توضیحات گمرك در مورد انهدام باند قاچاق خودروهای خارجی

توضیحات گمرك در مورد انهدام باند قاچاق خودروهای خارجی رصد كالا: گمرك ایران درباره انهدام باند قاچاق سازمان یافته خودروهای خارجی اعلام نمود: بنا براعلام گمرك شهید باهنر بندرعباس تشریفات گمركی این خودروها قانونی بوده و به صورت قانونی به گمرك اظهار شده است.به گزارش رصد كالا به نقل از گمرك، علیرضا دشتانی ناظر گمركات استان هرمزگان اظهار داشت: تشریفات گمركی این خودروها قانونی بوده و در چارچوب مقررات بعد از دریافت مجوزهای قانونی به گمرك شهید باهنر بندر عباس اظهار شده است.
وی ادامه داد: خودروها بدوا به صورت قانونی به گمرك اظهار و تشریفات اولیه بعضی از آنها انجام و یا در حال طی نمودن مابقی تشریفات بود.
دشتانی اضافه كرد: بنابر اعلام گمرك شهید باهنر بندرعباس تشریفات اولیه واردات قطعی ۳۱۹ دستگاه خودروی سواری طی ۱۲ فقره اظهارنامه در گمرك مذكور در حال انجام بوده و تشریفات نهایی كالای اظهارنامه های مربوطه در گمرك مزبور تمام نشده بود.
به گفته ناظر گمركات استان هرمزگان، دلایل و مستنداتی در خصوص توقیف خودروهای مذكور به گمرك واصل نشده است. دشتانی اظهار داشت: به استناد مواد ۷، ۳۸ و ۱۰۵ قانون امورگمركی امكان خروج كالا از آن گمرك امكان پذیر نبوده؛ به علت اینكه تشریفات گمركی این خودروها در مرحله پرداخت حقوق ورودی متعلقه بوده است.
اظر گمركات استان هرمزگان به نقل از مدیر كل گمرك شهید باهنر توضیح داد: كالای مبحث اظهارنامه های مورد نظر در حال انجام تشریفات گمركی و در مرحله پرداخت حقوق ورودی متعلقه بوده و مجوزهای مربوط به ترخیص این خودروها هم توسط سازمان های ذیربط دریافت شده است.
این مقام مسئول اضافه كرد: مجوز ورود این خودروها در سامانه جامع امور گمركی بارگذاری شده و تخلف از مقررات از جانب هیچ مرجعی رسما به گمرك گزارش نشده است. همینطور دلایل و مستندات در خصوص توقیف خودروهای مذكور به گمرك واصل نشده است.

1397/01/24
15:02:11
5.0 / 5
5448
تگهای خبر: خودرو , كالا , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رصدکالا
rasadkala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رصد كالا محفوظ است

رصد كالا

یافتن بهترین قیمت برای کالاها