قیمت پراید به زیر ۴۰ میلیون تومان می آید؟

قیمت پراید به زیر ۴۰ میلیون تومان می آید؟ به گزارش رصد كالا ایلنا نوشت: عضو اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه داران در مورد صحبت های قائم مقام سایپا در خصوص ورود ۴۰ هزار خودروی در انبار مانده به بازار اظهار داشت: ما هم این صحبت ها را شنیدیمُ اما نكته این است كه بازار چیزی را حس نكرد و تا مردم چیزی را احساس نكنند خودرو ارزان نخواهد شد.حسین عبدالهی عضو اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه داران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: با وجود آنكه هر سال در فصل تابستان شاهد اوج بازار خرید و فروش خودرو بودیم اما حالا بازار در ركود مطلق است كه مهمترین علت آن عدم ثبات سیاست گذاری ها و قیمت گذاری در بخش خودرو است.
وی در مورد صحبت های وزیر صمت در خصوص افزایش تولید خودرو و تامین بازار اظهار داشت: این صحبت ها دیگر اثری بر بازار نمی گذارد چونكه در گذشته هم وعده هایی داده شده اما به آن عمل نشده است. سال قبل هم آقایان به مردم می گفتند خودرو نخرند و بزودی قیمت ها كاهش پیدا خواهد نمود اما حالا مشخص شد كه هر كس نخریده ضرر كرده و به قول معروف از بازار عقب مانده است. مردم دیگر اعتماد ندارند و تا یك وعده عملی نشود، بازار هیچ واكنشی نشان نخواهد داد. كاهش یك یا دو میلیون تومانی برخی خودرو ها در ایام اخیر هم به جهت ركود بازار است.

عبداللهی در مورد صحبت های قائم مقام سایپا در خصوص ورود ۴۰ هزار خودروی در انبار مانده به بازار اظهار داشت: ما هم این صحبت ها را شنیدیم اما نكته این است كه بازار چیزی را حس نكرد و تا مردم چیزی را حس نكنند خودرو ارزان نمی گردد. البته در هفته های اخیر یكسری خودروی ناقص كه یا ضبط نداشتند یا حسگر یا بدون پولكی سه سر، به بازار آمده است. اقلامی كه تهیه آن به نظر نمی آید سخت باشد.
وی اضافه كرد: به نظر من وضعیت ركود ادامه دار خواهد بود. مشكل این است كه برخی آقایان از نماینده مجلس تا وزیر و معاونانش هر روز یك صحبتی می كنند و بازار متشنج می شود كه اگر آقایان این كار انجام ندهند، حداقل بازار ثبات خواهد داشت. اما در هر صورت اگر طبق گفته آقایان تمام خودرو های ثبت نامی و معوقات تا آخر شهریور تحویل داده شود، نهایتا شش تا هفت میلیون خودرو ارزان خواهد شد اما هیچ وقت پراید زیر ۴۰ میلیون تومان نخواهد آمد این همان حكایت گران شدن ۱۰ میلیونی و ارزان شدن ۲ میلیونی است.

۲۵۲۲۶

1398/04/14
15:19:22
5.0 / 5
4284
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها