تخم مرغ ها به عراق رفتند

تخم مرغ ها به عراق رفتند به گزارش رصد كالا مهر نوشت: رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینكه روزانه ۲۵۰ تن تخم مرغ مازاد در كشور وجود دارد، اظهار داشت: تولید زیاد اجازه نمی دهد قیمت این كالا حتی به نرخ مصوب دولت برسد.


ناصر نبی پور با اشاره به اینكه روزانه ۲۴۰ تا ۲۵۰ تن مازاد تخم مرغ در كشور وجود دارد، تصریح كرد: تنها حدود ۸۰ تا ۱۰۰ تن تخم مرغ از كشور صادر می شود كه آن هم به صورت قاچاق و غیررسمی است. وی افزود: همین مازاد تولید سبب شده كه قیمت تخم مرغ حتی به نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار (۷۷۴۰ تومان) هم نرسد و در حدود یكماه اخیر میانگین نرخ این كالا درب مرغداری بین ۶۴۰۰ تا ۶۵۰۰ تومان است. این فعال بخش خصوصی افزود: بیشتر تخم مرغ كشور هم اكنون به صورت غیررسمی به كشور عراق صادر می شود این محموله ها در داخل كشور تمام تاییدیه های لازم بهداشتی را دریافت می كنند و بدون هیچ مشكلی تا مرز می روند اما به علت مشكلاتی كه در این زمینه در كشور عراق وجود دارد از مرز به صورت غیررسمی و قاچاق وارد این كشور می شود.
نبی پور با اشاره به اینكه در ۳ ماهه امسال نزدیك به ۱۱ هزارتن تخم مرغ از كشور صادر گردیده است، اضافه كرد: در سال ۹۴ ماهی حدود ۱۰ هزارتن تخم مرغ از كشور صادر می كردیم. وی با تاكید بر اینكه هم اكنون دولت باید از تشكل های تولیدی و تولیدكنندگان حمایت كند تا مشكلی برای تولید ایجاد نشود، اظهار داشت: باتوجه به اینكه به فصل پاییز و زمستان نزدیك می شویم و احتمال دارد تخم مرغ در آن فصول به صورت مقطعی گران شود بهتر است دولت مقداری تخم مرغ از تشكل ها خریداری و ذخیره كند تا اگر در آن مقطع شاهد گرانی بودیم احتیاج به واردات از كشورهای دیگر همچون تركیه نباشد و با ذخایر داخلی بتواند بازار را تنظیم كند.

1398/05/28
15:15:52
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها