اهمیت داشتن هدف و ارزش در زندگی فردی

اهمیت داشتن هدف و ارزش در زندگی فردی رصد كالا: معیار اصلی برای اندازه گیری میزان شادی در جامعه امروز، شناخت هدف خود در زندگی و دلیل آنچه كه باید برای آن زندگی كنید، است.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، فشار زیادی برای دانستن هدف شما در زندگی وجود دارد، چون اگر هدفتان را ندانید، شانس داشتن زندگی رضایت بخش و شاد تقریباً صفر است.
هدف زندگی الزاماً به معنای خوشحال بودن نیست. باید هدفی انتخاب نمود كه مفید، شرافتمندانه، مهربانانه باشد، تا بتواند تفاوتی بین صرفاً زندگی كردن با خوب زندگی كردن به وجود بیاورد.
چهار مرحله برای پیدا كردن هدف در زندگی
پزشك خوب، چهار مرحله ی بسیار ساده به شما معرفی خواهدنمود كه اگر از آنها پیروی كنید، راحت تر میتوانید به هدف و كامیابی در زندگی تان برسید.
۱- كم كردن میزان وقت گذرانی در رسانه های اجتماعی
با رشد استفاده از رسانه های اجتماعی، دائماً در معرض افرادی هستیم كه زندگی ای را به نمایش می گذارند كه بنظر می رسد در آن كامیاب و موفق بوده و هدفمند زندگی می كنند.
درحالیكه در رسانه های اجتماعی، شما تنها بخش های اعجاب انگیز و جالب زندگی مردم را می بینید، و قسمت های چالش برانگیز و واقعی زندگی آنها قطعاغ به معرض نمایش گذاشته نمی شوند. درحالیكه هیچ كس از واقعیات زندگی نمیتواند فرار نمی كند؛ و از مشكلاتی كه از ناكجا سرچشمه می گیرد.
اگر از دسته افرادی هستید كه كیفیت زندگی و شادی خودرا با فعالان در رسانه های اجتماعی مقایسه می كنید، این كار را متوقف كنید.
شما باید یك تعریف منحصر به فرد از زندگی شاد و موفقیت برای خودتان داشته باشید.
رسانه های اجتماعی آنچه را كه به دنبالش هستید برآورده نمی كند، بویژه وقتی كه پای آنچه كه سبب شادی در زندگیتان می شود در بین باشد.
زمانی بطور مداوم شادی را تجربه خواهید كرد كه زندگی هدفمندی داشته باشید و دقیقاً بدانید چه ارزشهایی در زندگی برای شما مهم هستند. استفاده از تجربیات دیگران از شادی، در رسانه های اجتماعی، راه خوبی برای تعیین هدف زندگی تان نیست.

۲- این سه پرسش كلیدی را از خود بپرسید
برای شروع سفر خود در جهت شناخت هدفتان در زندگی، این سه پرسش كلیدی را از خود بپرسید:
* میراثی كه می خواهم پس از خودم به جا بگذارم چیست؟
* پس از مرگم، مردم راجع به من چه می گویند؟
* چه تفاوتی در زندگی دیگران به وجود آورده ام؟
پاسخ به این سه سوال به شما كمك می نماید كه هدف خودرا در زندگی مشخص كنید.
هنگامی كه پاسخ سوالات را یافتید، گام بعدی این است كه اقدام كنید و بطور مداوم روی خاصیت هایی كه فكر میكنید برای رسیدن به زندگی هدفمند و شاد مهم هستند تمركز كنید.
۳- بر اقدامات خاصی كه شادی را برایتان به ارمغان می آورد تمركز كنید
«شما زندگی خودرا با كلمات نمی نویسید. بلكه با اعمالتان به آن مدلول می دهید. آنچه كه فكر می كنید، مهم نیست. كاری كه انجام می دهید مهم می باشد.» پاتریك نِس.
كشف هدف و آنچه كه باید برای آن زندگی كرد، برای همه افراد در جهان، چه غنی و چه فقیر ضروری می باشد. هر كسی فرصت زندگی كردن به صورت تمام و كمال را دارد. و این موضوعی پیچیده یا دشوار نیست.
پیدا كردن هدف زندگی قابل دستیابی است. تنها كاری كه باید انجام دهید این است كه تصمیم بگیرید كه زندگی شاد و كامیاب چه معنایی برایتان دارد و سپس نوبت عمل كردن است. دست به كار شوید و با دیگران مهربان باشید و هر روز به بهترین نحو ممكن برمبنای ارزش ها و اهدافتان زندگی كنید.
رفتارهای مهرورزانه، سخاوتمندی، سپاسگزاری و عشق، اقدامات اساسی در جهت زندگی هدفمند هستند. اگر بر روی این رفتارها به صورت روزانه تمركز كنید، هدفمند زندگی خواهید كرد. در این مرحله است كه احساس شور و شادی زندگی شما را در برمی گیرد.
هر چه كارهای بیشتری برای دیگران انجام دهید، خوشحال تر خواهید بود.

۴- كمك گرفتن از مشاور و روانشناس
شكی نیست كه استفاده از تجربیات متخصصان همواره یكی از بهترین گزینه های پیش روی افراد است. در زمینه انتخاب اهداف و ارزش های زندگی نیز می توان از متخصصان این زمینه نظیر روانشناسان كمك گرفت. آنها بعنوان متخصص شخصیت شما را تحلیل می كنند و با عنایت به شرایط پیشنهادات مناسب را به شما ارائه می دهند. پزشك خوب بعنوان متخصص در زمینه های پزشكی و روانشناسی امكان رزرو اینترنتی و تلفنی را از بهترین روانشناس در تهران و سایر شهرهای ایران فراهم می آورد.
یادتان باشد!
زمانی كه هدفمند زندگی می كنید، بدان معنا نیست كه زندگیتان شبیه زندگی ملكه ها می شود.
واقعیتِ ها را در نظر داشته باشید، اینكه هنوز هم اشتباهات خودرا دارید و حتی امكان دارد اشتباهات بزرگی مرتكب شوید، شكست بخورید و یا مجبور باشید مسیر خودرا بوسیله چالش هایی كه زندگی در مسیرتان قرار می دهد، پیدا كنید.
با این حال، زندگیِ هدفمند، انعطاف پذیری شما را تقویت می كند و به شما این امكان را می دهد تا با چالش های زندگی، پرقدرت و مطمئن مواجه شوید.
به خاطر داشته باشید كه هیچ كس دیگری توانایی انجام آنرا ندارد، همه چیز به خود شما بستگی دارد. قدرت انتخاب تنها چیزی است كه به شما این امكان را می دهد كه هدفمند و شاد زندگی كنید.
مسیر شناخت هدف زندگی در دسترس تان قرار دارد. خود شما تنها كسی هستید كه می تواند این كار را انجام دهد و توانایی كنترل اینكه چگونه می خواهید زندگی كنید را دارید.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1398/04/18
15:19:42
5.0 / 5
4451
تگهای خبر: ارز , تخصص , سفر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها