طبیعت گردی تهران در فصل بهار

طبیعت گردی تهران در فصل بهار به گزارش رصد كالا روزهای بهاری، فرصت بسیار مناسبی است برای طبیعت گردی. امكان دارد وقت كافی برای رفتن به جاده ها یا شهرهای نزدیك تهران نداشته باشید اما به راحتی می توانید یكی از جاهای دیدنی تهران را برای گردش چند ساعته انتخاب كنید.


به گزارش رصد كالا به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام سیری در ایران، در ادامه بعضی از جاهای دیدنی تهران و دیدنی های طبیعی درون شهری تهران را معرفی می نماییم و امیدواریم روزهای تعطیلی شما، آفتابی یا دست كم با باران ملایم باشد تا بتوانید طبیعت گردی راحت تری را تجربه كنید.
روستای وردیج و واریش
در غربی ترین نقطه شهر تهران و در امتداد جاده ای كوهستانی و پیچ در پیچ، دو روستای كوچك و آرام در دل كوه های البرز میانی به نام وردیج و واریش قرار گرفتند؛ روستاهایی كه فارغ از همهمه و شلوغی شهر تهران، ساكت و آرام در دل كوهستان البرز جا خوش كرده اند. دسترسی به این روستاها از راه اتوبان تهران – كرج و از بالای وردآورد امكان پذیر است. از بالای محله وردآورد، جاده ای آسفالته و پیچ در پیچ به سبك و سیاق جاده امامزاده داوود، در امتداد رودخانه و دره ای عمیق به روستای وردیج و پس از آن به واریش منتهی می شود.
دامنه ارواح سنگی كوه البرز


در شمال غرب تهران در دامنه كوه البرز پیر، طبیعت، تصویر عجیب و ترسناكی از سنگ ها به وجود آورده و دامنه ای از ارواح سنگی را به معرض نمایش گذاشته كه هر بیننده ای را محو تماشای خود می كند. این دامنه بسیار جالب و زیباست و انگار شخصی با ظرافت خاصی آنها را به وجود آورده است.
این مكان با اینكه به شهر تهران نزدیك است ولی نسبتاً بكر است و پای گردشگران، چندان به آن باز نشده و كمتر كسی می داند كه این مكان در كجا قرار دارد. البته پیدا كردن آدرس این مكان سخت نیست ولی برای آن كه مسیر را گم نكنید و برای اطمینان از اینكه جاده درست را انتخاب كردید، لازم است بدانید كه در صد متر اول راه، با سرعت گیرهای مختلف و نگهبانی شهرداری مواجه خواهید شد. با طی حدود ۱۵ كیلومتر به روستای واریش و انتهای جاده ماشین رو خواهید رسید.
روستای برگ جهان
برگ جهان روستایی زیبا و دیدنی كه یكی از جاهای دیدنی تهران در بهار به شمار می آید. روستایی زیبا نزدیك تهران كه خوراك یك سفر یك روزه برای تعطیلات آخر هفته است. تنفس هوای پاك و دیدن آسمان آبی غنیمتی است كه شما می توانید طی مدت یك ساعت و در فاصله حدود ۵۰ كیلومتری هر كجای اطراف تهران به آن برسید. آب و هوای برگ جهان در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در پاییز و زمستان سرد است؛ اما رودخانه برگ جهان، از ارتفاعات اطراف روستای برگ جهان سرچشمه می گیرد و بعد از پیوستن به رودخانه رودبار به سد لتیان می ریزد.


دربند
دربند منطقه ای خوش آب و هوا در دامنه كوهپایه البرز است كه علاوه بر طبیعت زیبا، برای كوهنوردی هم مسیرهای مناسبی دارد كه به پناهگاه شیرپلا و آبشار دو قلو ختم می شود. در روزهای نوروز از رستوران های ایرانی دربند غفلت نكنید.
در وب سایت سیری در ایران تلاش كرده ایم تمامی جاهای دیدنی ایران را معرفی نماییم و در این مطلب به معرفی جاذبه های طبیعی تهران در فصل بهار پرداخته ایم.
آبشارها
دوقلو، كمرد، سنگان، پیچ ادران. در اطراف تهران آبشارهای زیادی است كه آبشار دو قلو از زیباترین آن هاست كه در ارتفاع دو هزار ۷۰۰ متری ارتفاعات دربند و در زیر پناهگاه شیرپلا قرار دارد.
آبشار كمرد در منطقه ای به نام منوچهر آباد – بین جاده جاجرود و شهرك پردیس در دهكده ای كوچك به همین نام در قسمت شرقی اراكوه واقع است.
آبشار سنگان: این آبشار در انتهای جاده كن – سولقان در روستای سنگان است اوج شكوه این آبشار فروردین و اردیبهشت است.
آبشار پیچ ادران همچون آبشارهای فصلی در اطراف تهران است كه از ذوب برف ها در بهار و تابستان پدید می آید و در ۱۵ كیلومتری جاده كرج – چالوس واقع است.
چشمه ها
آبعلی هراز، قلعه دختر، اعلا، تلخ آب، آب گرم لاریجان، چشمه شور، چشمه آب اسك.
چشمه آبعلی: دوغ و آب معدنی آبعلی را همه می شناسیم، خود چشمه هم دور نیست و در شمال دهكده آبعلی در ۶۰ كیلومتری شمال شرق تهران و در كنار بستر رودخانه مبارك آباد از زمین می جوشد.
چشمه قلعه دختر: این چشمه در دو كیلومتری غرب جاده هراز در محل پل دختر بین گردنه امامزاده هاشم و پلور به فاصله ۵۰ كیلومتری تهران واقع شده، وجه تسمیه چشمه به قلعه ای است كه به همین نام در كناران قرار دارد.
چشمه شور: در ناحیه علی آباد و نزدیك دریاچه حوض سلطان است زمان استفاده مناسب از آن، ماه های آبان و آذر و اواخر زمستان تا اردیبهشت است.
دره های تفریحی تهران
دره كن سولقان ( شمال شرقی تهران) هملون، وزباد، كشار، آهنگرك، دو چناران، وارنگرود، كردان، واریان ارنگه، اوشان و فشم، دره چالوس و اوین.
دره دو چناران: دره حصارك فرحزاد در شمال غربی فرحزاد قرار دارد كه دره ای طولانی با دیدگاه های متنوع، باغ ها، چشمه ها و مسیری پرافت و خیز و مناسب برای راهپیمایی است كه از مسیر می توان به امامزاده داوود رسید.
دره هملون: دره كوچك و كمی صخره ای در ۳۰ كیلومتری جاده جاجرود پس از روستای میگون بعد از پل آهنی، واقع است و دارای آب و هوای بسیار سرد در فصل بهار و اوایل تابستان است.
دره آهنگرك: این دره در غرب آبادی میگون، ۵ كیلومتر بالاتر از بخش فشم حد فاصل حاجیه آفتاب كوه و كوه آهنگرك با مزارع و درختان سرسبز و بسیار نزدیك به بخش میگون همچون محیط های مناسب برای گردش یك روزه است.
دره وزباد در شمال گلابدره شمیران در مكانی سراشیبی در زیر دامنه های صخره ای قله سه هزار و صد متری اسپیلت قرار دارد و دارای تعدادی چشمه كوچك است.
دریاچه ها
دریاچه تارو ممج، ولشت، سد امیركبیر، لار و منظریه، سد لتیان، اوان و شورمست.
دریاچه تار و ممج: این دو دریاچه میان دو رشته كوه قره داغ در شمال و كوه زرین در جنوب واقع شده اند. این دریاچه ها در مدخل كوه و در ارتفاع دو هزار و ۵۰۰ متری قرار دارند. این دریاچه برای تفریحات آبی همچون شنا و قایقرانی مناسب می باشد.
دریاچه ولشت: در نزدیكی كوه علم كوه قرار دارد و به سبب قرار گرفتن در یك گودال بزرگ از دید پنهان است از راه جاده كرج، چالوس، مرزن آباد، جاده آسفالته تاكلنو و چلاجور می توان به دریاچه رسید.
دریاچه لار و منظریه: این دریاچه در ۸۴ كیلومتری تهران در جاده هراز قرار دارد و دارای هوای خنك و از دو راه می توان به آن رسید: جاده هراز، رودهن، روستاهای وسكاره اردینه و گردنه سیاه پلاس و جاده هراز، پلور، جاده سد لار كمردشت.

رودخانه ها
جاجرود، حبله رود، فیروزكوه، طالقان رود، شور و لار.
غارها
بورنیك (در جاده دماوند فیروزكوه نزدیك روستای هرانده)، بیوك آغا (مسیر جاده كن)، رود افشان، گل زرد ( در دشت لار)، یخ مراد ( منطقه گچسر در منطقه آزادبر).
غار رود افشان: این غار بسیار زیبا در دهكده رود افشان شهرستان دماوند و در كوهستان البرز مركزی واقع است، درون غار پوشیده از مواد آهكی است كه به صورت قندیل هایی از سقف آن آویزان شده، در داخل غار چاله هایی است كه آبی زلال از دل صخره های سنگی آن بیرون می آید.
دشت ها
جانستون، لار، پهنگ، هویچ و مشاء دشت بی نظیر پهنك در شمال قله زرد یكی از دیدنی ترین نقاطی است كه می توان یك برنامه یك روزه از راه بخش پلور در جاده هراز به آن رسید.
دشت هویچ: این دشت یكی از مناطق زیبا و كوهستانی واقع در منطقه افجه لواسانات و از مناطق ییلاقی و زیبای استان تهران است، این دشت برای گردش در فصول بهار، تابستان و پاییز مناسب می باشد.
انتهای رپرتاژ خبری


1398/01/24
15:18:19
5.0 / 5
4421
تگهای خبر: سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها