هزینه نگهداری سدان های جك چقدر است؟

هزینه نگهداری سدان های جك چقدر است؟ به گزارش رصد كالا سدان های جك بعنوان یكی از بهترین خودروهای چینی بازار ایران شناخته می شوند. در واقع می توان اظهار داشت كه جك J۵ نخستین سدان مطرح چینی بازار ایران بود.


به گزارش رصد كالا به نقل از ایسنا، بنابر اعلام وب سایت دیوار، این خودرو به علت داشتن موتور قوی در نسخه اتوماتیك و امكانات پایه ای مناسب در زمان ارائه كه با مونتاژ خوب كرمان موتور در نسخه های اولیه همراه بود توانست خیلی زود جای خویش را در بازار ایران پیدا كرد. با این وجود همه سدان های جك در ایران به موفقیت این خودرو دست پیدا نكردند.
كرمان موتور بعنوان كمپانی تولیدكننده جك در ایران مسئول تأمین قطعات و پشتیبانی از این خودرو هم به حساب می آید. این شركت به طوركلی وظایف خویش را تا حد زیادی به شكل مطلوبی انجام داده است. با این وجود نقاط ضعف های زیادی هم در كار این شركت دیده می شود كه روی هزینه نگهداری سدان های جك تأثیرگذار بوده است. اگر قصد خرید سدان های جك را دارید، میزان هزینه نگهداری از این خودروها یك سوال اساسی برای شما خواهد بود. برای پاسخ دادن به این سوال باید بررسی كلی در مورد خودروهای سدان جك داشته باشیم.


هزینه نگهداری جك J۳
جك J۳ یكی از نخستین تجربه های جك در بخش تولید خودروهای سواری بود. پیش از آن جك بعنوان یك كمپانی معتبر در زمینه تولید خودروهای سنگین معرفی كرده بود. تجربه خرید جك J۳ در ایران چندان دلپذیر نبود و پس از آن هم نگهداری جك J۳ روزبه روز سخت تر شد. از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۳ تعداد زیادی از این خودروها در ایران به فروش نرسید. بنابراین در بحث تأمین قطعات و پشتیبانی این خودرو از جانب كرمان موتور سرمایه گذاری بسیار كمی صورت گرفته است. در نتیجه هزینه نگهداری از خودرو هم افزایش یافته است. این مورد یك عامل منفی در خریدوفروش جك J۳ به حساب می آید.
در بخش فنی گزارش های صاحبان این خودرو نشان داده است با مشكلات اساسی روبه رو نشده اند. موارد مصرفی خودرو به جز قطعات هزینه ای مانند خودروهای وطنی دارند كه البته هم اكنون افزایش چند برابری پیدا كرده اند. از طرفی زمانی كه بحث قطعات اصلی مطرح می شود باید برای هزینه های زیادی خویش را آماده كنید. به طوركلی می توان نتیجه گرفته كه هزینه نگهداری جك J۳ در مقایسه با خودروهای وطنی تفاوت چندانی ندارد اما اگر نیاز به تعویض قطعات اصلی خودرو داشته باشید به علت كمبود این قطعات مشكلاتی برای شما ایجاد خواهد شد.


هزینه نگهداری جك J۵
جك J۵ نشان از به بلوغ رسیدن طراحی و ساخت خودرو سواری در شركت جك دارد. این خودرو خوش ساخت و باكیفیت طرفداران بسیار زیادی در ایران دارد. سری اول جك های J۵ كه در كارخانه كرمان موتور ساخته شد از كیفیت ساخت و مونتاژ بسیار خوبی بهره می بردند؛ با این وجود در ادامه مشكلاتی در مونتاژ این خودرو دیده شده است. برای مثال عدم عایق بندی درست و ورود سر و صدای زیاد و حتی مشكلاتی در درزبندی بدنه و ورود آب از سانروف به داخل خودرو در برخی از نمونه ها دیده شده است. در نمونه اتوماتیك پشتیبانی خوبی وجود دارد اما گیربكس خودرو به علت قدیمی بودن سر و صداهای زیادی بوجود می آورد. در نمونه دنده دستی هم مشكل كمبود قطعات در نمایندگی ها دیده می شود. مانند خیلی از خودروهای توقف تولید چنین مسائلی تأثیر زیادی در خریدوفروش جك J۵ به خصوص در مدل دست دارد.
به طوركلی پس از گذشت حدود ۴ سال از ورود این خودرو به ایران همچنان مشكل اساسی در بُعد فنی خودرو دیده نشده است. ادوات مصرفی مانند فیلتر روغن، روغن موتور و فیلتر هوا مانند خیلی از خودروهای دیگر در حال گران شدن هستند و هم اكنون می توان گفت هزینه نگهداری این خودرو هم به شدت در حال افزایش می باشد. پالایه روغن جك در كمترین حالت ۴۰ هزار تومان قیمت دارد كه هر ۵۰۰۰ هزار كیلومتر هم باید تعویض شود. تسمه تایم هم كمتر از ۲۰۰ هزار تومان نخواهد بود. در بحث لوازم یدكی هم تنها آینه بغل های خودرو بیشتر از ۱ میلیون تومان و كیت كلاچ بیشتر از ۲۷۰ هزار تومان قیمت گذاری شده اند. بدین سان با خرید جك J۵ باید هزینه های نگهداری زیاد آنرا هم متقبل شوید.


هزینه نگهداری از جك J۴
این خودرو اخیرا وارد بازار شده است و تا مدتی شامل تضمین خواهد بود. در حدود كمتر از یك سالی این خودرو قدم به بازار ایران گذاشته است همچنان شكایت خاصی از كیفیت فنی و مشكل قطعات خودرو ثبت نشده است. هم اكنون هزینه نگهداری از جك های J۴ از هزینه های معمول سرویس های دوره ای فراتر نخواهد رفت با این وجود با عنایت به افزایش شدید قطعات یدكی می توان گفت با اینكه هزینه نگهداری از جك J۴ كمتر از جك J۵ خواهد بود اما مبالغ زیادی را باید برای سرویس های دوره ای ساده كنار بگذارید. مبالغی كه برای لوازم مصرفی جك J۵ اعلام كردیم عیناً پس از خرید جك J۴ هم وجود خواهد داشت.
انتهای رپرتاژ خبری


1397/12/03
12:50:07
5.0 / 5
4567
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها