معاملات بانكی ایران و چین همیشه برقرار بوده است

معاملات بانكی ایران و چین همیشه برقرار بوده است به گزارش رصد كالا فارس به نقل از نایب رییس اتاق بازرگانی مشترك ایران وچین نوشت: ارتباط ایران با بانك كونلون چین هیچ گاه قطع نشده و این ارتباط با رعایت چارچوب تحریم ها برقرار است.مجیدرضا حریری در پاسخ به این سؤال كه معاملات بانكی ایران و كونلون بانك چین در چه وضعیتی قرار دارد، اظهار داشت: ارتباط این بانك چینی هیچ گاه با ایران قطع نشده است كه برخی اظهار نظر می كنند و خبر می دهند كه مقرر است این ارتباط باردیگر برقرار شود!
نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و چین اضافه كرد: از اردیبهشت سال قبل كه بحث تحریم ها مطرح و این مورد جدی شد باآنكه تاثیراتی در برقراری ارتباطات بانكی با این بانك چینی داشت، اما هیچ گاه این مسائل باعث نشد كه ارتباط ما با كونلون بانك چین، قطع شود.
حریری بیان داشت: معاملات بانكی ایران با این بانك چینی بر مبنای فهرست تحریم ها شامل اشخاص، نهادها و برخی كالاها برقرار است و برای برقراری این ارتباط از جانب كونلون بانك چین دقیقا بر مبنای فهرست تحریمی عمل می شود و غیر از آن فهرست و خارج از چارچوب تحریم ها هیچ گونه ارتباطی برقرار نیست.
وی خاطرنشان كرد: به هر حال مشكلات كار با این بانك هم از سال قبل كه تحریم ها مجدد از سر گرفته شد بیشتر شده اما باید به این نكته هم توجه كرد كه در دور جدید تحریم ها برای برقراری مبادلات تجاری و معاملات بانكی با سایر كشورها با مشكلات بسیار جدی تری روبرو شده ایم.
نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و چین اضافه كرد: در برقراری مبادلات تجاری باآنكه با كشور چین مشكلاتی داریم اما این مشكلات در مقایسه با مشكلاتی كه با طرف های دیگر تجاری داریم، كمتر است.
وی با ذكر این مطلب كه در یك سال قبل حتما در برقراری ارتباطات تجاری و مبادلات بانكی با چین گرفتار مشكلات بیشتری شده ایم، اظهار داشت: اما به هر حال كونلون بانك چین یكی از معدود راه های ارتباطی ما برای برقراری تجارت است.
به تازگی پدرام سلطانی نایب رییس اتاق بازرگانی در یك توئیتری نوشته است: «بانك كونلون⁩ چین اعلام نموده است كه تا آخر سال جاری میلادی معاملات بانكی خویش را با ⁧ ایران⁩، تنها با استفاده از یوان ⁧چین⁩ و با رعایت كامل تحریم های آمریكا در مورد كالاها، اشخاص، شركت های حمل و نقل و بانك ها، ادامه خواهد داد.»

1398/03/17
14:42:02
5.0 / 5
4715
تگهای خبر: بانك , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها