مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی كوثر خبر داد

جزئیات نمایش خدمات سیاحتی به خانواده های شهدا و ایثارگران

جزئیات نمایش خدمات سیاحتی به خانواده های شهدا و ایثارگران رصد كالا: مدیرعامل سازمان فرهنگی و سیاحتی كوثر با تشریح جزئیات نمایش خدمات سیاحتی و رفاهی به خانواده های شهدا و ایثارگران اظهار داشت: در حال ساخت یك هتل پنج ستاره در مشهد مقدس هستیم.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، علی عباس كمری با اشاره به سالروز تأسیس بنیاد شهید و ایثارگران به فرمان امام (ره) و تبریك آن به تمامی خانواده های معزز شهدا و ایثارگران اظهار داشت: سازمان فرهنگی سیاحتی كوثر یكی از سازمان های وابسته به بنیاد شهید است كه وظیفه ذاتی آن در حوزه فرهنگ و امور تربیتی تعریف شده است اما آنچه كه برداشت اولیه از تأسیس این سازمان به ذهن می رسد و در اساسنامه اولیه آن باز یاد شده واقع شده، ایجاد زیرساختی به منظور نمایش خدمات فرهنگی به خانواده های این گروه فرهیخته از جامعه است.
وی اضافه كرد: هدف از تأسیس و ایجاد این سازمان، نمایش خدمات فرهنگی و برگزاری اردوهای فرهنگی-ورزشی برای خانواده ها و فرزندان عزیز شاهد است كه در نهایت رسیدگی به امور تربیتی آنها را جزو اهداف خود قرار داده است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی كوثر اشاره كرد: به مرور این وظایف گرفتار تغییر و تحولاتی متناسب با زمان شده، چونكه در دوران تأسیس فرزندان شاهد در سنین پایین تری قرار داشته و اردوهایی برای آنها متناسب با آن شرایط برگزار می شد، ضمن اینكه در آن زمان مجتمع های اقامتی، محلی برای برگزاری اردوهای فرهنگی و آموزشی در حوزه امور تربیتی بوده كه كم كم با رشد سنی فرزندان شهدا و ایثارگران، این مجتمع ها به صورتی سازمانی خودگردان تغییر مسیر داده اند.
وی با اشاره به اینكه این سازمان هیچ كمك نقدی از دولت دریافت نمی كند، اشاره كرد: ۴۵۰ نفر پرسنل و نیروی انسانی، در تمام واحدهای این مجموعه مشغول به فعالیت هستند كه در كنار آنها هفت مجموعه هتل و یك هتل پنج ستاره در حال ساخت، آژانس مسافرتی و چاپخانه كوثر فعالیت می نمایند تا در نهایت فرآیند خدمات نمایش شده در حوزه فرهنگ به ذینفعان بنیاد شهید ختم شود.
كمری نمایش خدمات در حوزه گردشگری به جامعه هدف در طول سال را همچون اهداف این سازمان دانست و اظهار داشت: خدمات گروهی در طول سال به ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهدا صورت می گیرد كه با هماهنگی معاونت فرهنگی، سعی شده به بهترین شكل پیاده سازی شود.
وی به نمایش آماری در حوزه نمایش خدمات به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران طی سال های ۹۱ تا ۹۶ پرداخت و اشاره كرد: در طول این سال ها بیشتر از ۶۰۰ هزار نفر شب از تخت های اقامتی سازمان فرهنگی سیاحتی كوثر استفاده شده كه البته هر فرد بطور متوسط سه تا چهار شب در این مجموعه ها اقامت داشته و به صورت كاملاً بلاعوض از خدمات آن استفاده می نماید.
مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی كوثر اضافه كرد: مهمانان این مجتمع ها به صورت هماهنگ شده از طرف ادارات كل بنیاد شهید استان ها و با هماهنگی معاونت فرهنگی بنیاد شهید در ستاد مركزی از خدمات استفاده می نمایند كه عمدتاً جامعه هدف آن، خانوارهای گرفتار لطمه جسمی و روحی و باز جانبازان قطع نخاع هستند كه یك تا دو بار در سال به صورت گروهی در چارچوب انجام مسابقات ورزشی، اردوهای فرهنگی و تجدید روحیه والدین و خانواده های شهدا و جانبازان خدمات دریافت می كنند.
كمره ای اشاره كرد: جانبازان اعصاب و روان، قطع عضو و جانبازان بصیر كه از نظر بینایی لطمه دیده هستند به صورت دوره ای از خدمات این مجموعه ها بهره می گیرند، ضمن اینكه مبلغی حدود ۵۰ میلیارد تومان در طول این سال ها به صورت بلاعوض به این اقشار خدمات نمایش شده كه سالانه بین پنج تا هفت میلیارد تومان هزینه شده است.
وی افزود: در بخش نشر و انتشار، سه مجله شاهد كودك، نوجوان و یاد یاران انتشار یافته كه در نهایت منجر به نمایش خدمات به جامعه هدف شده است، ضمن اینكه بخش دیگری از چاپ و نشر به منظور نمایش كارت شناسایی جهت بهره گیری از خدمات اقامتی با تخفیف های ویژه و شرایط بازه های زمانی پرتقاضا و كم تقاضا طراحی شده است.
مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی كوثر همین طور اظهار داشت: قانونگذار یكسری قوانین و مقرراتی را جهت نمایش خدمات به خانواده ها و ستاندن برخی ارقام ریالی در حوزه نمایش این خدمات تعیین كرده كه ما باز مطابق با آن عمل خواهیم كرد اما در عین حال سالانه عددی بالغ بر ۱۲ هزار نفر از این مجموعه ها استفاده می نمایند.
وی درباب برنامه های سال ۹۸ سازمان فرهنگی و سیاحتی كوثر اظهار داشت: با وجود تغییر و تحولات مدیریتی، در دوران جدید به دنبال فعالیت های جدیدی هستیم كه بر اساس آن اولویت به ایثارگران داده شده است به این معنا كه سكان بخش های مختلف این سازمان را به ایثارگران توانمند سپرده ایم تا بتوانند در رده های مختلف مشغول به كار شوند و بهترین خدمات را عرضه كنند، ضمن اینكه در كنار آن بسترسازی، تحول و نوسازی باز در دستور كار قرار داده شده است.
كمری از تهیه و تصویب سند استراتژیك این سازمان آگاهی داد و اشاره كرد: به روزرسانی آئین نامه ها، بخشنامه های داخلی، ارزیابی عملكرد سازمان و بطور كلی نظارت بر كیفیت نمایش خدمات مطابق با استانداردها و شیوه های نوین در بخش گردشگری و هتلداری در دستور كار قرار گرفته است.
وی افزود: برگزاری دوره های آموزش حرفه ای در اولویت قرار گرفته كه متناسب با آنچه كه در اساسنامه جدید سازمان رخ داده است، عمل می نماییم به نحوی كه پس از چندین سال كه از آغاز تأسیس می گذرد، برای نخستین بار اساسنامه را مورد بازبینی قرار داده و اساسنامه جدید را با افزایش فعالیت ها در نظر گرفته ایم.
مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی كوثر همین طور تصریح كرد: با تحولات جدید همچون تغییر ساختار سازمان سعی شده تا از تك محصولی به چند محصولی برسیم و خدمات نوینی را پیش روی گردشگران قرار داده و فروش تورهای جدید برای ایثارگران، كاركنان بنیاد شهید و تمامی اقشار جامعه ایران را در دستور كار قرار داده ایم.
وی با اشاره به اینكه سازمان فرهنگی و سیاحتی كوثر یك سازمان خوداتكا است، اضافه كرد: در عین حال علاوه بر خدمات رسانی به خانواده های ایثارگران و شهدا، به سایر اقشاری كه متقاضی استفاده از خدمات ما باشند باز سرویس دهی خواهیم كرد تا بتوانیم با درآمدزایی، سطح كیفی خدمات را به جامعه هدف خود ارتقا دهیم.
كمری با اشاره به اینكه یك هتل پنج ستاره در دست ساخت داریم، اشاره كرد: یكی از اقدامات سال ۹۷ كه در سال آینده باز ادامه خواهد یافت، توسعه و تجهیز هتل ها است كه بر این اساس بااینكه میانگین سنی هتل های ایران ۳۸ سال است، ولی عمر هتل های ما ۴۰ تا ۴۵ سال بوده كه می خواهیم بازسازی و نوسازی را انجام دهیم. هتلی را در نزدیكترین نقطه به حرم مطهر امام رضا (ع) آغاز به ساخت كرده ایم كه در مراحل پایانی به سر می برد و طبق برنامه ریزی ها در سال ۹۸ كار تجهیز آن به اختتام خواهد رسید، این در شرایطی است كه این هتل ۲۰۰ اتاق و ۵۰۰ تخت دارد كه جزو بهترین هتل هایی خواهد بود كه در نزدیكی حرم مطهر امام رضا (ع) واقع شده است.
وی افزود: با عنایت به اینكه سازمان خودگردان و خوداتكا هستیم، باید در شرایط بحرانی اقتصاد ایران كه اوضاع هتل و هتلداری مناسب نمی باشد، بتوانیم در سطح ایده آل خدمات داده و گردشگران سلامت را باز جذب نماییم.
مدیرعامل سازمان فرهنگی و سیاحتی كوثر با تاكید بر جذب گردشگران سلامت اشاره كرد: توریسم سلامت بعنوان یكی از بخش های نوین گردشگری به شمار می آید كه پیشرفت بسیار خوبی را با عنایت به امكانات در اختیار داریم، ضمن اینكه می توان به قطب گردشگری سلامت تبدیل گشته و نمایش خدمات دهیم.
وی با اشاره به لزوم توجه به حوزه بوم گردی اظهار داشت: حوزه بوم گردی مورد علاقه توریستهای داخلی و خارجی است و با عنایت به امكاناتی كه در اختیار داریم، می توانیم این بخش را باز فعال نمائیم و این در شرایطی است كه سه هتل ما در مشهد و قم مشغول به نمایش خدمات هستند و ادعا داریم می توانیم در كشور سكان گردشگری زیارت و مذهبی را به خوبی به دست گیریم.
كمری افزود: با برخی كشورهای همسایه همچون عراق، لبنان و سوریه برای جذب توریست زیارتی وارد مذاكره شده ایم كه با عنایت به اینكه می توانیم كریدور زیارتی به این كشورهای مسلمان ایجاد نماییم، در این حوزه قوی تر وارد عمل شویم.
وی اشاره كرد: با سایر آژانس های مسافرتی ارتباط خوبی برقرار كرده ایم تا بتوانیم متقاضیان اقامت در مجتمع های سازمان فرهنگی و سیاحتی كوثر را جذب نماییم، این در شرایطی است كه الان سایتی را طراحی نموده ایم كه كار رزرو آنلاین اتاق را در هتل های تحت مدیریت صورت می دهد و نیازی به بازگشت حضوری متقاضیان برای رزرو هتل وجود ندارد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی و سیاحتی كوثر همین طور اظهار داشت: علاوه بر این هتل ها، دهكده تفریحی در كردان كرج به مساحت ۲۲۰ هكتار آماده پذیرش مهمانان گروهی بنیاد شهید و سازمان ها و زیرمجموعه های آن است، ضمن اینكه در سفیدكنار باز با عنایت به بازسازی كه در مورد هتل تحت مدیریت خود در حال انجام داریم، می توانیم یكی از بهترین خدمات را نمایش دهیم.

1397/12/24
00:38:26
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: آموزش , ارز , اقتصاد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها