شامگاه جمعه؛

نخستین مسافران ریلی اربعین اعزام شدند، بسته سفرتركیبی ۱۵۰هزار تومان

نخستین مسافران ریلی اربعین اعزام شدند، بسته سفرتركیبی ۱۵۰هزار تومان رصد كالا: رئیس انجمن صنفی شركت های حمل و نقل ریلی مسافری اظهار داشت: بسته سفر تركیبی ریلی ـ جاده ای تهران ـ كرمانشاه ـ مهران با قیمت ۱۵۰ هزار تومان آماده خدمت رسانی به زائران اربعین است.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، محمد رجبی در حاشیه مراسم اعزام اولیه زائران اربعین با قطار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راه ریلی كرمانشاه كه سال قبل به بهره برداری رسید، امسال برای نخستین بار قطارهای مسافرت تركیبی زائران اربعین به راه افتاده است.
وی اضافه كرد: این مسیر به جهت اینكه فاصله زمانی كوتاه تری نسبت به مسیر ریلی جنوب دارد، انتظار داریم كه مورد استقبال بیشتری از جانب زائران قرار بگیرد.
مدیرعامل شركت حمل و نقل ریلی افزود: طوری برنامه ریزی شده است كه از مبادی تهران و مشهد به مقصد كرمانشاه، زائران با قطار سیر كنند و از كرمانشاه تا مهران با اتوبوس به ادامه سفر بپردازند.
رجبی خاطرنشان كرد: همینطور پیش بینی شده زائران بتوانند از مهران تا نجف و در راه برگشت از كربلا تا مهران و مهران تا كرمانشاه با اتوبوس و باردیگر از كرمانشاه به مقاصد تهران و مشهد با قطار سیر كنند.
وی با اشاره به اینكه این مسیر تازه افتتاح شده، فرض ما این است كه مردم از آن اطلاعی نداشته باشند، اظهار داشت: با این وجود با حداكثر توان ظرفیت مسافری برای این مسیر بوجود آورده ایم كه با كمك شركت راه آهن، بیشترین ناوگان به این مسیر اختصاص داده شده است.
رئیس انجمن صنفی شركت های حمل و نقل ریلی مسافری خاطرنشان كرد: هم اكنون در همه سایت های فروش اینترنتی بلیت قطار و آژانس های خدمات مسافرتی، فروش بلیت تهران و مشهد به مقصد كرمانشاه بوجود آمده است و مردم از همین الان می توانند برای خرید بلیت قطار تهران به كرمانشاه به سایت ها رجوع كنند.
وی تاكید كرد: اما كسانی كه قصد خرید بسته سفر ریلی-جاده ای از تهران و مشهد به نجف را دارند، صرفا می توانند با استفاده از آژانس های خدمات مسافرتی مبادرت به خرید بلیت كنند و نمی توانند آنرا اینترنتی بخرند.
رجبی با اشاره به اینكه هم تعداد قطارهای كرمانشاه به حد كافی وجود دارد و هم مقرر است ظرفیت های جدید تولید شود، تصریح كرد: در راه جنوب هم قطار به میزان كافی وجود دارد و برای این مسیر ریلی هم مقرر است ظرفیت جدید تولید نماییم كه پیش بینی ما اضافه شدن دو قطار دیگر به مجموعه قطارهای تهران-خرمشهر برای سفر زیارتی اربعین است.
مدیرعامل شركت حمل و نقل ریلی، نوع قطارهای اعزامی از تهران به كرمانشاه را شامل قطارهای چهارتخته، شش تخته، اتوبوسی و اتوبوسی دو طبقه عنوان و اظهاركرد: هزینه بلیت قطار تهران-كرمانشاه (بدون بسته سفر تركیبی) ۶۰هزار تومان و برای مسیر یك طرفه تركیبی ریلی-جاده ای تهران-كرمانشاه-مهران ۱۵۰ هزار تومان از مسافران دریافت می گردد.
وی با اشاره به اینكه در مهران پایانه اختصاصی برای مسافران بسته سفر تركیبی ریلی-جاده ای در نظر گرفته شده، اظهار داشت: پیش بینی ما این است كه كمترین مشكل برای زائران تولید شود، همینطور برای مسیر برگشت هم این بسته تركیبی فراهم شده كه از پایانه صدف در مهران، زائران با اتوبوس به كرمانشاه منتقل شده و از كرمانشاه با قطار به تهران و مشهد اعزام می شوند.
به گفته رئیس انجمن صنفی شركت های حمل و نقل ریلی مسافری، هزینه سفر زائران اربعین به صورت مشترك از جانب همه شركت های ریلی با یك قیمت اعمال شده و این نرخ از جانب شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران مورد تأیید قرار گرفته است.
رجبی اظهارداشت: برای مسیر كرمانشاه ۱۲۰ هزار صندلی ظرفیت بوجود آورده ایم كه متاسفانه یك طرف از مسیر خالی سیر می گردد. تصور ما این است كه ظرفیت ۶۰ هزار نفری در سال اول برای مسیر تهران به كرمانشاه ظرفیت مناسبی باشد.
وی افزود: زمان سیر قطارهای تهران-كرمانشاه ۹ ساعت پیش بینی شده است ولی مقرر است این زمان كمتر شود، همینطور از كرمانشاه تا مهران با اتوبوس ۵ ساعت زمان سفر خواهد بود كه در نتیجه زائران از تهران تا مهران ۱۴ ساعت در راه خواهند بود.

1397/07/28
20:09:16
5.0 / 5
4473
تگهای خبر: تولید , خدمات , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها