با همكاری شركت های اشترومن و دانش بنیان كوشا فن پارس؛

در سال پشتیبانی از كالای ایرانی، ایمپلنت دندانی ملی تولید می گردد

در سال پشتیبانی از كالای ایرانی، ایمپلنت دندانی ملی تولید می گردد رصد كالا: با عقد قرارداد رسمی بین گروه شركت های اشترومن و شركت دانش بنیان كوشا فن پارس، ایمپلنت دندانی ملی تولید می گردد.به گزارش رصد كالا به نقل از مهر، گروه شركت های اشترومن، بزرگ ترین تولیدكننده ایمپلنت های دندانی در جهان و شركت كوشا فن پارس، در تاریخ ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ هم زمان با كنگره سالیانه دندانپزشكی ایران EXCIDA، یك قرارداد همكاری مشترك در جهت تولید ایمپلنت دندانی با طراحی و برند ایرانی امضا كردند.
پیشرفت صنعت دندانپزشكی ایران در سال های گذشته چشمگیر بوده است. شاخه ای از پزشكی با بیش از ۳۰۰۰ مركز و كلینیك خدمات دندانپزشكی، حدود ۴۶ دانشگاه و دانشكده و مراكز تحقیقاتی پویا كه هر روزه به تعداد آن ها افزوده می گردد. روش درمانی ایمپلنت دندانی بعنوان جایگزین برای ریشه دندان طبیعی از دست رفته، روشی قابل اطمینان و با نتایج اثبات شده كه در سال ­های اخیر اقبال عمومی نسبت به این روش درمانی در ترمیم و زیبایی با توسعه چشم­گیری مواجه بوده است. با استناد به آمارهای رسمی، مصرف سالیانه ایمپلنت دندانی در كشور بیش از ۶۷۰ هزار عدد در سال ۹۶ بوده است كه این میزان مصرف با عنایت به میزان موفقیت بالا و حضور شركت ­های مختلف در بازار ایران رشد سالیانه حدود ۵ درصد را شامل حال خود كرده است.
شركت مهندسی و تولیدی كوشا فن پارس تولیدكننده تجهیزات دندانپزشكی، تنها شركت دانش ­بنیان این حوزه صنعتی بوده كه صادرات به بیش از ۲۵ كشور را در سابقه ۳۰ ساله خود محفوظ دارد. این شركت تولیدی «طرح تولید ایمپلنت دندانی» را كه از اولویت های تولید در صنعت سلامت است، از سال ۱۳۹۳ شروع كرد. بعد از انجام مطالعات بازاری و امكان­ سنجی­ های تكنولوژیكی؛ با بهره ­گیری از نخبگان دانش ­آموخته رشته­ های مهندسی پزشكی، مهندسی مكانیك و مهندسی مواد به همراه گروه مشاورین دندان پزشكان در تخصص ­های جراحی فك و صورت، پریودنتولوژی و پروتزهای دندانی، فاز طراحی محصول و فرآیندهای تولید، تاسیس اولیه خط تولید و آزمایشگاه­ های مرتبط، خرید ابتدایی تجهیزات و ماشین­ آلات را آغاز و نمونه ­های اولیه محصول جهت انجام تست ­های تخصصی (مكانیكی، بیولوژیكی و آنالیز مواد) تولید شد.
از سوی دیگر بعد از برجام و تولید بستر مناسب جهت سرمایه گذاری شركت های بزرگ دنیا در ایران، گروه اشترومن، شركت سوئیسی و شناخته شده در جهان كه طی ۲۳ سال قبل با استفاده از شركت توزیع كننده داخلی، تأمین كننده راهكارهای ایمپلنتی در ایران بوده است، تصمیم به حضور مستقیم و سرمایه گذاری در ایران گرفت.
این شركت بعد از افتتاح دفتر مركزی در تهران با عنوان شركت اشترومن خاورمیانه، به صورت مستقیم با دندان پزشكان ایرانی، كلینیك ها، لابراتوارهای دندان پزشكی و نمایندگان دانشكده های دندان پزشكی در ارتباط بوده است. این مجموعه با شناسایی هرچه بیشتر بازار بالقوه ایران و باهدف توسعه و ارتقا صنعت دندانپزشكی با شركت كوشافن پارس همكاری در طرح تولید ملی یك برند ایرانی ایمپلنت دندانی را كلید زد. این همكاری شامل سرمایه گذاری مستقیم، انتقال تكنولوژی، آموزش و پشتیبانی علمی و فنی است.

گروه اشترومن به پیروی از سیاست های جهانی خود، از ابتدای حضور در ایران اعلام نموده بود كه به دنبال فرصت هایی برای تولید یك ایمپلنت ایرانی برای بازار ایران است.
پیرو عقد تفاهم نامه همكاری در سال ۱۳۹۶ همزمان با بیستمین نمایشگاه ایران ­هلث كه با حضور مسئولان عالی رتبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی كشور انجام شد، بعد از یك سال مذاكره و رایزنی در مورد كلیه اصول و جوانب همكاری شامل ارزیابی ­های حقوقی، علمی، صنعتی و تجاری صورت پذیرفت و متن قرارداد با مبحث تأسیس شركت جدید مشترك جهت تولید ایمپلنت دندانی با برند جدید ملی با طراحی متفاوت، تهیه شد.
به همین منظور روز چهارشنبه مورخ ۲۹ فروردین در سالن تشریفات اصفهان در محل نمایشگاه­ های بین ­المللی تهران مقارن با كنگره سالیانه دندانپزشكی ایران EXCIDA، مراسم عقد قرارداد بین دو شركت با حضور مسئولین عالی ­رتبه از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، اتاق بازرگانی تهران و ایران-سوئیس، سازمان توسعه تجارت و سفارت سوئیس در تهران برگزار گردید. این قرارداد توسط ولفگانگ بكر، قائم مقام مدیرعامل شركت StraumannGroup سوئیس و دكتر مجید روحی مدیرعامل شركت كوشا فن پارس به امضا رسید.
امید است در سال پشتیبانی از كالای ایرانی؛ به علت برخورداری این طرح از سطح بالای تكنولوژی كه مستلزم به كارگیری نیروهای متخصص دانشگاهی بوده، شاهد كارآفرینی تخصصی برای فارغ ­التحصیلان نخبه آماده به كار باشیم. هم چنین با تولید باكیفیت ایمپلنت دندانی مطابق با استانداردهای جهانی كه تحت نظارت كمپانی صاحب تكنولوژی صورت می­ پذیرد، بتوانیم علاوه بر پوشش حداكثری بازار كشور و فراهم آوردن امكان دسترسی اقشار مختلف جامعه به محصول باكیفیت و با هزینه كمتر و اطمینان از پشتیبانی بعد از فروش، خط صادرات قابل توجه این محصول جهت تقویت پایه­ های اقتصاد مقاومتی و دانش ­بنیان كشور راه اندازی شود و موجبات ارتقا سطح علمی و فناوری حوزه تجهیزات پزشكی و هم چنین سطح بهداشت دهان و دندان فراهم آید.
درباره گروه اشترومن
گروه شركت های اشترومن باهدف جلوگیری از خرابی و از دست دادن دندان، با همكاری كلینیك ها، مؤسسات و دانشگاه های پیشتاز، توانسته است با تحقیق و توسعه ی ایده های خود، برای استفاده در جای گذاری و ترمیم دندان به ساخت و تولید ایمپلنت های دندان، ابزارآلات، پروتزهای CADCAM، بیومتریال و راهكارهای دیجیتالی دست پیدا كند. دفتر مركزی گروه اشترومن در جهان، در شهر بازل سوئیس واقع شده است. این شركت دارای ۳۸۰۰ نفر پرسنل در سراسر دنیا بوده و محصولات، راهكارها و خدماتش به واسطه شبكه ای گسترده از شركا و زیرمجموعه های توزیع كننده در بیش از ۱۰۰ كشور دنیا در دسترس مصرف كنندگان است.
اشترومن از معدود شركت هایی است كه همواره توجه ویژه ای به حوزه تحقیق، توسعه و پرورش داشته به صورتی كه همكاری با گروه بین المللی ITI، این شركت را قادر ساخته تا جلسات آموزشی متعددی نظیر ایمپلنت، پروتز، ترمیم بافت و راهكارهای پیشرفته دیجیتال در تمام سطوح دندانپزشكی حرفه ای در دنیا برگزار كند. انجمن بین المللی ایمپلنتولوژی (ITI)، شبكه ای مستقل و بین المللی، شامل متخصصان دندانی از كلینیك های پیشرو، مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه های معتبر دنیا است.
در حال حاضر گروه اشترومن بزرگ ترین سهام دار بازار در صنعت جهانی ایمپلنت است. علت اصلی رشد اشترومن را می توان خواست و اراده این شركت در جهت تبدیل به سازمانی با عملكرد عالی و پیشرو در عرضه راهكار درزمینه جایگذاری دندان دانست.
بنابراین نام تجاری گروه اشترومن با پیشروی در عرصه راهكارهای جایگذاری دندان در جهان، لبخند و اطمینان را برای همگان به ارمغان می آورد. ضمناً آن ها برندهای جهانی و بین المللی را كه به واسطه خلاقیت، كیفیت و عملكرد بدون نقص در زمینه جایگذاری دندان و زیبایی شناخته می شوند، متحد كرده اند، نظیر برندهای Neodent، Instradent، Medentika، Etkon.
دفتر مركزی گروه اشترومن در ایران در خیابان شریفی، خیابان گاندی شمالی واقع شده است. برای ارتباط مستقیم با دفاتر خدمات بعد از فروش، تلفن ۸۸۸۷۴۴۸۷، داخلی ۲۰۱ برای سؤالات فنی و هم داخلی ۲۰۲ برای سؤالات پزشكی با در نظر گرفته شده است.

درباره شركت مهندسی و تولیدی كوشا فن پارس
شـركت مهندسـی تولیدی كوشـا فن پارس در زمینه تولید تجهیـزات دندانپزشـكی و دندانسـازی و نیـز تامین مـواد مصرفی فعالیت می كند. كوشـافـن پـارس بزرگترین تولیـدكننده تجهیـزات و لوازم دندانپزشـكی و دندانسـازی در كشـور است كـه بـا سرمایه گذاری در بخـش تحقیـق و توسـعه و باهدف توسـعه فنـاوری در زمینـه طراحـی، سـاخت و تولیـد تجهیـزات مرتبـط بـا صنعت دندانپزشـكی و دندانسـازی فعالیت دارد. هم اكنون محصـولات تولیدی این شركت با بالاتریـن كیفیت و قیمت رقابتی نسـبت بـه سـایر برندهـای هم تراز خود در دنیـا مورداستفاده مصرف كنندگان قـرار می گیرد.
كوره های دندان سازی شامل كوره پرسلن AT ۱۰۰ و AT ۳۰۰ تمام اتوماتیك، كوره پرس AT ۳۰۰P تمام اتوماتیك، كوره پرسلن AT ۳۰۰۰ تمام اتوماتیك، كوره های حذف موم سیلندر، كوره گلیزر، كوره زینترینگ زیركونیا است. میزهای تولیدی این شركت به دو گروه لابراتواری و آموزشی كلینیكی تقسیم می شود؛ و اتوكلاو دندانپزشكی نوع B كه جدیدترین محصول تولیدی این شركت مطابق با استانداردهای روز جهان است.
دفتر مركزی: تهران. شهرك غرب. بلوار فرحزادی. بالاتر از بیمارستان آتیه. خیابان سپهر. پ ۴۵ تلفن: ۴۲۸۰۴-۰۲۱
منبع: اشترومن

1397/02/01
12:59:29
5.0 / 5
5102
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها