راهنمای گام به گام ستاندن ویزای تحصیلی كانادا

راهنمای گام به گام ستاندن ویزای تحصیلی كانادا رصد كالا: همه ساله بالغ بر صد هزار دانشجوی خارجی از اقصا نقاط جهان برای ستاندن ویزای تحصیلی كانادا اقدام می كنند. اگر شما هم آرزوی تحصیل در كانادا را در سر دارید با ما همراه باشید.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، دانشگاه های كانادا در شمار صد دانشگاه برتر جهان هستند. درخواست سالانه بیشتر از صد هزار نفر برای دریافت ویزای تحصیلی كانادا به خوبی گویای سطح كیفی بالای خدمات علمی-آموزشی ارائه شده در این كشور است. در كنار این سطح كیفی بالا، فعالیت های تحقیقاتی در دانشگاه های كانادا هم بسیار قابل توجه و كاربردی هستند. این ها همه در حالی است كه تحصیل در كانادا، نه صرفاً بعنوان تجربه ای علمی، كه تجربه ای باارزش برای آینده و زندگی خواهد بود و فرصت آشنایی با ملیت ها و فرهنگ های مختلف حاضر در این كشور را برای دانشجویان خارجی به همراه خواهد داشت.
اگر شما هم رویای تحصیل در این كشور فوق العاده را در سر دارید، با ما همراه باشید تا با مراحل دریافت ویزای تحصیلی كانادا آشنا شوید.
مراحل ستاندن ویزای تحصیلی كانادا
گام اول: ثبت درخواست برای دریافت نامهٔ پذیرش از یكی از دانشگاه ها / كالج های كانادا: نخستین گام برای دریافت ویزای تحصیلی كانادا، اقدام برای دریافت نامهٔ پذیرش از یكی از مؤسسه های آموزشی معتبر این كشور است. تعداد این مؤسسه های آموزشی نسبتاً زیاد است. با انجام تحقیقات جامع، بهترین كالج ها یا دانشگاه های در رابطه با رشتهٔ تحصیلی تان را پیدا كنید و نام شان را در لیست كوتاهی درج كنید. سپس به وب سایت های رسمی هر یك از آنها رجوع كنید و برمبنای ملاك هایی چون كیفیت خدمات آموزشی، رتبهٔ دانشگاه، روند برنامه های آموزشی، شهریه و امكاناتی كه برای دانشجویان خارجی در نظر می گیرند، از میان شان بهترین گزینه را انتخاب كنید.
پس از انتخاب دانشگاه موردنظر، نوبت به پر كردن فرمی می رسد كه از طرف مسئولان هر دانشگاه برای دریافت نامهٔ پذیرش در نظر گرفته می شود. در حین ثبت این درخواست و پر كردن فرم به چند مدرك نیاز خواهید داشت. مدارك تحصیلی قبلی، كپی گذرنامه و مدرك زبان انگلیسی مهم ترین آنها هستند. از آنجایی كه روند ثبت درخواست معمولاً به صورت اینترنتی است، به نسخهٔ اسكن شدهٔ این مدارك نیاز خواهید داشت. هزینهٔ موردنیاز برای ثبت درخواست بین ۸۰ تا ۱۲۰ دلار خواهد بود.
پس از گذراندن این مراحل كار دیگری نخواهید داشت و باید منتظر جواب مؤسسهٔ موردنظرتان باشید.
گام دوم: پرداخت شهریه: بعد از دریافت نامهٔ پذیرش از مؤسسهٔ آموزشی موردنظر در كانادا، نوبت به پرداخت شهریهٔ آن می رسد. اطلاعات مربوط به میزان شهریه و چگونگی پرداخت آن در نامهٔ پذیرش ذكر می شود. بعد از واریز شدن وجه شهریه به حساب بانكی دانشگاه یا كالج موردنظر در كانادا، رسیدی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای نهایی كردن درخواست ویزای تحصیلی كانادا به این رسید نیاز خواهید داشت و جزء مدارك مورد نیاز است.
گام سوم: دریافت گواهی سرمایه گذاری ضمانت شده: دانشجویان خارجی كه قصد دریافت ویزای تحصیلی كانادا را داشته باشند، بعد از پرداخت شهریهٔ دانشگاه موردانتخاب باید برای دریافت گواهی سرمایه گذاری ضمانت شده (به اختصار GIC) اقدام نمایند. این گواهی ارزشی به مبلغ ۱۰، ۲۰۰ دلار آمریكا دارد و برای هزینه های یك سال اول زندگی و تحصیل در كانادا در نظر گرفته می شود. این گواهی باید از بانك هایی صادر بشوند كه از طرف سازمان مهاجرت كانادا معرفی شده اند.
از كل مبلغ مورد اشاره حدود ۲۰۰ دلار صرف هزینهٔ كارهای اداری بانك مورد نظر می شود. بعلاوه به محض ورود به كانادا ۲۰۰۰ دلار دیگر هم از آن كسر می شود و در اختیار دانشجو قرار می گیرد. ۸۰۰۰ دلار باقی مانده در دوازده قسط مساوی طی یك سال اول اقامت در كانادا، به صورت ماهانه در اختیار دانشجو قرار می گیرد.

گام چهارم: انجام دادن آزمایش های پزشكی: متقاضی تحصیل در كانادا بعد از گذراندن مراحل مورد اشاره باید به منظور انجام دادن تعدادی آزمایش نزد پزشكی برود كه از طرف دولت كانادا معرفی و تأیید شده است. با انجام دادن آزمایش ها رسیدی به متقاضی داده خواهد شد تا به هنگام نهایی كردن درخواست ویزا در شمار مدارك مورد نیاز ارسال كرد.
گام پنجم: ثبت درخواست اولیه برای ویزای تحصیلی كانادا: بعد از گذراندن مراحل فوق باید با ارائهٔ مدارك موردنیاز درخواست اولیه برای ویزای تحصیلی این كشور را ثبت كنید:
* فرم تكمیل شدهٔ ویزا؛
* اصل گذرنامه به همراه كپیِ صفحهٔ اطلاعات شخصی (شامل نام، تاریخ تولد، تاریخ اعتبار گذرنامه و ….)؛
* فرم تكمیل شدهٔ اطلاعات خانوادگی؛
* نامهٔ پذیرش دریافتی از مؤسسهٔ آموزشی موردنظر در كانادا؛
* فرم تكمیل شدهٔ استخدام نماینده یا وكیل (IMM 5476)؛ اگر از نماینده یا وكیلی برای مهاجرت به كانادا كمك می گیرید، باید این فرم را پر كنید؛ این نماینده هر كسی می تواند باشد، دوست، یكی از اعضای خانواده، وكیل مهاجرت و …؛
* مدرك زبان انگلیسی؛
* مدارك تحصیلی قبلی؛
* رسید وجه پرداختی برای شهریه؛
* تأییدیهٔ دریافت گواهی سرمایه گذاری ضمانت شده؛
* پرسش نامهٔ مخصوص به دانشجویان؛
* رسید یا مدارك در رابطه با آزمایش های پزشكی انجام شده.
گام ششم: اقدامات نهایی بعد از موافقت با درخواست ستاندن ویزای تحصیلی كانادا: به محض اعلام موافقت سازمان مهاجرت با درخواست ویزای تحصیلی، معرفی نامه ای در اختیارتان قرار خواهد گرفت كه به هنگام ورود به كانادا باید در اختیار مسئولان مربوطه قرار بدهید. به خاطر داشته باشید باید در كنار گذرنامه، مداركی نظیر گواهی تمكن مالی و نامهٔ پذیرش را هم به همراه داشته باشید.
مجوز الكترونیكی برای گذرنامهٔ فعلی تان صادر می شود. به همین خاطر حتما باید با همان گذرنامه ای سفر كنید كه از آن برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی بهره برده اید. اعتبار این مجوز پنج سال است؛ اگر هم گذرنامه تان زودتر از این بازهٔ پنج ساله منقضی بشود مجوز اعتبارش را از دست خواهد داد.
سخن پایانی
مراحل دریافت ویزای تحصیلی كانادا و مدارك موردنیاز برای آنكه در این مقاله عنوان شدند، مربوط به روند كلی و معمول دانشگاه های كانادا است. گاهی امكان دارد بسته به دانشگاه موردانتخاب، به مدرك یا مدارك دیگری هم نیاز پیدا كنید. به همین خاطر بعد از انتخاب دانشگاه یا مؤسسهٔ آموزشی، به دقت تمامی دستورالعمل ها و راهنماهای در رابطه با پذیرش دانشجویان خارجی در وب سایت آنرا مطالعه و بررسی كنید تا در ادامهٔ كار به مشكلی برنخورید. در حین گذراندن مراحل هم تمامی رسیدها و مدارك جانبی دیگری را كه دریافت می كنید نزد خود نگه دارید. امكان دارد در آینده به آنها نیاز پیدا كنید.
برای جلوگیری از هر گونه اشتباه می توانید از متخصصان دارالترجمه رسمی ایران كانادا كمك بگیرید. كارشناسان مجرب این مجموعه با بیشتر از ۱۰ سال سابقه در ستاندن پذیرش و ویزای تحصیلی این كشور می توانند در تمامی مراحل شما را همراهی كنند. همین طور از آنجایی كه این شركت برا متقاضیان ویزا تخفیف خوبی در ترجمه و تاییدات رسمی در نظر گرفته است.
برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینك روبرو بازگشت كنید: ویزای تحصیلی كانادا
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1398/03/21
14:15:16
5.0 / 5
4509
تگهای خبر: آموزش , ارز , بانك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها