نكات طلایی برای تدریس به دانش آموزان در تابستان

نكات طلایی برای تدریس به دانش آموزان در تابستان رصد كالا: فصل تابستان فرصت بسیار مناسبی برای تدریس و رفع اشكال نقاط ضعف دانش آموزان و همینطور تدریس نكات تیزهوشان و بالاتر از سطح كتاب است.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، در طول ترم معمولا حجم درس ها خیلی زیاد است و دانش آموزان نمی توانند با خیال آسوده به صورت مفهومی، درس ها را آموزش ببینند. تابستان این امكان را هم برای مدرس فراهم نموده كه بتواند با در اختیار داشتن زمان كافی، اشكالات و نقاط ضعف دانش آموز را شناسایی كند و آنها را برطرف كند. همینطور شاگرد می تواند در تابستان نكات بالاتر از سطح كتاب و سطح تیزهوشان را هم كار كند تا در آزمون های سراسری بتواند مقام بالاتری كسب كند.
تابستان در واقع زمان خالی دانش آموزان است كه اگر به اندازه و با برنامه درسی مناسب پوشش داده شود، می تواند فصل مناسبی برای پیشرفت درسی آنها باشد. البته انتخاب ابزار مناسبی هم كه به این پیشرفت كمك نماید بسیار مهم می باشد. ابزارهایی نظیر انتخاب یك معلم خصوصی خوب یا شركت در یك كلاس گروهی حرفه ای یا داشتن یك مشاور تحصیلی مناسب برای برنامه ریزی درسی و....
مثلا داشتن یك معلم خصوصی خوب می تواند كمك موثری در این زمان طلایی برای دانش آموزان باشد، چون كه در جلسات تدریس خصوصی معلم وقت كافی برای شناسایی مشكلات درسی شاگرد و رفع آن دارد. اما برای انتخاب درست یك معلم خصوصی باید به چه فاكتورهای دقت شود تا بتوان در تابستان به تمام اهداف آموزشی كه دراین زمان خواهیم داشت برسیم.
تدریس خوب و معلم خصوصی خوب چه خصوصیت هایی دارد؟
یك معلم خصوصی كه بتواند تدریس مناسبی داشته باشد باید همواره خصوصیت های زیر را داشته باشد:
۱- از آخرین تغییرات كتاب درسی آگاه باشد.
یك معلم خصوصی خوب باید همواره اطلاعاتش را بروز نگه دارد، بگونه ای كه اگر در جلسه با هر سوال و مطلبی از سوی شاگرد مواجه گردید بتواند از پس حل آن برآید. از آخرین تغییرات محتوای كتاب های آموزشی اطلاع داشته باشد و مهم ترین نكات و مطالب كتاب درسی را بداند و با تسلط كافی آنها را به شاگردش توضیح دهد.
۲- فن بیان خوبی داشته باشد و براحتی بتواند مفاهیم را به شاگردش انتقال دهد.
یك معلم هرچقدر هم كه اطلاعات بالایی داشته باشد و تسلط كافی بر دروس تدریس خود، تا زمانیكه نتواند آنها را بدرستی به شاگردش انتقال دهد نمی تواند یك معلم حرفه ای بحساب آید. تسلط بر محتوای درسی و انتقال راحت مفاهیم دو معیار خیلی مهم برای داشتن یك معلم خصوصی حرفه ای است.

۳- منظم باشد و سر وقت سر جلسات تدریس خصوصی اش حاضر شود.
این نكته خیلی مهم می باشد كه معلم بدقول نبوده و منظم سر جلساتش حاضر شود. این منظم و دقیق بودن ذهنیت مثبتی در شاگرد و والدینش بوجود می آورد. چون منظم بودن معلم، نشان دهنده احساس مسئولیت و اهمیت قائل شدن به كلاس و شاگردش می باشد.
۴- روابط اجتماعی بالایی داشته و بتواند براحتی با شاگردش ارتباط برقرار كند:
یك معلم خصوصی خب در نخستین جلسه تدریس سریع سراغ تدریس نمی رود. مرحله اول برای داشتن یك تدریس خب شناخت شاگرد است. در واقع تا شناختی تولید نشود چطور می توان تدریس كرد. یك معلم حرفه ای در جلسه اول باید بداند شاگردش در چه سطحی قرار دارد، كم هوش است یا خیر، فردی درون گرا است و یا كاملا پرحرف، در سر كلاس متمركز است یا خیلی علاقه ای به درس و تدریس ندارد. شناخت این موارد كمك می نماید تا بتواند متناسب با روحیات شاگرد تدریس را آغاز كند. این امر مستلزم داشتن توانایی بالا در برقراری ارتباط با شاگرد است.
۵- قیمت كلاس تدریس خصوصی اش مناسب باشد.
این باور در میان مردم وجود دارد كه هر چه قیمت كلاس خصوصی یك معلم بالا باشد نشان دهنده كیفیت بالای تدریس وی است. هرچند كه این باور تا حدی درست است اما تنها فاكتور سنجش تدریس استاد نیست. قیمت های كلاس خصوصی به خیلی از عوامل بستگی دارد. در انتخاب یك معلم خصوصی خوب به این مورد دقت داشته باشید كه اگر قیمت جلساتش بالا است به چه علت است. آیا معلم رسمی آموزش و پرورش است؟ آیا سابقه تدریس بالایی دارد؟ در مدارس خیلی ممتاز و نمونه تدریس داشته است؟ اگر مقرر است هزینه بالایی بابت كلاس خصوصی تان پرداخت كنید بهتربه این موارد هم دقت بفرمایید.
ویدیوی نمونه تدریس اساتید به خوبی نشاندهنده كیفیت تدریس استاد است، همینطور نظر شاگردان قبلی هر استاد بهترین معیار برای تشخیص سطح تدریس استاد است. مثلا در سایت و اپلیكشین استادبانك این امكان فراهم شده كه شما بتوانید با شناخت كامل و با خیال راحت یك استاد را انتخاب كنید. شما می توانید ویدیوی نمونه تدریس استاد را مشاهده كنید و دقیقا متوجه شوید استاد تند حرف می زند یا كند و لحن تدریس استاد چطور است.
علاوه بر ویدیوی نمونه تدریس، استادبانك در مورد هر استاد، از شاگردان نظرسنجی می كند و بصورت دقیق از شاگردان بازخورد می گیرد، این نظرات و ارزیابی ها در پروفایل استاد هم قابل مشاهده می باشد.
به عنوان مثال، شما می توانید فهرستی از برترین اساتید تدریس خصوصی زبان در استادبانك را مشاهده كنید.
برنامه درسی خوب در تابستان چه خصوصیت هایی دارد؟
مهم ترین خصوصیت یك برنامه خوب، قابلیت اجرایی بودن آن است كه دست یافتنی باشد و بتوان آن را اجرا كرد. اینكه واقع بین بوده و بر مبنای توانایی كه داریم برنامه را تنظیم نماییم. توانایی یعنی داشتن شرایط مادی و معنوی در خود. تابستان بهترین زمان برای برنامه ریزی و مطالعه است. اما به علت اینكه زمان استراحت و اوقات فراغت دانش آموزان هم می باشد پس باید بگونه ای این برنامه تنظیم شودكه نه فرصت مطالعه از دانش آموز گرفته شود و نه سبب دلزدگی و خستگی وی شود.
چگونه معلم خصوصی خوبی با بهترین قیمت ممكن پیدا كنیم؟
در فصل تابستان به علت گرمی هوا رفتن به كلاس های گروهی كمی دشوار می باشد، یا حتی در جستجوی معلم خصوصی خوب بودن هم كاری سخت و زمانبر است. خوشبختانه هم اكنون به مدد تكنولوژی و اینترنت این مشكل رفع شده است. خیلی راحت با یك جستجو می توانید سایت و اپلیكیشنی كه بتواند فهرستی از بهترین اساتید و مدرسین حرفه ای را به شما معرفی كرده، پیدا كنید. بهتر است در جستجوی سایتی باشید كه تمامی نكاتی كه تا به الان در این نوشتار بیان شد، را داشته باشد. یعنی سایتی باشد كه صرفا تبلیغاتی نبوده و مثل یك مشاور شما را در انتخاب یك معلم خصوصی خوب راهنمایی كند.
سایت و اپلیكیشن استادبانك بگونه ای طراحی شده است كه شما بتوانید براحتی معلم خصوصی خویش را با شناخت كامل انتخاب كنید.

1397/04/29
23:08:24
5.0 / 5
5145
تگهای خبر: بانك , سایت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها