافه كرد: برنامه های متنوعی برای ارتقای كیفیت محصولات و كاهش نمرات منفی طرح ریزی شده است. مقیمی یادآوری كرد: تصویر ذهنی جامعه و مشتریان از ایران خودرو صدمه دیده و لازم است تا شرایط بهبود یابد. وی بر استمرار جلسات با قطعه سازان از راه تشكل ها تصریح كرد و اضافه كرد: با تدابیری كه اتخاذ خواهد شد، مشكل گردش نقدینگی قطعه سازان قابل رفع است. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه بر بهره وری و توسعه تخصصی در زنجیره ارزش خودرو تصریح كرد و اظهار داشت: خودروسازی ۲۱ درصد از ارزش افزوده بخش صنعت را به خود اختصاص می دهد و نمی توان نسبت به مقوله بهره وری در آن بی تفاوت بود. خودكفایی، محور برنامه های ایران خودرو مقیمی با اشاره به اینكه توسعه خودكفایی مهمترین محور برنامه های ایران خودرو است، تاكیدكرد: باید فعالیت های طراحی محصول در گروه با جدیت و گستردگی بیشتری پیگیری شود. وی، از توافق با بانك مركزی در زمینه دریافت مجوز استفاده از ارز حاصل از صادرات توسط ایران خودرو اطلاع داد و اظهار داشت: با اجرای این رویكرد به تعادل ارزی خواهیم رسید. مدیرعامل ایران خودرو، هدف خودكفایی و كاهش ارزبری تولید را ۲۴۴ میلیون یورو اعلام نمود و اضافه كرد: نباید نسبت به واردات قطعه ای كه قابلیت داخلی سازی دارد اقدام گردد، بلكه اولویت ما ساخت داخل و تمركز بر توان دانش ایرانی است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تولید سه محصول دناپلاس اتوماتیك، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۷ با سقف شیشه ای تا آخر سال اطلاع داد و صادرات ۲۰ میلیون یورویی قطعات و مجموعه ها را دیگر برنامه تعیین شده برای امسال عنوان نمود.

1398/06/11
14:35:05
5.0 / 5
4252
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها