اطلاعیه حراست وزارت صنعت؛

توقف عملیات ترخیص ۴۵۰۰ خودرو ثبت سفارش شده غیر قانونی در گمركات

توقف عملیات ترخیص ۴۵۰۰ خودرو ثبت سفارش شده غیر قانونی در گمركات رصد كالا: مركز حراست وزارت صمت اعلام نمود: عملیات ترخیص ۴ هزار و ۵۰۰ خودرو از مجموع ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو ثبت سفارش شده غیر قانونی در گمركات متوقف گردید و مابقی خودروهای مشمول در پرونده در حال پیگیری است.


به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، مركز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت در مورد انتشار اخبار غیردقیق در خصوص پرونده ثبت سفارش های غیر قانونی نامتعارف اطلاعیه شماره ۲ صادر و اعلام نمود: عملیات ترخیص ۴ هزار و ۵۰۰ خودرو از مجموع ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو ثبت سفارش شده غیرقانونی در گمركات متوقف گردید و پرونده مابقی خودروهای مشمول در پرونده كه بیش از یك هزار و ۹۰۰ دستگاه بوده در حال پیگیری است.
متن این اطلاعیه به شرح زیر است: به اطلاع ملت شریف ایران اسلامی می رساند مركز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت بر مبنای وظیفه ذاتی و رصدهای لازم از زیر مجموعه های وزارت متبوع بدون دریافت گزارشی از دیگر مراكز نظارتی نسبت به كشف تخلف در ثبت سفارش خودرو از روش های غیرقانونی اقدام و بعد از بررسی های قانونی و تخصصی اطلاعات به دست آمده، به جهت ممانعت از سودجویی افراد دخیل در پرونده، ظرف زمان مشخص، پیگیری و مكاتبه با گمرك جمهوری اسلامی ایران، سازمان تعزیرات حكومتی، وزارت اطلاعات و دیگر مراكز مرتبط انجام كه منجر به توقف ادامه عملیات و ترخیص ۴ هزار و ۵۰۰ خودرو از مجموع ۶ هزار و ۴۸۱ خودرو از گمركات شد.
همچنین برای مابقی خودروهای مشمول در پرونده كه بالغ بر یك هزار و ۹۰۰ دستگاه بوده پیگیری های لازم برای شناسایی افراد دخیل در پرونده با استفاده از شناسه های سیستمی و آدرس های اینترنتی در حال انجام و در پرونده ای كه به همین منظور در مجتمع قضایی قاچاق كالا و ارز تشكیل شده است، صورت خواهد گرفت.
یادآور می گردد ضمن استقبال از حساسیت رسانه ها و افراد دلسوز بایستی توجه داشت كه در این میان مصاحبه هایی صورت می گیرد كه با هدف منصرف كردن این مركز، از ادامه پیگیری است. بنابراین به ملت شریف ایران اسلامی اطمینان می دهیم كه مركز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اقدامات حرفه ای و تعهد در پیشگاه خداوند و ملت، پرونده را تا روشن شدن ابعاد و افراد آن تا به آخر پیگیری خواهد نمود.

1397/04/06
14:55:12
5.0 / 5
5222
تگهای خبر: خودرو , وزارت صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها