مسابقه عكاسی قهوه بن مانو در نوروز 98

مسابقه عكاسی قهوه بن مانو در نوروز 98 رصد كالا: بیشتر ما در طول سفرهایمان علاقه مند هستیم زیبایی هایی كه می بینیم را ثبت نماییم. اما احتمالاً متوجه می شوید كه اغلب نمی توانید زیبایی و خاص بودن مناظر را در عكس به نمایش بگذارید.به گزارش رصد كالا به نقل از ایسنا، بنابر اعلام قهوه بن مانو برای عكاسی در مسافرت علاوه بر موارد فنی، نكات خاص و ساده ای وجود دارد كه با رعایت آنها و صد البته تمرین و تكرار می توانید از این به بعد تصاویر قابل قبول تری را از مناظر دلخواه تان ثبت كنید. پیش نیاز عكاسی در مسافرت دو مورد زیر است كه در صورت توجه به آنها بیشتر مسیر را طی كرده اید.
توجه به جهت و زاویه
به نخستین نگاه از یك منظره یا نخستین عكسی كه گرفتید راضی نشوید و اهتمام كنید یك منظره ی ثابت را از زاویه های مختلف ثبت كنید و در نهایت بهترین آنرا انتخاب كنید.
صبوری و ممارست
صبور باشید؛ حتی با داشتن بهترین تجهیزات عكاسی و دانش و مهارت كافی در این زمینه، اگر برای گرفتن عكس صبر و حوصله ی كافی نداشته باشید، نمی توانید تصاویر جذاب و خاطره انگیزی ثبت كنید. گاهی امكان دارد یك عكاس زمان زیادی را برای انتخاب لحظه ی عبور یك پرنده در پس زمینه ی غروب خورشید بگذارند.
در ادامه نكاتی كلی را در مورد موقعیت های مختلف عكاسی در مسافرت توضیح خواهیم داد:
چشم اندازهای طبیعی
چشم اندازها متفاوت هستند؛ از كوه و جنگل و دشت و كویر و گنداب گرفته تا دریاچه و رودخانه و ساحل. در همان ابتدا به این توجه كنید كه چشم انداز مورد نظر چه احساسی را به شما منتقل می كند. سپس اهتمام كنید این احساس را در عكس خود به نمایش بگذارید. مثلاً ساحلی كه می خواهید از آن عكاسی كنید صخره ای و خشن و مواج است و یا شنی و ماسه ای و روشن؟
شهرها و روستاها
مناظر، هر شهر باز حس مربوط به خودرا دارد. محیط متفاوت، نوع معماری خاص، خط آسمان، مكان های مشهور و یا غذا و لباس خاص آن شهر از مواردی هستند كه موجب تفاوت شهرها از منظر عكاسی می شوند. هنگام سفر به یك شهر، برای عكاسی حداقل سه مورد را باید در نظر بگیرید.
اول اینكه حس كلی شهر را در چارچوب یك عكس نشان دهید، معمولاً این عكس یك نمای باز از محیط شهر یا خط آسمان است.
دوم، ثبت عكس از خاصیت برجسته ای كه شهر مورد نظر به آن مشهور است.
و مورد سوم، عكاسی از زندگی ساكنان آن شهر است.
یكی از بهترین ایده ها برای پیدا كردن نشانه های مربوط به یك شهر، توجه به كارت پستال ها و تابلوهای موجود در لابی هتل ها است.
بناهای تاریخی
هنگامی كه می خواهید از یك ساختمان، مجسمه و یا هر بنای تاریخی عكاسی كنید، بهتر است كه به سابقه ی تاریخی آن هم توجه كنید. مثلاً به این دو عكس از مجسمه ی وولكان كه بیرون شهر بیرمنگام قرار دارد توجه كنید. اگر سابقه ی تاریخی این بنا را بدانید متوجه خواهید شد كه عكس دوم (با پس زمینه ی ابری و تیره) حس واقعی تری را از بنا منتقل خواهدنمود.
همسفران
ما معمولاً با دوستان و خانواده و بطور كلی افرادی كه می شناسیم سفر می نماییم. اهتمام كنید در عكاسی از همسفران خود به توازن بین فرد و مكان برسید. مثلاً امكان دارد شما پرتره ای از دوست خود در یك مكان تاریخی مشهور ثبت كنید به صورتی كه تمركز در عكس روی فرد مورد نظر باشد و شكوه و زیبایی بنا نمایان نباشد.
امیدواریم با رعایت این نكات بتوانید تصاویر جذاب تری از سفرهایتان به یادگار داشته باشید.
اگر جز افرادی هستید كه در تعطیلات نوروز ۹۸ به سفر می روید و به قهوه علاقه دارید، بُن مانو مسابقه ی عكاسی را تحت عنوان نورسكا در مسافرت (با هشتگ #نورسكادرسفر) با جوایز جذابی شامل سفر به جزیره ی كیش، دستگاه اسپرسوساز كپسولی و لوازم دَم آوری قهوه ترتیب داده است كه می توانید برای مشاركت و كسب اطلاعات بیشتر به صفحه ی اینستاگرام آن بازگشت كنید.
انتهای رپرتاژ خبری


1397/12/25
22:09:41
5.0 / 5
4518
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها