در گفتگو با مهر مطرح شد؛

آخرین وضعیت مسكن مهر شهرهای جدید پردیس و هشتگرد

آخرین وضعیت مسكن مهر شهرهای جدید پردیس و هشتگرد رصد كالا: مدیران عامل شهرهای جدید هشتگرد و پردیس آخرین وضعیت مسكن مهر و زمان تكمیل پروژه های ساختمانی این دو شهر جدید را تشریح كردند.سید مهدی هدایت مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره متقاضیانی كه واحد مسكن مهر خود در پردیس را دریافت نكرده اند اما در حال بازپرداخت اقساط وام خود هستند، گفت: این دسته از متقاضیان عموما در پروژه هایی بوده اند كه افتتاح شده بود اما هنوز نصبیات آنها انجام نشده بود كه در حال پیگیری تكمیل نصبیات مورد نیاز این واحدها هستیم. این دسته از متقاضیان عموما در فازهای ۸ و ۱۱ مسكن مهر شهر جدید پردیس هستند.
وی افزود: برای این دسته از افراد، معضل پكیج، رادیاتورها، شیرآلات و دیگر نصبیات را در فاز ۱۱ حل كرده ایم. همین طور ۳۶ دستگاه موتور و گیربكس آسانسور طی روزهای جاری وارد سایت كوزو میگردد تا بخش مهمی از اعتراضات ساكنان این بخش كه چندین ماه برای همه مشكل به وجود آورده بود، حل شود. این ۳۶ دستگاه موتور و گیربكس آسانسور در ۱۸ بلوك نصب میگردد و خود شركت پیمانكار تركیه ای این ۳۶ دستگاه آسانسور را از تركیه وارد كرده است بدنه این آسانسورها ایرانی هستند و قبلا در بلوك های سایت مسكن مهر كوزو نصب شده بودند.
وی اشاره كرد: هزینه این اقلام از مردم كسر نخواهد شد.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پردیس اضافه كرد: مردم هیچ نگرانی بابت تكمیل كمبودهای واحدهای مسكن مهر خود نداشته باشند و وزیر راه و شهرسازی به جد پیگیر رفع مشكلات این پروژه است. درباره رفع مشكل ۲۵۰۰ متقاضی بدون واحد در مسكن مهر پردیس هم باید گفت در پردیس ظرفیت داریم ولی وزیر راه و شهرسازی با تخصیص زمین به این دسته از متقاضیان در سایت كوزو مخالفت كرد. بنا بر این در فاز ۸ ظرفیت جدیدی برای ۴ هزار واحد به وجود آورده ایم. برای ۲۵۰۰ واحد دیگر هم در بخش دیگری برنامه ریزی خواهیم كرد.
وی تاكید كرد: این دسته از افراد حاضر نیستند در هشتگرد یا پرند واحد تحویل بگیرند. بنا بر این در حال برنامه ریزی هستیم تا متقاضیان بدون واحد را در خودِ پردیس اسكان دهیم. به حدی كه حاضرند واحدهایی كه در مرحله فونداسیون در پردیس است را دریافت نمایند اما واحدهای آماده و تكمیل شده در پرند و هشتگرد را تحویل نگیرند. منابع اعتباری ساخت این تعداد واحد از طرف بانك عامل تأمین شده، آورده های متقاضیان باز كامل بوده و بزودی در فاز ۸ ساخت ۴ هزار واحد را امسال آغاز خواهیم كرد. ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مابقی را هم در یك فاز دیگر جانمایی خواهیم كرد.
تكمیل پروژه های مسكن مهر و متروی شهر جدید هشتگرد تا نیمه نخست سال آینده
مهدی رضیئی، سرپرست شركت عمران شهر جدید هشتگرد باز در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت مسكن مهر این شهر جدید اظهار داشت: ۴۹ هزار واحد مسكن مهر در هشتگرد در دست اجرا داشتیم كه ۲۶ هزار واحد آن تحویل مردم شده ودر ۱۷ هزار واحد باز مردم ساكن شده اند.
وی اضافه كرد: عمده مشكلی كه سبب شده مردم در این واحدها ساكن نشوند، مشكلات زیربنایی شامل آب، برق و گاز است كه تكمیل این انشعابات وظیفه دستگاه های خدمات رسان خواهد بود. طی هماهنگی كه با استانداری البرز داشته ایم، مقرر است ظرف یكی دو ماه آینده مشكلات انشعابات حل شود. شركت آب و فاضلاب البرز قول نصب ۴ هزار كنتور آب را داده است. شركت گاز و برق هم متعهد به برق رسانی به ۳ هزار واحد شده است.
سرپرست شركت عمران شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینكه در دهه فجر ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسكن مهر افتتاح می شود، تصریح كرد: در مسكن مهر هشتگرد نصب پكیج جزء تعهدات ما نیست اما آسانسور جزء وظایف ماست بخشی از مشكلاتی كه برای آسانسور واحدهای مسكن مهر هشتگرد بوجود آمد، به سبب تفاوت قیمتی بود كه به دنبال نوسانات ارزی احداث شد؛ با این وجود این مشكل باز در حال رفع است و پیمانكاران به دنبال نصب آنها هستند كه در ۳۵ بلوك این مشكل حل خواهد شد.
وی درباره واحدهای فاقد متقاضی مسكن مهر هشتگرد اظهار داشت: بخش مهمی از این واحدهای مسكن مهر در حد فونداسیون باقی مانده اند. از همین رو امكان تكمیل آنها با شرایط مسكن مهر وجود ندارد. دولت سیاست جدیدی اتخاذ نموده كه مقرر است این واحدها به بخش خصوصی واگذار شود. به این صورت كه پیمانكار زمین این واحدها را به صورت نقد و اقساط از ما خریداری نموده و سپس تكمیل، به مشتریان واگذار می شوند.
رضیئی با اشاره به اینكه به دنبال گرانی مسكن، مردم به سمت خرید مسكن در شهر جدید هشتگرد تمایل بیشتری پیدا كرده اند، درباره تكمیل متروی هشتگرد اشاره كرد: ایستگاه متروی هشتگرد ۹۶ درصد پیشرفت فیزیكی دارد. زیرسازی و روسازی خط باز ۸۵ درصد پیشرفت داشته است. مابقی ریل مورد نیاز هم شامل ۳۰۰ تن ریل است كه بتازگی تأمین اعتبار و از گمرك ترخیص شد.
وی تاكید كرد: شركت عمران شهر جدید هشتگرد، مترو را از محل منابع داخلی خود ساخته و سپس تكمیل آن، برای بهره برداری به شركت متروی تهران و حومه وابسته به شهرداری تهران واگذار می كند. البته باید حدود نیم كیلومتر از محل اتصال ایستگاه گلشهر به متروی هشتگرد باز ریل گذاری شود كه سپس تكمیل فرآیندهای اجرایی آن، این پروژه عملیاتی میگردد. همین طور ۱۱ دكل فشار قوی برق در راه متروی هشتگرد با هزینه ۱۲ میلیارد تومان و ۳ ماه زمان اجرای آن برای تكمیل مترو، به صورت انتقال از زیر زمین انجام میگردد. اگر متروی هشتگرد تكمیل شود، استقبال گسترده ای به شهر جدید هشتگرد وجود خواهد داشت. متروی هشتگرد حداكثر تا نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.

1397/10/29
15:09:35
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: ارز , بانك , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها