برای بازگشت رونق به ساخت و ساز مطرح شد؛

درخواست انبوه سازان برای اصلاح مالیات بر ساخت و پیش فروش مسكن

درخواست انبوه سازان برای اصلاح مالیات بر ساخت و پیش فروش مسكن رصد كالا: رئیس كانون سراسری انبوه سازان درخواست نمود تا برای بازگشت رونق به ساخت و ساز، قانون مالیات بر ساخت و قانون پیش فروش مسكن اصلاح شوند.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، جمشید برزگر در همایش سراسری انبوه سازان با اشاره به اینكه كشور در شرایط سختی به سر می برد اظهار داشت: در تمام حوزه های اقتصادی گرفتار گرفتاری هستیم و این مشكلات به حوزه صنعت سخت و ساز باز سرایت كرده است.
وی افزود: انبوه سازان طی سال های اخیر دوبار گرفتار ورشكستگی شده اند كه یكبار در سال ۹۱ بود و سبب شد هرچه ساخت و ساز انجام داده بودند، به قیمت تمام شده واگذار كنند. بار دوم باز امسال بود كه سبب شد نتوانند قسمتی از تعهدات واحدهای مسكونی خودرا در چارچوب پیش فروش تكمیل كنند. این در شرایطی است كه مردمی كه پیش خرید كرده اند، چشم انتظار دریافت واحد مسكونی خود هستند كه انبوه سازان از یك سو به مردم تعهد تكمیل ساخت داده اند و از طرف دیگر، امكان واگذاری این واحدها به قیمت روز وجود ندارد.
رئیس كانون سراسری انبوه سازان تصریح كرد: تنها صنعتی كه ۹۷ درصد وابستگی به تولید داخل دارد، صنعت ساختمان است اما متأسفانه اهمیتی به آن داده نمی گردد، درحالی كه میلگرد را كیلویی ۳۰۰۰ تومان خریداری می كردیم ناگهان یك شبه به كیلویی ۴۷۰۰ تومان رسید و هیچ كس پاسخگوی این اتفاق نیست درحالی كه از صفر تا صد میلگرد در داخل تولید می شود و ارتباطی به تحریم ها ندارد.
برزگر با اشاره به اینكه قانون ساماندهی مسكن اجرا نمی گردد، اشاره كرد: مالیات های خلق الساعه در آینده ای نزدیك، انبوه سازان را گرفتار ورشكستگی كامل كرده و صنعت ساختمان را با ركود مطلق روبرو می كند؛ چرا مجلس جلوی آنرا نمی گیرد؟ این در شرایطی است كه اصلاحیه قانون مالیات بر ساخت و ساز به مجلس داده شده و دو سال است در كمیسیون اقتصادی معطل مانده است.
وی به ضعف قانون پیش فروش ساختمان اشاره نمود و اظهار داشت: این قانون اجازه نمی دهد حتی بتوانیم ۱۰ واحد راه اندازی نماییم چون بر طبق این قانون، امكان ستاندن تسهیلات تا مرحله ساخت ۳۰ درصد وجود ندارد و سپس آن هم باید واحدهای فرسوده را تجمیع كرده، پروانه و سند واحد دریافت نماییم كه مجموعه این بروكراسی ها، اجازه كار به ما نمی دهد.
رئیس كانون سراسری انبوه سازان با اشاره به اینكه ۲۰ میلیون خانوار در كشور داریم، افزود: اگر به هر خانوار یك واحد تعلق بگیرد، باید ۲۰ میلیون واحد جدید راه اندازی شود كه می تواند صنعت ساختمان را گرفتار رونق و شكوفایی كند.
برزگر با اشاره به فاكتورهای مؤثر در قیمت تمام شده مسكن اظهار داشت: این فاكتورها شامل قیمت زمین، خدمات شهرداری مانند صدور پروانه ساخت و نظام مهندسی، قیمت مصالح و نرخ خدمات دستگاه های خدمات رسان و نمایش دهنده انشعابات می شود كه با وجود تحمیل این هزینه ها، مجبوریم واحد مسكونی راه اندازی شده را با ۲۵ درصد زیر قیمت تمام شده، عرضه نماییم.

1397/11/29
15:01:52
5.0 / 5
4443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها