یك مقام مسئول خبر داد

اعطای ۵ هزار وام قرض الحسنه به سیل زدگان، سقف وام ۵ میلیون تومان

اعطای ۵ هزار وام قرض الحسنه به سیل زدگان، سقف وام ۵ میلیون تومان به گزارش رصد كالا یك مقام مسئول در نظام بانكی از پرداخت ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان اطلاع داد و اظهار داشت: سهم هر متقاضی معرفی شده كمیته امداد ۵ میلیون تومان خواهد بود.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، مرتضی اكبری در مراسم امضای تفاهمنامه بانك قرض الحسنه مهر ایران با كمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: بر مبنای تفاهم صورت گرفته ۲۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه به سیل زدگان پرداخت خواهد شد كه بر این اساس هر نفر با عرضه معرفی نامه كمیته امداد امام خمینی (ره) می تواند پنج میلیون تومان وام بدون بهره دریافت كند.
وی اضافه كرد: همینطور ۱۰ میلیارد ریال كمك بلاعوض غیرنقدی از محل بودجه تبلیغات و كمك های كاركنان بانك قرض الحسنه مهر ایران پرداخت شده است كه بر این اساس پایگاه های كمك رسانی بانك به منظور عرضه خدمات و امداد به صدمه دیدگان برگزار شده و مواد غذایی از جانب كاركنان بانك میان مردم توزیع شده است.
به گفته اكبری، ۱۲ كامیونت حامل مواد غذایی از جانب بانك قرض الحسنه مهر ایران به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال شده كه همینطور در استان لرستان، مازندران و ایلام هم كمك های غیرنقدی و مایحتاج ضروری موردنیاز مردم توزیع شده است.
وی تصریح كرد: ۱۱۲ هزار فقره وام قرض الحسنه اشتغالزایی، كارآفرینی و كارگشایی با ارزش بیشتر از ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به مددجویان تحت پوشش كمیته امداد پرداخت شده كه از این میزان ۴ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات تكلیفی و كارگشایی از محل منابع بانك قرض الحسنه مهر ایران عرضه شده است.
اكبری اظهار داشت: مبلغ ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی و ودیعه مسكن از محل منابع بانك و صندوق امداد ولایت پرداخت شده است.
مدیرعامل بانك قرض الحسنه مهر ایران از عرضه یك میلیون و ۲۳۰ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۱۳۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۷ اطلاع داد و اظهار داشت: این مبلغ رشد ۶۲.۵ درصدی داشته است.
همچنین در این جلسه پرویز فتاح، مدیرعامل كمیته امداد امام خمینی هم با اشاره به مأموریت های كمیته امداد در مناطق سیل زده اظهار داشت: یكی از مأموریت های اصلی ما تقویت حفظ اثرگذاری منابع قرض الحسنه است كه بر این اساس در سال ۹۷ حدود ۲ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه از منابع امدادی و دولتی برای اشتغالزایی پرداخت شده كه در چارچوب بیشتر از ۱۰۰ هزار فقره وام توزیع شده است.
وی اضافه كرد: با مساعدت دولت و مجلس، سقف وام قرض الحسنه اشتغال در بودجه سال ۹۸ كل كشور دو و نیم برابر شده و بر این اساس ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در چارچوب تبصره ۱۶ برای كمیته امداد وام قرض الحسنه تدارك دیده شده است.
فتاح اظهار داشت: از محل وام توسعه اشتغال پایدار روستایی هم كه مقرر است یك و نیم میلیارد دلار برداشت از صندوق توسعه ملی صورت گیرد، ۲ هزار میلیارد تومان طلب داریم و از جانب چهار بانك عامل باید پرداخت گردد.
مدیرعامل كمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح كرد: در سال ۹۸ باید حدود ۶ هزار میلیارد تومان وام اشتغال پرداخت گردد كه به افراد تحت پوشش و جامعه هدف عرضه خواهد شد تا بتوانند توانمندسازی و اشتغال را در دستور كار قرار دهند به خصوص اینكه امسال به نام رونق تولید نامگذاری شده و باید با هم افزایی بانك قرض الحسنه مهر ایران، تسهیلات اشتغالزایی را رونق بخشیم.
وی اضافه كرد: هر مبلغی كه آورده كمیته امداد به بانك قرض الحسنه مهر ایران بوده دو برابر آن هم از جانب بانك به تسهیلات اضافه شده و در چارچوب وام پرداخت شده است كه بر این اساس در مجموع ۶۸۰ میلیارد تومان وام پرداخت شده است كه در سال ۹۸ باید این وضعیت تقویت شود.
فتاح اظهار داشت: ۲۰ میلیارد تومان وام اهدایی به خاطر سیل در نظر گرفته شده كه بر این اساس مقرر است تا با دریافت معرفی نامه كمیته امداد بتوان این تسهیلات را دریافت كرد.
مدیرعامل كمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه كرد: همینطور ۱۰۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض به نفع جامعه هدف از جانب بانك تخصیص داده شده كه امیدواریم بتوانیم برای سیل زدگان از آن استفاده نماییم.

1398/01/27
16:55:30
5.0 / 5
4400
تگهای خبر: ارز , بانك , بودجه , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها