در گزارش رصد كالا مطرح شد

آخرین مهلت پرداخت عوارض آزادراهی، خودرو های پلاك ع جریمه نشده اند

آخرین مهلت پرداخت عوارض آزادراهی، خودرو های پلاك ع جریمه نشده اند رصد كالا: معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از تخفیف 20 درصدی عوارض آزادراهی برای خودرو های پلاك عمومی ع آگاهی داد.خداداد مقبلی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره میزان تعیین شده عوارض آزادراهی، اشاره كرد: مبلغ عوارض برمبنای مصوبه شورای اقتصاد كشور برای آزادراه های دولتی و با مصوبه وزیر راه و شهرسازی برای آزادراه های بخش خصوصی تعیین شده است.
مقبلی با بیان این مطلب كه سیستم پرداخت الكترونیكی عوارض آزادراهی به شكل مطلوبی همه ترددها را رصد می كند، اظهار داشت: عوارض آزادراهی برای تمامی خودرو ها شامل پلاك شخصی و پلاك عمومی كه در آزادراه ها تردد دارند، در نظر گرفته شده است و همه مالكان خودرو ها باید نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام نمایند.
تخفیف ۲۰ درصدی برای خودرو های پلاك عمومی پرتردد
مقبلی درباره تخفیف در نظر گرفته شده برای خودرو های پرتردد، توضیح داد: به جهت اینكه عدالت اجتماعی برای كسانی كه بطور همیشگی از آزادراه ها عبور می كنند، رعایت شده باشد، هم برای خودرو های پلاك شخصی و هم برای خودرو های پلاك عمومی پرتردد، تخفیف هایی اعمال خواهد شد.
او در توضیح اینكه تخفیف به چه گروه هایی تعلق خواهد گرفت، اشاره كرد: برای خودروهایی كه بیشتر از ۴۰ بار در یك ماه از آزادراه عبور كرده باشند، ۳۰ درصد تخفیف پرداخت عوارض در نظر گرفته شده است.
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، اضافه كرد: همین طور در گروه خودرو های پلاك عمومی، تخفیف ۲۰ درصدی عوارض تصویب شده است.
جریمه نكردیم / پرداخت عوارض انباشته شده پلاك عمومی ها
مقبلی با بیان این مطلب كه خودرو های پلاك عمومی و سنگین كه از بیست و هشتم اسفند ماه سال قبل تا امروز در آزادراه ها تردد داشته اند، برای عدم پرداخت عوارض، جریمه نشده اند، اشاره كرد: سفارش می نماییم هموطنان عزیزمان به جهت اینكه مشمول مالیات تأخیر نشوند، هرچه سریع تر عوارض خودرا بپردازند و در انتظار دریافت پیامك نباشند.
خودروهای پلاك عمومی و خودرو های سنگین شامل كامیون، كامیونت، تریلر، اتوبوس، مینی بوس، تاكسی ون ها و … از زمان اجرای طرح آنی رو تا به امروز عوارضی پرداخت نكرده اند. اما مقرر است بزودی مبلغ عوارض آنها اعلام گردد.
به گفته او، خودرو های پلاك عمومی و سنگین از زمان اعلام شده یا زمان دریافت پیامك، ۴۸ ساعت فرصت دارند تا عوارض خودرا بدون جریمه و افزوده، بپردازند.
مقبلی درباره شیوه استعلام مبلغ عوارض آزادراهی برای مالكان خودرو های سنگین، اظهار داشت: خودرو های پلاك عمومی نیز مانند سایر خودرو ها می توانند برای استعلام عوارض آزادراهی به وب سایت آنی رو بازگشت كنند و یا بوسیله اپلیكیشن های معرفی شده و یا حضور در كیوسك های اطلاع رسانی آزادراهی از میزان عوارض انباشته خود مطلع شوند.
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره تخفیف های احتمالی یا برنامه های ویژه برای مالكان خودرو های پلاك عمومی كه باید مبلغ بالایی پرداخت كنند، اظهار داشت: تلاش می شود راهكارهایی در سیستم دیده شود تا مردم برای پرداخت عوارض آزادراهی با مبلغ بالا، متحمل فشار مالی نشوند.
زمان واقعی برای پرداخت بموقع عوارض آزادراهی
به گفته مقبلی برمبنای مصوبه ای كه به تأیید وزارت راه و شهرسازی رسیده است، مبلغ عوارض با عنایت به زمان پرداخت آن محاسبه می گردد.
وی افزود: پیشنهاد ما به مالكان خودرو این است كه نهایتاً تا ۴۸ ساعت بعد از تردد در آزادراه عوارض خودرا بپردازند چونكه تنها در این صورت است كه جریمه و یا افزایش مبلغ شامل حال شان نخواهد شد.
مقبلی اضافه كرد: اگر عوارض بعد از ۴۸ ساعت پرداخت نشده باشد، تا دو هفته از لحظه تردد در آزادراه، باید مبلغی معادل عین عوارض به اضافه ۲۰ درصد همان مبلغ را بپردازند.
به گفته او در صورتیكه پرداخت عوارض بیشتر از دو هفته تأخیر داشته باشد، علاوه بر مبلغی معادل عین عوارض به اضافه ۲۰ درصد، ماهیانه دو درصد از مبلغ عوارض به صورت روزشمار نیز به مبلغ پرداختی شان افزوده خواهد شد.


منبع:

1398/04/11
13:46:18
5.0 / 5
4459
تگهای خبر: اقتصاد , خودرو , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها