افزایش ۴۳۰ درصدی قیمت طلا

افزایش ۴۳۰ درصدی قیمت طلا رصد كالا: با متشنج شدن اقتصاد جهانی تكیه كشورها به طلا روز به روز بیشتر می شود بطوریكه در سال قبل طلا افزایش قیمت بی سابقه ای را تجربه كرده است.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، طلا فلز گران بهایی كه از زمان استخراج و كشف تابحال محبوبیت خویش را حفظ نموده است، این روزها نزد سرمایه گذاران و كشورهای در جنگ با آمریكا محبوبیتی دو چندان پیدا كرده اما مسیری كه طلا از سال ۲۰۰۰ تابحال پیموده است چگونه بوده و آیا در آینده هم در همان جهت به حركت خود ادامه خواهد داد؟
طلا از سال ۲۰۰۰ تابحال رشد بی سابقه ۴۳۰ درصدی را تجربه كرده است و روند كاملا مثبتی داشته است، به صورتی كه قیمت آن تابحال هزار و ۲۳۱ دلار و ۸۰ سنت افزایش یافته است.
درصد نرخ رشد ۵ ساله قیمت طلا ( ۱۸.۰۵) حدودا نزدیك به درصد نرخ رشد قیمت آن در ۶ ماه اخیر (۱۵.۷۴) است كه این مورد نشان دهنده سرعت گرفتن افزایش ارزش این فلز گران بها در ماه های اخیر است.
رشد قیمت طلا در سال ۲۰۱۸ نزدیك به ۲۶.۶۸ درصد بوده است و پیشبینی می شود سرعت رشد قیمت طلا در ماه های پایانی سال ۲۰۱۹ افزایش یابد. با عنایت به آمارهایی كه در اختیار كارشناسان قرار گرفته است پیشبینی می شود نرخ رشد اصلی قیمت طلا در اواخر سال ۲۰۱۹ تا اوایل سال ۲۰۲۰ بوده و در طول سیر روند صعودی، گاهی اوقات قیمت طلا كاهش پیدا كند ولی مسیری كه به دنبال می گیرد مسیر افزایشی است. ازاین رو هم اكنون نمی توان پیش بینی نمود كه قیمت طلا تا چند دلار افزایش پیدا خواهد نمود اما بر مبنای گفته های كارشناسان درصد رشد قیمت طلا در سال ۲۰۱۹ بسیار بیشتر از سال ۲۰۱۸ خواهد بود.
در حال حاضر ماهانه ۷.۵۱ درصد به قیمت طلا افزوده می شود و این در شرایطی است كه طلا روزهایی در ماه را با روند كاهشی سپری می كند. به صورت مثال امروز قیمت طلا هزار ۵۱۹ دلار و ۶۰ سنت است كه نسبت به روز گذشته ۷ دلار و ۵۰ سنت (۰.۴۹ درصد) كاهش داشته است.

حال این سوال پیش می آید كه طلا روند صعودی اش را ادامه خواهد داد یا خیر؟
با توجه به شدت گرفتن جنگ تجاری و تشدید وضع ناآرام اقتصاد جهانی در هفته های اخیر و كاهش ارزش دلار و افزایش وابستگی روزانه كشورها به طلا، این فلز گران بها نه تنها ثبات نخواهد داشت بلكه قیمت آن روز به روز افزایش پیدا خواهد نمود.
۲۲۶۲۲۷


منبع:

1398/06/09
21:11:50
5.0 / 5
4413
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها