یك مقام مسئول اعلام كرد؛

ادامه جمع آوری مرغ مازاد از بازار

ادامه جمع آوری مرغ مازاد از بازار رصد كالا: مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام كشور از خرید روزانه یك هزارتن گوشت مرغ مازاد تولید مرغداران با قیمت هر كیلوگرم ۶۶۰۰ تا ۶۹۵۰ تومان اطلاع داد.به گزارش رصد كالا به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، علیرضا ولی با اشاره به اینكه دستورالعمل خرید مازاد گوشت مرغ به تمامی استان ها ابلاغ شده است، اظهار نمود: با عنایت به كاهش تقاضا نسبت به عرضه مرغ، شركت پشتیبانی امور دام خرید گوشت مرغ مازاد مرغداران در سراسر كشور را در دستور كار خود قرار داده است.
وی اضافه كرد: شركت پشتیبانی امور دام برای كاهش ضرر و زیان مرغداران روزانه هزار تن مرغ مازاد خط یك (مرغ در كشتارگاه به صورت دستی پاك شده) را با نرخ ۶ هزار و ۶۰۰ و خط دو (پاك شده مكانیزه) را ۶ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری می كند.
ولی با اشاره به اینكه محدودیتی در خرید مرغ مازاد مرغداران وجود ندارد، اظهار داشت: با استفاده از تمامی اتحادیه ها، تعاونی و تشكل های صنفی در سطح گسترده به صورت شبانه روزی، آماده خریداری مرغ مازاد مرغداران هستیم كه در صورت عدم همكاری زنجیره های صنفی، ناگریزیم خرید را از كشتارگاه ها انجام دهیم.
وی در مورد گلایه های مرغداران مبنی بر تسویه ۱۰ درصد وجه مرغ بعد از فروش شركت پشتیبانی امور دام، بیان كرد: برپایه قانون تجارت هر پیمانكاری می تواند ۱۰ درصد مبلغ را بعد از فروش محصول پرداخت كند و این مشكل ارتباطی به شركت پشتیبانی امور دام ندارد.
به گفته ولی، مابقی مبلغ خرید مرغ مازاد مرغداران با نهاده های دامی تهاتر می گردد.
این مقام مسوول با اشاره به اینكه شركت پشتیبانی تنها مرغ سایز مازاد مرغداران را خریداری می كند، خاطرنشان كرد: خرید مرغ سایز یكی از سیاست های وزارت جهاد كشاورزی است، كه براین اساس این شركت تنها اقدام به خرید جنس خوب و با كیفیت می كند.
مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام خاطرنشان كرد: شركت پشتیبانی امور دام برپایه استانداردهای سازمان دامپزشكی اقدام به خرید مرغ سایز با وزن ۱. ۲ تا ۲ كیلوگرم می كند.
 

1396/07/29
19:55:24
5.0 / 5
5384
تگهای خبر: بازار , خرید , كالا , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها