معرفی ۱۰ رمان مشهور جهان

معرفی ۱۰ رمان مشهور جهان رصد كالا: مطالعه و كتاب خواندن از وجوه تمایز میان انسان و سایر موجودات جهان است. روح انسان هم مانند جسم به مراقبت نیاز دارد و كتاب وسیله ای است كه روح را پرورش داده و نیازهای آنرا برطرف می كند. هر انسانی با عنایت به علایق و شرایطی كه در آن قرار دارد به دسته خاصی از كتاب ها جذب میگردد.به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام سایت كوكا، بعضی افراد به خواندن اشعار شاملو و سهراب سپهری و غیره علاقه دارند، برخی دیگر مطالعه داستان های خیالی و رمان را دوست دارند و عده ای ترجیح می دهند با نوشته های تاریخی به دل اعصار گذشته سفر كنند و هستند كسانی كه تنها با گرفتن فال حافظ آنلاین و اندیشیدن در غزلیات دیوان حافظ ده ها كتاب و داستان را یك جا مطالعه می كنند.

به هر حال اگر خواننده، خواننده باشد و با ذهنی بی تعصب و پوینده به مطالعه كتاب بنشیند بی گمان در دل هر كتاب با هر سوژه و در هر دسته ای، گنجینه ای عظیم پیدا می كند كه به انتظار یابنده اش نشسته است.

از آن جا كه رمان از موضوعات عمومی پرطرفدار است كه افراد مختلف با هر سلیقه ای را به خود جذب می كند، در این مطلب می خواهیم به لیست رمان های پرفروش سری زده و شما را با ۱۰ رمان از برترین رمان های كل تاریخ آشنا نماییم. با كوكا همراه باشید.

معرفی بهترین رمان هایی كه باید بخوانید

-۱۰ غرور و تعصب (Pride and Prejudice)

این كتاب با یك مقدمه جذاب شروع می شود:

” بی شك هر مرد مجرد و ثروتمند به همسری خوب نیاز دارد”

این جمله یكی از مشهورترین و محبوب ترین خطوط اول داستان در بین رمان های مختلف می باشد كه سوژه كتاب را به خوبی بیان كرده است.

كتاب غرور و تعصب از شاهكارهای ادبیات جهان شمرده می شود، خوانندگان به این رمان علاقه بسیار دارند چونكه “جین آستن” جوهره شخصیت و زیبایی انسان را در رمانش به تصویر كشیده است و با توصیف جالبی از فراز و نشیب های زندگی و اختلاف طبقاتی در جامعه به ما یاد می دهد كه چگونه در مقابل ناعدالتی هایی كه زندگی به نمایش می گذارد، لبخند بزنیم.

۹- زنان كوچك (Little Women)

زنان كوچك رمانی جذاب اثر “لوییزا می الكات” است كه زندگی یك خانواده آرام در آمریكای قرن نوزدهم را به زیبایی به تصویر كشیده است.

آنچه جذابیت این كتاب را دو چندان می كند توصیف عمیق و تنوع شخصیت ها است كه سبب شده هر خواننده ای بتواند با یكی از شخصیت های كتاب ارتباط برقرار كند.

داستان رمان در دوران جنگ داخلی رخ می دهد و درباره زندگی سه خواهر از دوران كودكی تا زنانگی آنها می باشد كه به مرور با واقعیات سخت زندگی همچون فقر، از دست دادن و بیماری دست و پنجه نرم كرده و شیوه زندگی كردن را می آموزند.

۸- جنگ و صلح (War and Peace)

این كتاب یك رمان كلاسیك است كه توسط خیلی از كارشناسان و نویسندگان بعنوان بزرگ ترین كتاب همه دوران معرفی شده است.

كتابی فوق العاده اثر “لئو تولستوی” كه با سوژه شرح زندگی اشراف زادگان روس در دوران جنگ روسیه و فرانسه به رشته تحریر درآمده است. تولستوی در كتاب جنگ و صلح داستان مقاومت روس ها در مقابل ارتش ناپلئون (در قرن نوزدهم) را به روشی بی بدیل توصیف كرده است.

این رمان شاهكاری در توصیف نزاع فرهنگ بشری است و بر این نكته تاكید دارد كه چگونه انسان می تواند در این جهان شرور و بی رحم سرشت والای خودرا حفظ كند.

۷- ونتی فیر (Vanity Fair)

اگرچه چارلز دیكنز بزرگ ترین نویسنده ادبی قرن نوزدهم شمرده می شود اما نویسندگان دیگری باز در این دوران زندگی می كردند كه در رقابت با دیكنز موفق به خلق شاهكارهای ادبی شدند و ویلیام تاكری همچون این نویسندگان است.

تاكری در كتاب ونتی فیر كه در ایران به نام “بازار خودفروشی” به چاپ رسیده به شرح اختلاف طبقاتی اشراف و افراد بی بضاعت جامعه پرداخته است.

این كتاب با بیانی طعنه آمیز به قشر مرفه نشین بریتانیا، به شرح زندگی شخصیتی به نام “بكی شارپ” می پردازد كه با استفاده از ظاهر جذاب و دلفریبش، قلب مردان ثروتمند را شكار می كند.

هرچه چارلز دیكنز نویسنده شاهكارهای ادبی رئوفانه بوده و به توصیف قلب های بزرگ پرداخته، تاكری اما در رمانش سرد و بی رحمانه عمل كرده است.

-۶ میزری (Misery)

این كتاب از بهترین آثار نویسنده انگلیسی استفان كینگ شمرده می شود. كتاب های این نویسنده معمولا حول و حوش اتفاقات ماورا طبیعی می چرخد اما این رمان یك استثنای قابل توجه است كه در آن اثری از ارواح شرور به چشم نمی خورد.

داستان از نقطه ای شروع میگردد كه یك نویسنده موفق كه عمده شهرتش به خاطر كتاب “میزری” می باشد، در حین رانندگی در یك جاده خطرناك كوهستانی كنترل اتومبیل خودرا از دست داده و گرفتار سانحه میگردد.

یك زن محلی او را از مرگ نجات می دهد و او متوجه میگردد كه در كمال خوشوقتی این زن پرستار و از طرفداران كتاب های وی است، در ادامه داستان، اتفاقات هراسناكی رخ می دهد كه خواننده را میخكوب خواهدنمود.

۵- بیگانگان (The Outsiders)

نویسنده این رمان اس.ای هینتون است كه در زمان نگارش این كتاب تنها ۱۶ سال داشته است. این دختر نوجوان كه از خواندن كتاب های عاشقانه لطیف خسته شده به دنبال خواندن داستانی درباره واقعیت زندگی نوجوانان بود و از آن جا كه جستجویش به نتیجه نرسید تصمیم گرفت خودش دست به قلم شود.

این رمان كه تابحال چندین جایزه كسب كرده درباره زندگی سخت دو پسر یتیم در خیابان های شهر اوكلاهما است كه در بین خشونت و فشار و فقر تلاش می كنند تا زنده بمانند.

این داستان موثر به ما یادآوری می كند كه رشد كردن هیچ گاه آسان نخواهد بود و عشق و دوستی حد و مرزی ندارد.

۴- جنایت و مكافات (Crime And Punishment)

تنها تعداد معدودی رمان در طول تاریخ وجود دارد كه به اندازه رمان جرم و مكافات مورد تحسین و تمجید قرار گرفته اند. این كتاب به قلم توانای “فیودور داستایوفسكی”، نویسنده افسانه ای روس خلق شده كه بارها توسط بزرگان جهان همچون فروید، انیشتین و بسیاری دیگر ستایش شده است.

رمان جرم و مكافات داستان دانشجوی جوانی به نام راسكولنیكف است كه خودش را فردی خارق العاده می داند و با این باور، از قوانین معمول جامعه جدا میگردد و دست به جرم و جنایت می زند.

راسكولنیكف انسانی معمولی را به قتل می رساند و پول هایش را می دزد، او قربانی را با تبر و به طرز فجیعی می كشد و بعدها گرفتار عذاب وجدان و احساس گناه میگردد و سرانجام آشنا شدن با دختری به نام سونیا زندگی اش را زیرو رو می كند.

۳- ناطور دشت (The Catcher in The Rye)

“اگر می خواهید درباره من بدانید آغازین چیزی كه باید بدانید این است كه من چطور متولد شدم، دوران كودكی ام چگونه بوده و والدینم چه كسانی بوده اند"

این شروع یك داستان حماسی به نام ناطور دشت به قلم “جروم دیوید سالینجر” است و با به تصویر كشیدن شخصیتی به نام “هولدن كالفید” به توصیف روشن سرخوردگی نوجوانان دهه ۱۹۵۰ میلادی پرداخته است.

داستان درباره پسری نوجوان است كه به شرح ماجراهایی كه طی دو سه روز فرار از خانه و در شهر نیویورك برایش رخ داده می پردازد.

۲- آرزوهای بزرگ (Great Expectations)

رمان آرزوهای بزرگ به اعتقاد خیلی از منتقدان، بزرگ ترین اثر نویسنده شهیر “چارلز دیكنز” شمرده می شود. دیكنز در این كتاب داستان زندگی پسركی به نام “پیپ” را از سن ۷ تا ۳۵ سالگی توصیف كرده كه از تیره بختی خود فرار می كند و در عشق دختری به نام “استلا” از طبقه مرفه جامعه اسیر میگردد.

این رمان از سختی های روابط پیپ و استلا سخن می گوید و به خواننده خاطر نشان می كند كه گاهی انتظارات فرد با واقعیات زندگی بسیار متفاوت هستند. همین طور با برجسته كردن برخی شخصیت ها مانند فراری به نام “آبل مگویچ” و “خانم هاویشام” نشان داده است برای ترقی اجتماعی نادرست باید بهای گزافی پرداخت.

1- دراكولا (Dracula)

رمان ترسناك “دراكولا” از مشهورترین كتاب های كل تاریخ است. این رمان به قلم برام استوكر، نویسنده ایرلندی در سال ۱۸۹۷ خلق شد و در طول سالیان گذشته فیلم ها، سریال ها، كارتون و بازی های ویدیویی متعددی بر پایه داستان آن تولید شده است.

رمان دراكولا به چیزی فراتر از داستان ساده از نوشیدن خون می پردازد و آن توصیف اخلاقیات دوره ویكتوریا است.

كل داستان حول شخصیتی به نام “كنت دراكولا” كه زنان جوان بی گناه را فریب داده و خون آنها را می نوشد و گروهی كه به دنبال شكار این موجود شریر هستند، می چرخد.

برام استوكر در این كتاب با شرح زندگی كنت دراكولا بعنوان ترسناك ترین ضد قهرمان، داستان زندگی آغازین خون آشام كل تاریخ را به تصویر می كشد.
1397/10/02
20:24:08
5.0 / 5
4439
تگهای خبر: بازار , تولید , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها