سرمایه ها از بازار مسكن كجا می روند؟

سرمایه ها از بازار مسكن كجا می روند؟ به گزارش رصد كالا تسنیم نوشت: در حالی تعداد معاملات مسكن در تهران حدود ۸۰ درصد كاهش یافته كه عضو كمیسیون عمران مجلس می گوید طی سه سال گذشته دو سوم معاملات مسكن توسط دلالان انجام شده است.


مطابق آمار معاملات مسكن در تهران با شیب بسیار تند در حال كاهش است و در تیرماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل حدود 78 درصد كاهش یافته است. در سطح كشور هم معاملات با افت حدود 55 درصد روبرو بوده كه حاكی از ركود سنگین بخش مسكن كشور به واسطه گرانی های اواخر سال 96، 97 و اوایل امسال است. در این وضعیت، عضو كمیسیون عمران مجلس با بیان این كه یك سوم معاملات مسكن كشور مربوط به مصرف كنندگان بوده است، گفته است: طی سه سال گذشته دو سوم معاملات مسكن توسط دلالان و افرادی كه به دنبال سرمایه گذاری بوده اند در بازار مسكن انجام شده است.
كیانپور بیان كرد: در سال های گذشته به علت نبود سیاست های نظارتی در بازار مسكن، مردم برای حفظ سرمایه مبادرت به سرمایه گذاری در این بخش و خرید مساكن مختلف می كردند. این مسئله سبب شد تا به علت افزایش تقاضا برای خرید و به دنبال آن كمبود عرضه، قیمت ها افزایش یابد. وی ادامه داد: در شرایط كنونی به نظر می آید با افزایش حداكثری قیمت مسكن و كاهش جذابیت بازار مسكن برای سرمایه گذاری، افراد برای سود بیشتر به دنبال انتقال سرمایه خود به بازارهای دیگر اقتصادی همچون بازار بورس هستند. عضو كمیسیون عمران مجلس با تاكید بر این كه اگر قانونی برای نظارت مالیاتی بر معاملات مسكن وجود داشته باشد ساهد افزایش چند برابری قیمت ها نخواهیم بود، خاطرنشان كرد: دولت و مجلس باید با اعمال نظارت های مالیاتی، راه را برای فعالیت سوداگران مسدود كنند تا در آینده افزایش چند برابری قیمت ها تكرار نشود. ۲۲۳۲۲۳


منبع:

1398/05/21
15:52:17
5.0 / 5
4456
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها